Skocz do zawartości

Bogi

Members
 • Zawartość

  1941
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Bogi w dniu 2 Grudzień 2018

Użytkownicy przyznają Bogi punkty reputacji!

O Bogi

 • Urodziny 13.09.1979

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Rychlak i Syn
 • Rok założenia
  2008/2009
 • Liczba warek
  77
 • Miasto
  Rzeszów

Kontakt

 • Imię
  Boguś

Ostatnie wizyty

1877 wyświetleń profilu
 1. Bogi

  Barley Wine problemy z wydajnością

  Mało piwa, ale dużego, to jest naprawdę więcej dobrego.
 2. Bogi

  Bogi warzy, ale nie sam:)

  A wyszło, że dzisiaj, się więc warzy. 18 blg na start, miód wielokwiat z pasieki niekomercyjnej, 46.99 IBU, drożdże tokajskie plus pożywka, chmiel Perle.
 3. Bogi

  Bogi warzy, ale nie sam:)

  Burton pewnie w czwartek, w zależności od gęstości będzie albo nr 3 (20+ blg) albo nr 4 (18 blg), w planach w każdym razie jest Dinner Mild Burton
 4. Bogi

  Porter Bałtycki

  Aha, bo już się bałem, że jak jest jęczmień palony po polsku, to ni z tego ni z owego jest flaked rye
 5. Bogi

  Beczka po whisky

  Beczkę zalewasz wodą wrzątkiem, dopóki nie cieknie. Potem piwo. Odfermentowane dobrze i im cięższe tym lepiej. Jeśli chciałbyś przeprowadzać fermentację w beczce, to zamiast szpuntu rurka, ale jak jest za mało odfermentowane, to wyjdzie super hiper ocet balsamiczny. Jeśli na 5,5 litra wystarczy parę miesięcy, to w 30 litrowej spokojnie parę lat, potem cukier do refermentacji i do butelek. Beczka to głównie czas, "powoli człapał konik skrajem szosy" jak w zapomnianej piosence.
 6. Bogi

  Porter Bałtycki

  Czemu raz jest po angielsku, raz po angielskiemu, a raz po polsku?
 7. Bogi

  Bogi warzy, ale nie sam:)

  Bardzo dobre drożdże robi firma TERDENS, której produkty można dostać w Castoramie Jak na razie na burgundzkich robiłem, na tokajskich parę razy, do miodów pitnych były średnie, niezłe też mają uniwersalne.
 8. Bogi

  Bogi warzy, ale nie sam:)

  O dziwo, pierwsze butelki pękły na poświęta i Sylwestra, bo jest i gaz i piana, a w smaku poezja-kwintesencja tokaju i Tokaju. BBB zaś ma też już gaz, smakuje jak młode piwo, nawet odrobinę miodu czuć, zwykłe niezobowiązujące do picia litrami.
 9. Bogi

  Piwo o samku i o armacie wina. Da się?

  Drożdże winiarskie, najlepiej do burgunda albo tokaju. Teraz uwarzyliśmy Korsarskie na tokajskich w niższej temperaturze i dłuższa fermentacja bez cichej, jak tokaj, a do tego dochodzi gaz i orzeźwienie.
 10. Bogi

  Bogi warzy, ale nie sam:)

  Korsarskie fermentowało ponad 18 dni, zabutelkowane, 9,2vol, może w ciągu pół roku się już nagazuje? Duże prawdopodobieństwo, że Burton będzie warzony na przełomie roków.
 11. Bogi

  Kurkuma

  Kurkuma nie jest gorzka, można do woli barwić wszystko na żółto, stąd zastępuje szafran. Kurkumina czyli naturalna żółcień zawarta w kurkumie daje kolor już w wodzie, a szafran potrzebuje trochę alkoholu.
 12. Bogi

  Bogi warzy, ale nie sam:)

  Mróz zaczyna ściskać, bo w piwnicy już 14 stopni, tylko chmiel dokupić i idzie Korsarskie, a potem kolejny Burton, gdzieś w grafik trzeba będzie wcisnąć jakiś porterek.
 13. Bogi

  Płatki dębowe doświadczenia

  Takiej wielkiej nie trzeba kupować😂
 14. Bogi

  Płatki dębowe doświadczenia

  Płatki, zwane nie bez kozery,czipsami to półśrodki, lepiej zainwestować w beczkę.
 15. Bogi

  Bogi warzy, ale nie sam:)

  Drożdże poszły na nowy trójniak lipowy, więc sezon zainaugurowaliśmy piwkiem w stylu Best Bitter, 11,5blg, 2 chmiele Cascade i Lubelski, 25 IBU, z dodatkiem miodu wieokwiatowego, a jak ściśnie mróz to będzie Korsarskie w kolejce-tylko nie wiemy jeszcze jaki chmiel, bo pewnie znowu na tokajskich drożdżach.
×