Skocz do zawartości

Bogi

Members
 • Zawartość

  1927
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Bogi

 • Urodziny 13.09.1979

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Rychlak i Syn
 • Rok założenia
  2008/2009
 • Liczba warek
  75
 • Miasto
  Rzeszów

Kontakt

 • Imię
  Boguś

Ostatnie wizyty

1761 wyświetleń profilu
 1. Bogi

  Bogi warzy, ale nie sam:)

  Drożdże poszły na nowy trójniak lipowy, więc sezon zainaugurowaliśmy piwkiem w stylu Best Bitter, 11,5blg, 2 chmiele Cascade i Lubelski, 25 IBU, z dodatkiem miodu wieokwiatowego, a jak ściśnie mróz to będzie Korsarskie w kolejce-tylko nie wiemy jeszcze jaki chmiel, bo pewnie znowu na tokajskich drożdżach.
 2. Bogi

  bigbelg the.jpg

  Jeszcze Romulan Ale trzeba uwarzyć
 3. Bogi

  Bogi warzy, ale nie sam:)

  Po Burgundy ale, będzie riesling ale najprawdopodobniej, czyli wszystko jak wcześniej, ale drożdże do riesling'a i może chmiel bardziej cytrusowy, że zaakcentować ten profil.
 4. Bogi

  Fear the walking dead

  Jak znajomy uwarzy, dam znać naturalnie.
 5. Bogi

  Fear the walking dead

  Podobno jest w sezonie czwartym, odcinek 11 pod tytułem "The Code."
 6. Bogi

  Fear the walking dead

  Nie ja, kolega-fanatyk serialu wyłapał w którymś odcinku☺️
 7. Bogi

  Fear the walking dead

  Otóż, w serialu mówi Jim tak: 68% Pilsner malt 15% Wheat malt... Weyermann wheat malt. 7% Flaked oats 10% Vienna malt 40 grams Slovenian pellets... 70 grams Czech Saaz whole hops. Belgian and French Saison yeast Mash at 151 to 152. Pitch the yeast at 68 degrees and hold for 10 days. No less. Jeden gość opracował to tak: 14 blg start, koniec 2, alkohol pow.6% 3,4 kilo słodu pilzneńskiego 0,75 kilo słodu pszenicznego 0,5 kilo słodu wiedeńskiego 0,3 płatków owsianych 15g chmielu Magnum [13.0%] - na goryczkę 60 min 70g chmielu Saaz [4.4%] - na smak 10 min 40g chmielu Styrian Goldings [1.3%] - na aromat 5 min drożdże do Saison'a, francuskie i belgijskie, tajemny składnik, o którym mowa w innym odcinku Ja osobiście, biorąc pod uwagę, że czasu jest mało i apokalipsa zombi nadciąga, to nie ma aż tak czasu wykoncypowałem takie coś: 2 x 1700 ekstrakt słodu pilzneńskiego 500g słodu wiedeńskiego partial mash 30 minut 300g płatków owsianych osobiście dla mnie bez celu chmiel Styrian Golding w granulacie 40g 5,5 ak na 30 minut Saaz 70g w szyszkach 3,5 ak na 10 minut 14 blg, 18.22 IBU, 6,27vol, fermentacja drożdżami np. Danstar Belle Saison (cieńkie piwo, a gość podaje 2 paczki drożdży: "and"), finał na 3 blg, fermentacja maks. 10 dni, na cichą 10g jaśminu (tajemny składnik)
 8. Bogi

  Fear the walking dead

  Ja nie oglądam, nie oglądałem, więc się nie wypowiem. Jest to dość popularne. W jednym z ostatnich odcinków gość zanim skoczył, niejaki Jim, podał przez krótkofalówkę swój przepis na piwo. Symbol odrodzenia ludzkości, zaczynamy od podstaw itd, jak ojcowie założyciele. Mój dobry znajomy prosił mnie, abym obejrzał to, co on tam opowiada i przełożył to na ludzki język. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to wrzucę to co usłyszałem i co potem z tego ustaliłem wg różnych kalkulatorów. Piwo Jim'a to saison. Czekamy aż uwarzy go jakiś komercyjny browar, bo na pewno do tego dojdzie.
 9. Bogi

  Double Stout Porter

  To jest prawidłowa nazwa i historycznie uwarunkowana. Stout to określenie na piwo mocne, porter to głównie fermentacja górna, poczytaj proszę tutaj: https://www.piwo.org/forums/topic/15687-od-porteru-do-stoutu/ RIS to skrót od Imperial Stout Porter, który końcem XIX-go wieku (dokładnie w roku 1869) dostał przydomek Russian (był to browar Barclay and Perkins), jako że najczęściej importowano mocne ciemne piwo na dwór rosyjski i nie tylko. Z czasem ścięto gatunek piwa, więc porter, a skupiono się na trzech jego określeniach, Russian-patrz wyżej, Imperial-czyli najgęstsze i najlepsze w browarze, Stout czyli mocne. Wszystkie stout porters z różnymi przedrostkami stały się popularne w rejonie morza Bałtyckiego, ale ze względu na temperaturę, zastosowano do nich drożdże fermentacji dolnej, tak narodził się Stout Porter (w przedziale Single, Double, Triple, Extra, Foreign, etc aż do Imperial) na dolniakach czyli właśnie porter bałtycki. Począwszy od roku 1822 można przyjąć narodziny osobnego stylu, aczkolwiek porter fermentacji górnej i mocny (więc stout) warzono jeszcze w roku 1899, choćby w Żywcu. 20 to jest albo nadal Double Stout Porter, ewentualnie Keeping Single Stout Porter (19,6 blg)
 10. Bogi

  Double Stout Porter

  Miedzy 18 a 19 blg jest Double Stout Porter, do Imperial jeszcze trochę brakuje, zaś między Dry Stout'em a Imperial'em jest przepaść:D To ile w końcu blg ma to piwo?
 11. Bogi

  Piwo z dodatkiem wiśni

  Czyli idealnie deserowe. Ile ma blg startowego? Z owocami jest na dwoje babka wróżyła, a z winem jest pewność. Oczywiście takie piwo nie jest do dłuższego przechowywania, ale pite po tygodniu czy dwóch jest naprawdę świeże, owocowe, a dodatek piwa z beczki dodaje jeszcze sznyt jak z Rodenbach'a.
 12. Bogi

  Piwo z dodatkiem wiśni

  Mając dobre wiśnie zrobiłbym najpierw z nich wino deserowe, żeby się na pewno nie zmarnowało i przetrwało, a potem część tego wina (odleżakowanego w beczce) dawałbym do piwa i butelkował. Nasz Sour Cherry Ale składał się z następujących składników: 250ml IPA, 30ml wina wiśniowego deserowego 40 blg, 15ml Windsor Ale z beczki (ale każdy inny kwas z beczki się nada).
 13. Bogi

  [Docent]Przegląd Browaru Łąkomin

  Od kiedy istnieje browar? Wątpię, żeby pierwsi wpadli na pomysł leżakowania piwa w beczce po miodzie.
 14. Bogi

  Angielski Barley Wine

  Pisząc o barley wine nie wspominając słowa o Burton ale, to jak pisać o stout'ach i nie zająknąć się o porterze. Z takich wzorców nie czerp. Może to Cię natchnie inspiracją, bo pod względem blg się zgadza: http://barclayperkins.blogspot.com/2009/02/lets-brew-triple-mild.html
 15. Bogi

  Warzenie piwa w mieszkaniu

  A Jameson teraz wypuścił whiskey z beczek po piwie z browaru Franciscan Well Irish Pale Ale, to może być pomost, żeby go bardziej przekonać.
×