Jump to content

lolo

Members
 • Posts

  581
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lolo

 1. nie lepiej podpytać użytkowników Royala? Chętnie pomogą i odpowiedzą na pytania. Sam miałem wiele pytań co do kotła, na dzień dzisiejszy mogę w czymś pomóc.
 2. Chłodnica ze starych czasów warzenia na gazie. Pasuje do gara 30 L. Wysokość całkowita ok. 30 cm wysokość zwojów 20 cm szerokość 19 cm. Lekko skręcona od gorącej brzeczki. Należy porządnie umyć. 70 zł z wysyłką.
 3. Siatka do filtracji/chmielenia Brew Bag 35 l. 36x43 cm Służył mi do chmielenia, widoczne zabarwienie od chmielu. Zakupione od browamator.pl Więcej info: https://browamator.pl/siatka-do-filtracji-chmielenia-brew-bag-poj-35-l,3,5,4585 Cena 75 zł, kurier 20 zł, paczkomat gratis.
 4. Filtrator do zacieru spiralny ze stali nierdzewnej. 3/4 Użyty raz. Cena 85 zł. 15 zł paczkomat. Wysyłka kurierem 20 zł. Zakupiony w HB Więcej informacji: https://homebrewing.pl/filtrator-do-zacieru-spiralny-100cm-p-1485.html
 5. Sprzedam kosz 31szx30wys + 3 cm nóżki. Wykonany przez kolegę z forum; jakości kosza możecie być pewni. Siatka 320 mikronów, wykonany był do chmielenia. Użyty 2 razy. Cena 280 + koszt przesyłki 20 zl
 6. lolo

  OXI

  Sugerowanym? 1ml/400ml?
 7. lolo

  OXI

  Przy przelewaniu i rozlewie się pilnuje.
 8. lolo

  OXI

  Dałem ciała z tym OXI, 3 tygodniowa aipa jakby nie była chmielona na zimno.
 9. lolo

  OXI

  Dzięki. Chyba zrezygnuje z OXI na rzecz starsanu.
 10. lolo

  OXI

  Witam, szybkie pytanie, czy OXI może powodować utlenienia piwa? Odkąd używam OXI mam problem z utlenieniem. Butle przed rozlewem wysychają, jednak fermentor ma resztki roztworu. Może mieć wpływ na piwo?
 11. Odkopię temat.... Desam na bazie podchlorynu sodu. Lepsze desam spray? Cena fajna https://allegro.pl/oferta/schulke-desam-prim-do-dezynfekcji-powierzchni-1-l-11136040905
 12. Witam, Panowie, podczas chłodzenia brzeczki miałem awarie, żeby uniknąć zakażenia zagotowałem chmielona brzeczkę i schlodzilem ponownie. Jest w tym sens czy darować sobie tą Warkę?
 13. odświeżę temat, gdzie można zakupić? Znalazłem stronę made in Choina ale zakup od 10szt.
 14. Panowie, mam jeszcze kilka pytań co do kotła, a raczej dodatkowych rozwiązań. Nauczyłem się już pracy kotła, 75% wydajności utrzymana, temp. zacieru udaję się uzyskać identyczną jak wskazuje kocioł. Ostatnia warka była z płatkami owsianymi, strasznie mi spowolniło przepływ brzeczki, ale tutaj akurat będę testował łuskę ryżową i mam nadzieję, że sie sprawdzi. Używam hopspider Royal`a i uważam, że się słabo sprawdza. Mam wrażenie, że piwo nie jest nachmielone. słabsza goryczka jak i aromat. Czy to może być wina hopspidera? Jest sens aby dokupić kosz do kotła i używać dna i dodatkowego sita od kolegi lewatywy i chmielić luźno w koszu? za info z góry dziękuję
 15. O ta rurkę zagięta i jej końcówkę.
 16. Orientuje się ktoś jak się zwie ten zawór przy zakrzywionej rurce przelewowej? Planuję zrobić deszczownice, a nie mogę znaleźć końcówki z tej zakrzywionej rurki.
 17. W serwisie Bosha powiedzieli mi, że nie ma sterowników do rozdzielenia chłodziarki i zamrażarki na jednym agregacie. Taka opcja jest tylko z dwoma agregatami. . Ale ja się nie znam i powtarzam tylko słowa serwisu.
 18. Dzisiaj zasięgnąłem informacji na ten temat i anteks ma rację. Przy jednym agregacie nie ma możliwości rozdzielić starszych modeli sterownikami, a to dlatego, że agregat chłodzi w pierwszej kolejności zamrażarkę, w drugiej kolejności chłodziarkę.
 19. Trudno. Będzie pracowała z zamrażarka. Dzięki za zainteresowanie.
 20. Instrukcji brak. To starszy model. Ustawienie temperatury jest tylko na chlodziarke.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.