Jump to content

lolo

Members
 • Posts

  552
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About lolo

 • Birthday 10/22/1984

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Bear East
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  29
 • Miasto
  Lubelskie

Recent Profile Visitors

1031 profile views

lolo's Achievements

 1. Podwójne zacieranie ... 😁 Może kiedyś się skuszę. Puki co uczę się kotła, mam już 4 Warki na nim. Przy ostatniej Warce szło jakoś odziwo dobrze. Różnice temperatury zacieru miałem tylko 1 st., Ale to przy 12blg. Bez mieszania wyszło mi 78% wydajności przy 25l Warce. Warki 14-16 blg tylko do 20L bez żadnych kombinacji z workami itp. Przyszło mi do głowy, żeby dokupić drugi gar Royala 60L dla warek 25 L z większymi ilościami słodu. Czy na większym garze uda się wyciągnąć bez kombinowania takie blg o które walczę?
 2. No kolego! Podniosłem mi wiarę w ten kocioł! To co musiałem spiepszyc, że mi z zasypu na 16blg wyszło 13,5?
 3. To następnym razem postrasz że przed oddaniem na złom je....sz młotkiem, to może podskoczy do 85. Ja chciałbym tylko uzyskać max 16blg na tym kotle. Stąd moje kombinacje.
 4. Czyli godzisz się jaką daje ci wydajność i nic nie kombinujesz?
 5. Bo chyba nie zalecane jest szurać łycha po sitach....
 6. Buber, dziękuje za info. Zakładałem, że worek zatrzyma tylko to co przedostanie się z sita, bo chciałem mieszać całość a nie tylko połowę zasypu. Zamówiłem już worek, zobaczę jaki będzie przez niego przepływ. Jeśli będzie szło słabo jak informujesz to zrobię według Twoich wskazówek. Filtracja będzie tylko na podniesionym koszu. Chmielenie w hopspiderze, a worek będzie leżał na filtrze dna kotła.
 7. Mam takie samo sito. Mimo tego jeszcze chce kombinować. Mieszać do samego dna. Ew. Drobiny słodu i "mąka", które przedostaną się przez sita do worka. Wysładzanie i gotowanie również z workiem. Po wychłodzeniu łudzę się że dużo wytrąconego białka i ew. Chmieliny zostaną właśnie w tym worku.
 8. Ostatnia Warkę robiłem z 7,75kg słodu. Mój błąd był taki, że połasiłem się na 25L. Zamierzone było 16blg a finalnie wyszło 13,5blg. Ogólnie uczę się kotła i szukam najlepszych rozwiązań, jakby worek się sprawdził to raczej nie jest to utrudnienie sobie pracy.
 9. To ja właśnie pytam o sens włożenia kosza w worek.
 10. Worek zacierny. Siatka odpada bo poniżej będzie lewatywy wynalazek, więc worek ładnie się ułoży.
 11. Panowie, co myślicie o siatce do zacierania? Włożyć do kotła przed koszem, żeby można było dobrze mieszać bez obawy o tarcie o sita w koszu? Można byłoby uzyskać większą wydajność. Na gotowanie można by zostawić w kotle, a po wychłodzeniu wyjąć wraz ze wszystkimi syfami?
 12. przy 2500w wyparowało mi 6l, wczoraj wynalazek lewatywy całkowicie mi się zamulił i pompka nie dała rady nic przepompować.
 13. Anteks, gotujesz bez pokrywy? Ile L Ci odparowuje?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.