Skocz do zawartości

Filip

Members
 • Zawartość

  43
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Badyl
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  19 - 417 L
 1. Filip

  Sprzęt do zacierania i nie tylko

  Należy zacząć od tego, że garnek emaliowany DZIAŁA na indukcji. Każdy garnek, którego dno przyciąga magnes będzie działał. Ja mam dokładnie taki: http://www.homebrewing.pl/garnek-emaliowany-pokrywa-36-cm-30-litrow-p-885.html i robię w nim piwka na indukcji bez problemu.
 2. Mam ześrutowany słód, który leży od dwóch lat w suchej piwnicy, temp. ok 18C. Jak myślicie nadaje się jeszcze, żeby zrobić z niego jakieś piwo?
 3. Filip

  Galeria infekcji - komentarze

  Dobrze że są foty zarówno z infekcją jak i bez. Ktoś w razie wątpliwości będzie mógł sobie "porównać" ze swoją warką i stwierdzić czy jest OK czy nie.
 4. Filip

  Sklep stacjonarny w Gdańsku

  Dzięki za info. Kupiłem tam co było mi potrzebne.
 5. Poszukuję sklepu stacjonarnego dla piwowarów znajdującego się w Gdańsku. Zna może ktoś takowy i może polecić?
 6. Filip

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Właśnie to co piszesz wydaje mi się najbardziej prawdopodobne. Piwo z powodu braku czasu aby się nim zająć stało długo na burzliwej. Przed przelaniem na cichą wszystko było OK. Przy przelewaniu dostał się tlen, a drożdże już nie pracowały i nie wytwarzały CO2, stąd infekcja.
 7. Filip

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Kożuch na moim piwie wygląda z bliska jak ten na fotce z 10 strony tego opracowania: Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na temat wpływu takiego zakażenia na zdrowie. Podobnie jak koledze WiHuRa mi też jest szkoda wątroby by to sprawdzić, dlatego postanowiłem je wylać. Następne piwko będzie dobre.
 8. Filip

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Chciałem rozlać piwko ale po otwarciu wiadra ukazał się widok jak na zdjęciu. W smaku raczej nie czuć niczego niepokojącego. Nie wiem co to dokładnie jest ten kożuch na wierzchu. Raczej nie wygląda na pleśń, przynajmniej tak mi się wydaje. Trochę obawiam się butelkować. Jak myślicie można to rozlać do butelek i wypić, czy lepiej wylać?
 9. Filip

  Drugi nastaw w życiu

  Też kiedyś z ciekawości do kilku butelek dodałem cukru trzcinowego do refermentacji. Nie było żadnej różnicy pomiędzy trzcinowym a zwykłym cukrem, więc nie warto sypać droższego.
 10. Filip

  Cicha fermentacja w 5 dni?

  Spokojnie możesz tak zrobić. Mi piwo często stoi 2-3 tygodnie zanim przeleję na cichą.
 11. Filip

  Najmocniejsze piwo jakie zrobiliście

  A ja skromnie ok. 5,6%. Najbardziej lubię piwka o zawartości alkoholu 5-6% i takie robię.
 12. Filip

  Szybkie chłodzenie brzeczki czy konieczne

  Ja nie używam chłodnicy. Po gotowaniu zostawiam gar do ostygnięcia. Przeważnie na drugi dzień przelewam do wiadra i dodaję drożdży. Jeszcze nigdy nie miałem jakichś nieprzyjemności z powodu stosowania tej metody. Pewnie kiedyś zainwestuję w chłoldnicę, ale na razie nie odczuwam takiej potrzeby.
 13. Filip

  Wybór gara emaliowanego

  eXtrim w tym sklepie http://www.koliber.s...php/produkt,232 masz garnek emaliowany 50L za 135 zł. Brałem u nich taki sam tylko 30L, identyczny jak w Twoim linku do aukcji. Sprawdza się bardzo dobrze.
 14. Filip

  Czy używacie rurki fermentacyjnej?

  A ja używam rurki bo lubię.
 15. Filip

  słoje2

  Smakowicie wygląda. Jak to się robi?
×