Jump to content

Bogi

Members
 • Content Count

  2020
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Bogi last won the day on July 26 2019

Bogi had the most liked content!

About Bogi

 • Birthday 09/13/1979

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Rychlak i Syn
 • Rok założenia
  2008/2009
 • Liczba warek
  81
 • Miasto
  Rzeszów

Kontakt

 • Imię
  Boguś

Recent Profile Visitors

2805 profile views
 1. Wieki temu próbowano zrobić likier na bazie liści tytoniu, nazywał się Perique. Smakował jak popielniczka pełna starych petów zalana gorzałą. Jeśli z alkoholem dało rezultat gorszy niż fatalny, a z piwem też raczej da fatalny (fatal po angielsku to też lethal-śmiertelny), nie ma sensu się w to bawić.
 2. Nottinghamy w takiej temperaturze jechały przez 22 dni, byłem z nich bardzo zadowolony, natomiast Windsor prędzej do wyższych temperatur.
 3. Mnie nie pasuje do bw, więc dlatego odradzam. 500g cukru trzcinowego to absolutne nic, poza tym cukier trzcinowy daje kompletnie inne nuty niż cukier zwykły. Od biedy daj ten Mosaic, ale naprawdę nie masz innego, bardziej ludzkiego chmielu-polskiego, angielskiego, mało zobowiązującego?
 4. Dodaj ekstrakt, puszkę, 500g cukru-weź trzcinowy, rozpuść w 5 litrach wody, gotuj, nachmiel, ale nie Mosaic'em, jak ostygnie zmierz blg, jak będzie za duże, dodaj zimnej wody-z balkonu (2-5 litrów), zmierz ponownie blg, oceń profil, temperaturę, drożdże i potem już tylko czekanie. Jak będzie warka 10 litrów to blg początkowe 26,5, dodasz więcej wody na 15 litrową warkę 18,2 blg. Alkohol między 7,8-11%, w przypadku gęstszej warki zalecane mocniejsze chmielenie, jednakże weź pod uwagę, że ten brewkit jest nachmielony, dlatego z chmieleniem nie szalej, najwyżej na zimno dodaj jakiś mało zobowiązujący chmiel.
 5. Zlałem z beczki BBB#2, dofermentował do zera, mocno nasycił się dębiną i miodem, straty duże, ale te parę (dosłownie) buteleczek powinny w pełni zrekompensować. Pogoda mało sprzyjająca, więc pewnie w tym roku nie będzie Korsarskiego.
 6. https://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=1353611&highlight=azjatyckie#post1353611 Podobny problem i rozwiązany z korzyścią.
 7. IPA może być po miesiącu, ale bezpieczniej wypić lepsze piwo później niż średnie wcześniej. Piwowarstwo i nie tylko powinno uczyć przede wszystkim cierpliwości.
 8. Po tygodniu w piwie można sprawdzić czy się wyklarowało najwyżej. Nie ma sensu kosztować piwa kiedy nie upłynie jednak parę miesięcy, a o niektórych piwa można dopiero myśleć w przedziale pół roku-rok. Po miesiącu można sprawdzić czy ewentualnie zaczęło się nagazowywać, ale do tego nie trzeba otwierać piwa, wystarczy popatrzeć jak zachowuje się piana po wstrząśnięciu i przy okazji nadstawić ucha do kapsla czy patentu.
 9. Mnie smakowało. Bez fajerwerków, ale bez odchyłów też. Podejrzewam, że jest film, wolałbym jednak przeczytać.
 10. Mieć próbkę, wysłać do tych od Bojana-kto teraz tym zawiaduje, sprawę nagłośnić w eterze i czekać na ich ruch. Ewentualnie do Biedronki, data się zgadza-czyli nie jest pod termin, a piwo jest zepsute, bo jest-organoleptycznie każdy potwierdzi i raczej powinna być jakaś reakcja ze strony Biedronki jeśli trafimy do kompetentnej osoby, choćby to nawet był zwrot kosztów, sugestia wymiany na inny produkt czy tylko przeprosiny. Naturalnie, paragon jest wymagany. Była sytuacja, że jacyś krafciarze wpuścili do Biedronki przegazowy cydr-wybuchał dosłownie na półkach. Biedronka w w momencie wydała oświadczenie, że produkt jest wycofany, a kto kupił może liczyć na zwrot pieniędzy. Sytuacja bardzo podobna, więc myślę, że choć odrobinę można ugrać. Należy brać pod uwagę, że jeśli piwo zepsute, to tak jak z każdym innym produktem, jest narażenie zdrowia-zatrucie.
 11. Takie rzeczy powinny podlegać reklamacji, pomijając to, że do Biedronki mogą jednak trafiać inne partie takiego samego towaru niż do sklepów bardziej wiarygodnych (casus Finlandii, piwa Żywiec, itd). Choć jeśli jeszcze w Kauflandzie było nie bardzo, to znaczy, że warki się chcieli pozbyć. Nadal powinna obowiązywać reklamacja.
 12. Ale teraz jeśli masz już tę wodę, to musisz i nachmielić i nagazować, więc nie wiem jaki sens zadawać sobie tyle trudu, natomiast nie skupiać się na istocie freeze distillation i otrzymaniu produktu, który ma smak i aromat i potrzebuje tylko refermentacji i zabutelkowania?
 13. Zostaje lód, który nie ma smaku, jak odtaje, to będzie woda, ani do picia ani do pożytkowania dalej.
 14. Naprawdę wyczyn. Wzieli beczki od mocno skompromitowanego producenta i dodatkowo te, które już nic nie znaczą.
×
×
 • Create New...