Skocz do zawartości

Gąska

Members
 • Zawartość

  727
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Gąska

 • Urodziny 14.12.1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Angry Goose
 • Rok założenia
  2012
 • Miasto
  Leipzig/Strzegom

Kontakt

 • Imię
  Wojtek

Ostatnie wizyty

409 wyświetleń profilu
 1. Gąska

  Gąska

 2. Gąska

  ogrzewanie kadź płaszczem elektrycznym

  Grzałka opaskowa mikanitowa. Widziałem takie cuda u ludzi na forum, ale nie wypowiem się bo nie mam. Sam jestem ciekaw jak to się sprawuje, pomijając fakt że nie jest to tania sprawa.
 3. Gąska

  Słodzik Cologran

  Nigdy nie używałem, ale tak na logikę to przecież zależy do jakiego piwa zamierzamy użyć słodzika. Myślę, że zawsze trzeba robić test przed butelkowaniem.
 4. Gąska

  Przeróbka instalacji - prośba o rady

  Też czytałem, że jak gaz i fd to tylko z cyrkulacją spod sita, bo inaczej się przegrzewa... Sam nie próbowałem. Tyle, że ja skupiałem się raczej na garnkach gdzie fd zakrywa całe dno i jest pod nim więcej brzeczki.
 5. Gąska

  Drożdże do Tripla

  Tak czy inaczej powinieneś zacząć od startera.
 6. Gąska

  Krótka burzliwa i wysokie Blg końcowe .

  W sumie faktycznie jak drożdże nie przykryły kranika to najlepiej od razu lać w butle.
 7. Gąska

  Krótka burzliwa i wysokie Blg końcowe .

  Jak nie masz drugiego wiadra z kranem to tak zrób. Z tym, że roztwór glukozy możesz sobie już przygotować w tym bez kranika. Można też rozlewać z wiadra bez kranu, ale to wymaga trochę więcej obycia z wężykami. Edit: jak masz rurkę z zaworkiem do rozlewu to powinieneś sobie poradzić z butelkowaniem z wiadra bez kranu. Wystarczy wężyk zamocować na rancie wiadra tak żeby sięgał dna z drugiej strony zassać czymś albo spuścić z wężyka wodę przez zaworek tak żeby wytworzyć podciśnienie i dalej już tak samo jak z kranika.
 8. Gąska

  Jakie drożdże do Weizena?

  No ok racja. Z drugiej strony do startera wystarczy słoik.
 9. Gąska

  Jakie drożdże do Weizena?

  Tak konieczne. Przy wszystkich płynnych wymagany jest starter.
 10. Gąska

  zadanie drożdży 8h po natlenieniu brzeczki

  jkx6 napowietrzasz gorącą brzeczkę? Mało tlenu się rozpuszcza w takiej temperaturze. Wystartować to wystartuje nawet bez napowietrzania. Tylko czy drożdże namnożą się do odpowiedniej ilości żeby przeprowadzić zdrową fermentację? Na Twoim miejscu napowietrzałbym rano chwilę przed zadaniem drożdży.
 11. Gąska

  Czym domyć balon szklany od środka ?

  Zalej mocnym stężeniem NaOH na noc, powinno pomóc. Ewentualnie nadwęglan sodu (oxi). Oczywiście nie używaj wrzątku i uważaj na ręce!
 12. Gąska

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  Do mnie też dotarły zobaczę je dopiero za tydzień jak wrócę do domu. Dzięki za sprawną akcję!
 13. Gąska

  ALE w stylu Fortuna Czarne

  Dodatek cukru sprawia, że piwa odferentowują głębiej, czyli są bardziej wytrawne. Jak chcesz żeby było bardziej słodkie musisz zacierać na słodko, albo dodać cukrów niefermentowalnych.
 14. Gąska

  Coopers Lager - LATO:(

  Trochę to naciągane z tą skrzynią, przecież ona zajmie o 20?cm więcej niż fermentor. Do tego może wyglądać ładnie i służyć jako mebel. No ale to nie moja sprawa... Odradzam kombinowania z tym piwem, daj mu miesiąc, dwa coś napewno się ułoży. W tym czasie rób następne, lepsze piwa. Pamiętaj, że belgi też wymagają stabilnej i określonej temperatury.
 15. Gąska

  Coopers Lager - LATO:(

  Jeśli nie ma żadnej poważnej infekcji, to napewno będzie smakowało lepiej jak już się nagazuje i poleży trochę. Daj mu z miesiąc spokoju conajmniej. Na następny raz pomyśl o skrzyni ze styropianu, naprawdę warto zadbać o stabilną i dosyć niską temperaturę podczas fermentacji.
×