Jump to content

lolo

Members
 • Posts

  531
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lolo

 1. łuskę gryczaną zalać wrzątkiem? nie miałem jeszcze z żadną łuską przygody.
 2. odkopię temat, gdzie zakupić taką łuskę?
 3. nie mogę znaleźć wzmianki o opłacie za wystawienie piwa na konkurs, a koszulka jest koniecznością?
 4. Dziękuję Athanum, to moje pierwsze CDA Zgodzę się co do simcoe ( w AIPA wprowadza niepokojący smak), ale lubię ten chmiel i nie obrażę się na niego to ja dodam swoje odczucia: PUPKIN ALE browar Delta Yeti. próbowałem tego stylu kilka razy, tyłka mi nie urwało a tu ... !!! Szok piwo niesamowite! Ja chcę więcej! moja żona również zachwycona ładnie klarowne, kolor ładny. Wysycenie idealne do tego smaku. Aromat, smak ... super! Inaczej nie potrafię określić tego piwa. Jeśli mogę prosić o recepturę będę wdzięczny!
 5. To jak bym miał zupełnie inne piwo Na etykiecie miałem tylko takie informacje.
 6. Brown Ale .minimale kolor: ciemnobrązowe, klarowne, ładne refleksy Piana: kremowa/cappuccino, drobno i średnio pęcherzykowa. świetnie oblepia szkło, szybko opadająca. Aromat: żywiczny, cytrusowy + zapach ciemnego słodu. Smak: pełne, co mi bardzo odpowiadało; goryczka raczej niska do średniej, nasycenie niskie ale bardzo pasowało. bardzo dobre piwo!
 7. zgonie z wcześniejszą zapowiedzią dokonałem wymiany piw, zostawiłem: 3xAIPA 4xCDA 2xESB 1xIRA pobrałem: Pupkin Ale, browar domowy DeltaYeti Jałowcowy jasny Lager, browar Brorzelnia Dry Stout, browar Brorzelnia Brown Ale .minimale
 8. robiłem AIPA natakim zasypie; tylko blg miałem 17,5. Słód pale ale Weyermann® 5kg Słód karmelowy jasny Carahell® Weyermann 0,5 kg Słód karmelowy jasny Carapils® Weyermann 0,5 kg Słód melanoidynowy Weyermann® 0,5 kg wyszło jakże świetne piwo ale jakże inne jak atak chmielu melanoidynowego słodu ogólnie nie było czuć. Bawiłem się w kalkulatorze i aby otrzymać taki kolor jak atak wyszło około 40% melanoidynowego. W najbliższym czasie będę próbował zrobić klona na bardzo eksperymentalnym zasypie
 9. kiedyś próbowałem coś fermentować na US-05 w niższych temp. straszny diacetyl był w piwie mimo przerwy diacetylowej, jak widać za krótka.
 10. scooby_brew a co byś powiedział na próbę klonowania ataku chmielu?
 11. a ja tak mam z AIPA, w tamtym roku miałem zapasy Alta.
 12. warka #25 Red Irish Ale 12°Blg 22L piwa zabutelkowane. poszło 115g glukozy. odfermentowanie 3,5 blg
 13. bardziej chcę zostawić jak wymienić ale zobaczymy może coś wpadnie w oko. Etykieta z konkretnymi informacjami? Czy wystarczy info o stylu?
 14. w kwietniu będę gościł w Gdańsku, jest możliwość zostawienia kilku buteleczek do degustacji?
 15. miałem podobnie z moją IRA. przy rozlewie blada jak cholera a teraz piękny kolor. http://www.piwo.org/gallery/image/5095-15/ może warto zostawić. korekty będziesz robił przy następnej warce?
 16. warka #25 Red Irish Ale 12°Blg test FFT 3,5 blg
 17. albo caraaroma z 3% zasypu.
 18. na razie refermentuję, ale zielone piwo było bardzo dobre. Podzielę się wrażeniami za jakieś 2 tygodnie. Wydaję mi się, że jest ciut za jasne ale o tym później, może się coś zmieni, jak było z ira, przy rozlewie blade jak na ira a teraz piękny kolor.
 19. jakoś domestos źle mi się kojarzy i nie wierzyłem, że jego brutalny zapach nie zostaje dlatego dopytuję. Nie chcę wietrzyć fermentora przez tydzień.
 20. A jak zapach chloru po domestosie? zostaje? czy łatwo się go pozbyć?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.