Skocz do zawartości

Bogi

Members
 • Zawartość

  1914
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Bogi

 • Urodziny 13.09.1979

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Rychlak i Syn
 • Rok założenia
  2008/2009
 • Liczba warek
  74
 • Miasto
  Rzeszów

Kontakt

 • Imię
  Boguś

Ostatnie wizyty

1643 wyświetleń profilu
 1. Bogi

  Angielski Barley Wine

  Pisząc o barley wine nie wspominając słowa o Burton ale, to jak pisać o stout'ach i nie zająknąć się o porterze. Z takich wzorców nie czerp. Może to Cię natchnie inspiracją, bo pod względem blg się zgadza: http://barclayperkins.blogspot.com/2009/02/lets-brew-triple-mild.html
 2. Bogi

  Warzenie piwa w mieszkaniu

  A Jameson teraz wypuścił whiskey z beczek po piwie z browaru Franciscan Well Irish Pale Ale, to może być pomost, żeby go bardziej przekonać.
 3. Bogi

  Degustacje piw sklepowych

  Staropramen, Extra chmelená dvanáctka Piwo wyszło rok temu na Boże Narodzenie-początkowo jako edycja specjalna. 12 blg, 5,2vol, 35 iBU, pięciokrotnie chmielone, 3 razy podczas warzenia i dwukrotnie na zimno, wszystko jednym chmielem Žatecký poloraný červeňák, który ma oznaczenie geograficzne, czy jest to odpowiednik żateckiego zwykłego czy jego odmiana, tego nie znalazłem, ale w obrębie jest 9 odmian. 3,49 w Delikatesach Centrum, dopiero przywieźli. Kolor jest dość ciemny jak na jakiś tam lagerek, bursztyn głęboki-zwykły Staropramen jest niebezpiecznie żółty. Na pierwszy niuch daje o sobie znać herbata, taniny, bardzo ciekawy początek, w zapachu nie czuć tego chmielenia, czy przechmielenia, ale jest wyraźnie kwiatowo-ziołowy-bylica polna, ale też i korzeń dzięgla. Zapach troszkę wermutowy. Bez przesady, natomiast nie ma jakiejś nijakości. Nuta dolna bardziej korzenna, ale już w rejestrach przyprawowych. W smaku goryczka ładnie stonowana, ale wyczuwalna, zwłaszcza dość duża na finiszu-też taka bardziej ziołowa, szlachetniejsza, jak na 35 IBU to zaznaczona nieźle, a nie jest tak w masowym staropramenie gdzie dali izomeryzowany ekstrakt chmielu i hajda. Bardzo pozytywne zaskoczenie
 4. Bogi

  Warzenie piwa w mieszkaniu

  To rzeczywiście przechlapane, ale staraj się znajdywać w tym jakieś korzyści, światełko w tunelu, skup się na szwagrze
 5. Bogi

  Warzenie piwa w mieszkaniu

  Dasz domownikom uwarzonego piwa i na pewno nie będzie żadnych scysji.
 6. Bogi

  XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018

  Czyli reasumując nie ma limitów?
 7. Bogi

  XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018

  Od paru dni ma być dostępna reedycja dubeltowego koźlaka, ktoś wie coś przynajmniej na ten temat? Jakie sklepy, jaka cena, od kiedy oficjalnie?
 8. Bogi

  Jakie drożdże w Cooper's Stout?

  Nie robiłem gęstwy na Coopers'ach, na normalnych drożdżach to prędzej, na tych miałbym obawy, choć może teraz zmienili podejście i do brewkit'ów dają odpowiednie drożdże, a nie że górniaki do lager'a i jakoś to będzie. Potem jak miałem coś Coopers'a to drożdże zbierałem, a dawałem sprawdzone. Próba nie strzelba.
 9. Bogi

  XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018

  A nie lepiej popracować nad tym, żeby wrócić do czasów, kiedy była premiera piwa w konkretnym miejscu, było szkło za zakup 2-3 sztuk danego piwa i można to było o odpowiedniej godzinie kupić w sklepie typu Alma-rozumiem sklep by trzeba zmienić, pominąć nieudany flirt z TESCO, ale jednak wrócić do korzeni?
 10. Bogi

  Jakie drożdże w Cooper's Stout?

  Kiedyś mi zostały, dodałem do nich drożdże pełne czyli mające więcej gram i piwko wyszło przyzwoite, nie są to drożdże klasy Safali czy Jack'a, ale np. użycie dwóch saszetek lub dodanie do innych nie robi większych szkód.
 11. Bogi

  Bogi warzy, ale nie sam:)

  Z beczki zlane Zew Cthulhu, kalkulatory szacują zawartość alkoholu na 21%. Beczka dała dużo słodyczy od wanilii, natomiast jeżyny z miodu zbliżyły niebezpiecznie do szacownego porto. Wyszło niewiele, ale to sztos
 12. Bogi

  [Piwny turysta]Clarens Brewery z Clarens

  browar, który warzy jedno piwo i niewiadomo czy dobre choć i jeszcze w RPA, rzeczywiście zachęcająca oferta
 13. Bogi

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Jednak to dwa odrębne style. EPA jest bardziej gorzki i słabszy pod względem alkoholu i ekstraktu, zaś ESB niekoniecznie gorzki, za to mocniejszy i zbliżający się do 7vol czyli nawet w rejestrach Strong Ale. Pierwszy z brzegu browar londyński czyli Fuller's i ich London Pride czyli typowe EPA oraz ESB o jakże enigmatycznej nazwie ESB. To jedna kwestia, drugą jaką można przyjąć, to fakt bardzo ogólnie pojętego English Pale Ale, w którym mieści się kategoria ESB-już jako specyfikacja. Czyli każde ESB jest EPA (w pojęciu ogólnym), ale nie każde EPA to będzie ESB (dużo częściej w przypadku obecnego EPA jest to cały zakres cieńkich bitter'ów począwszy od ordinary do best, aczkolwiek również dopiszemy tutaj i mild'y i nawet London ale).
 14. Mam to samo, np. jest okres chmielenia, odpalam piwko i przychodzę wyciągnąć chmiel dopiero, albo np. robię co innego-zlewam znad osadu miód, filtruję jakiś likier, tłumaczę jakiś przepis. Nie ma co popędzać.
 15. Bogi

  Twoje plany piwowarskie na jutro :)

  Jak ma być ordynarny, to najlepiej nowofalowe z dzikich lądów, Australia, Nowa Zelandia, albo jeszcze dalsze zakamarki
×