Jump to content

Gąska

Members
 • Posts

  734
 • Joined

 • Last visited

About Gąska

 • Birthday 12/14/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Angry Goose
 • Rok założenia
  2012
 • Miasto
  Leipzig/Strzegom

Kontakt

 • Imię
  Wojtek

Recent Profile Visitors

1443 profile views

Gąska's Achievements

 1. Szafka jest z tworzywa sztucznego, szyny zamontowane na płycie z blachy. Tą blachę i szyny podłączyć do szyny PE? Masz oczywiście rację. Mój błąd. Przewód zasilający szafę dł.5m linka 3x2.5mm2 podłączony na stałe przez dławicę. Cała szafa po stronie 230V jest na przewodach 2.5mm2 linka. Po stronie 12V 0.75mm2 linka, sygnałowe jeszcze nie wiem, co mam pod ręką to wezmę. Przewody do grzałek przymocowane na stałe dokładnie te same co do zasilania szafy. Wpinane w szafę wtyczką CEE. Przewód PE jakoś przymocuję do garnków, pewnie przyspawam śrubę, no bo jak inaczej? Pompy podłączę chyba na 1.5mm2 linka.
 2. Dzięki, czyli zostawiam tak, że przekaźniki rozłączają fazę, tak jak na zdjęciu. Grzałki to HLT 3500W i Warzelna 3500W. Nigdy nie chodzą na raz, więc jedna faza 16A teoretycznie wystarczy na grzałkę, raspberry i pompę. Wyłącznik planuję kupić taki montowany na przednim panelu.
 3. Cześć jestem na etapie rozkładania wszystkiego w skrzynce w jakiś w miarę logiczny sposób. Jeszcze nie wiem czy zostanie to tak jak na załączonym obrazku. Macie jakieś rady co do rozłożenia elementów? Jeszcze jedno ważne pytanie. Dlaczego niektórzy sterują poprzez przekaźniki fazą, a inni przewodem neutralnym, i która opcja jest lepsza/poprawna?
 4. Spróbuj przypisać je do innych pinów GPIO, niektóre są po starcie RaspberryPi z automatu ustawione na ON.
 5. Dzięki. Wiem, że można, ale wolałbym jakoś przekaźniki odseparować od maliny. Wiem też, że można złożyć coś samemu na szybko, jednak te płytki mają wszystko co trzeba ładnie wyprowadzone. Składam sterownik do hermsa, grzałki Hlt i Boil po 3.5kW, 2x pompa magnetyczna z Ali 220v. Chyba kupię od Manuela za te 55e jak nic nie znajdę na dniach, należy mu się za Cbpi jakby nie patrzeć.
 6. Ma ktoś może extension board do cbpi odsprzedać? Może być samo pcb bez elementów. Ew. jakiś namiar gdzie można kupić. Ostatecznie zamówię oryginał od Manuela, ale tam są teraz spore przestoje i długo trzeba czekać.
 7. Cześć. Po kilku latach przerwy planuję wrócić do warzenia. Ze względu na przymusową przesiadkę z gazu na prąd postanowiłem zacząć od zbudowania sterownika warzelni opartego o CraftbeerPi. Pytań pewnie będę miał dużo bo z linuxem nie miałem nigdy nic wspólnego. Planuję sterować nią z poziomu przeglądarki na komputerze za pośrednictwem 2 przekaźników ssr firmy Fotek 25A grzałkami o mocy : kadź zacierna 3,5kW i kadź warzelna 3,5kW ( grzałki z "forumowej akcji"). Mam też mieszadło zasilane silniczkiem od wycieraczek i tu jeszcze nie wiem jaki przekaźnik czy też układ powinienem dokupić żeby móc sterować mieszadłem przez malinkę. Tak więc na początek następujące pytania: Czy malinka w wersji 3b+ ma jakąś przewagę nad wersją 3b? Czy przekaźniki firmy Fotek to dobry wybór? Czy powinienem kupić coś droższego, jeśli tak to co polecacie? Co potrzebuję, między malinką a mieszadłem żeby móc sterować mieszadłem? tj. kiedy i na ile się włącza i z jaką prędkością. Z biegiem czasu pewnie pytań zadam więcej i mam nadzieję, że nie nadwyrężę Waszej cierpliwości. Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady!
 8. Gąska

  Gąska

 9. Grzałka opaskowa mikanitowa. Widziałem takie cuda u ludzi na forum, ale nie wypowiem się bo nie mam. Sam jestem ciekaw jak to się sprawuje, pomijając fakt że nie jest to tania sprawa.
 10. Nigdy nie używałem, ale tak na logikę to przecież zależy do jakiego piwa zamierzamy użyć słodzika. Myślę, że zawsze trzeba robić test przed butelkowaniem.
 11. Też czytałem, że jak gaz i fd to tylko z cyrkulacją spod sita, bo inaczej się przegrzewa... Sam nie próbowałem. Tyle, że ja skupiałem się raczej na garnkach gdzie fd zakrywa całe dno i jest pod nim więcej brzeczki.
 12. Tak czy inaczej powinieneś zacząć od startera.
 13. W sumie faktycznie jak drożdże nie przykryły kranika to najlepiej od razu lać w butle.
 14. Jak nie masz drugiego wiadra z kranem to tak zrób. Z tym, że roztwór glukozy możesz sobie już przygotować w tym bez kranika. Można też rozlewać z wiadra bez kranu, ale to wymaga trochę więcej obycia z wężykami. Edit: jak masz rurkę z zaworkiem do rozlewu to powinieneś sobie poradzić z butelkowaniem z wiadra bez kranu. Wystarczy wężyk zamocować na rancie wiadra tak żeby sięgał dna z drugiej strony zassać czymś albo spuścić z wężyka wodę przez zaworek tak żeby wytworzyć podciśnienie i dalej już tak samo jak z kranika.
 15. No ok racja. Z drugiej strony do startera wystarczy słoik.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.