Jump to content

Gąska

Members
 • Content Count

  728
 • Joined

 • Last visited

About Gąska

 • Birthday 12/14/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Angry Goose
 • Rok założenia
  2012
 • Miasto
  Leipzig/Strzegom

Kontakt

 • Imię
  Wojtek

Recent Profile Visitors

1123 profile views
 1. Cześć. Po kilku latach przerwy planuję wrócić do warzenia. Ze względu na przymusową przesiadkę z gazu na prąd postanowiłem zacząć od zbudowania sterownika warzelni opartego o CraftbeerPi. Pytań pewnie będę miał dużo bo z linuxem nie miałem nigdy nic wspólnego. Planuję sterować nią z poziomu przeglądarki na komputerze za pośrednictwem 2 przekaźników ssr firmy Fotek 25A grzałkami o mocy : kadź zacierna 3,5kW i kadź warzelna 3,5kW ( grzałki z "forumowej akcji"). Mam też mieszadło zasilane silniczkiem od wycieraczek i tu jeszcze nie wiem jaki przekaźnik czy też układ powinienem dokupić żeby móc s
 2. Gąska

  Gąska

 3. Grzałka opaskowa mikanitowa. Widziałem takie cuda u ludzi na forum, ale nie wypowiem się bo nie mam. Sam jestem ciekaw jak to się sprawuje, pomijając fakt że nie jest to tania sprawa.
 4. Nigdy nie używałem, ale tak na logikę to przecież zależy do jakiego piwa zamierzamy użyć słodzika. Myślę, że zawsze trzeba robić test przed butelkowaniem.
 5. Też czytałem, że jak gaz i fd to tylko z cyrkulacją spod sita, bo inaczej się przegrzewa... Sam nie próbowałem. Tyle, że ja skupiałem się raczej na garnkach gdzie fd zakrywa całe dno i jest pod nim więcej brzeczki.
 6. Tak czy inaczej powinieneś zacząć od startera.
 7. W sumie faktycznie jak drożdże nie przykryły kranika to najlepiej od razu lać w butle.
 8. Jak nie masz drugiego wiadra z kranem to tak zrób. Z tym, że roztwór glukozy możesz sobie już przygotować w tym bez kranika. Można też rozlewać z wiadra bez kranu, ale to wymaga trochę więcej obycia z wężykami. Edit: jak masz rurkę z zaworkiem do rozlewu to powinieneś sobie poradzić z butelkowaniem z wiadra bez kranu. Wystarczy wężyk zamocować na rancie wiadra tak żeby sięgał dna z drugiej strony zassać czymś albo spuścić z wężyka wodę przez zaworek tak żeby wytworzyć podciśnienie i dalej już tak samo jak z kranika.
 9. No ok racja. Z drugiej strony do startera wystarczy słoik.
 10. Tak konieczne. Przy wszystkich płynnych wymagany jest starter.
 11. jkx6 napowietrzasz gorącą brzeczkę? Mało tlenu się rozpuszcza w takiej temperaturze. Wystartować to wystartuje nawet bez napowietrzania. Tylko czy drożdże namnożą się do odpowiedniej ilości żeby przeprowadzić zdrową fermentację? Na Twoim miejscu napowietrzałbym rano chwilę przed zadaniem drożdży.
 12. Zalej mocnym stężeniem NaOH na noc, powinno pomóc. Ewentualnie nadwęglan sodu (oxi). Oczywiście nie używaj wrzątku i uważaj na ręce!
 13. Do mnie też dotarły zobaczę je dopiero za tydzień jak wrócę do domu. Dzięki za sprawną akcję!
 14. Dodatek cukru sprawia, że piwa odferentowują głębiej, czyli są bardziej wytrawne. Jak chcesz żeby było bardziej słodkie musisz zacierać na słodko, albo dodać cukrów niefermentowalnych.
 15. Trochę to naciągane z tą skrzynią, przecież ona zajmie o 20?cm więcej niż fermentor. Do tego może wyglądać ładnie i służyć jako mebel. No ale to nie moja sprawa... Odradzam kombinowania z tym piwem, daj mu miesiąc, dwa coś napewno się ułoży. W tym czasie rób następne, lepsze piwa. Pamiętaj, że belgi też wymagają stabilnej i określonej temperatury.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.