Jump to content

Bogi

Members
 • Content Count

  2076
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Bogi last won the day on July 12 2020

Bogi had the most liked content!

About Bogi

 • Birthday 09/13/1979

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Rychlak i Syn
 • Rok założenia
  2008/2009
 • Liczba warek
  84
 • Miasto
  Rzeszów

Kontakt

 • Imię
  Boguś

Recent Profile Visitors

5659 profile views
 1. Wiele ziół (skoro "jakich"?)Czy jedno ziele/zioło czy z jednej grupy (astrowate np.)?
 2. Był po 35zł, czyli cena przyzwoita biorąc pod uwagę co w środku. Warto wziąć więcej, wtedy tradycyjnie można odstawić na leżak.
 3. Bornem Dubbel Mało gazu, mało piany, wiśniowo-mirabelkowo, słodko i ziemiście zarazem. Nuta popiołowa i odrobinę wyłażący alkohol. Nuta dolna stonowana. W smaku owocowo-kwaskowato, bardzo ładnie zaznaczona i rozwojowa nuta palonego jęczmienia. Może nie jest to jakiś wspaniały dubbel, ale dość dobry. Bornem Tripel ładna czapa piany, przejrzałe owoce, jabłka, nawet trochę kierunek cydru, ocet, kolendra. Zapach nie do końca przyjemny, ale belgijski, tylko że to nie lambik. W smaku ostry, jabłkowy, gęsty. Bardzo poprawny, żeby nie rzec marny.
 4. Tym razem porównanie smoków, jeden chyba jest farbowany i nie mówię o karmelu. Gulden Draak zwykły Syczy, smok to przecież, nie ucieka, oswojony, jak ten waran co po Tajlandii zap....Prażone migdały, daktyle, kardamon, suszone jabłka, w nucie dolnej trochę lakieru. W smaku jest ostro, smok na głodzie, dziewicy nie przydybał, tatarak, imbir, susz owocowy, mocne wysycenie nie dodaje uroku. Nieszczególnie do degustacji, ok, ale leżakować. Ewidentnie marka się popsuła albo skomercjalizowała. Gulden Draak 9000 (czyli marka samochodu) w ogóle bez syku,
 5. A teraz dla odmiany regularny Piraat, czyli ten typowo belgijski, w składzie ma być i kolendra i skórka pomarańczy. A nowym dodatkiem jest ryż. Syczy, ale bez gushing'u, choć piana wyższa niż w triple hop. W aromacie dużo cukru kandyzowanego, świeżo startej skórki pomarańczowej, odrobina kolendry i lekko pikantny charakter. W nucie dolnej marsala, figi, nawet kierunek rumu z Bermudów. Jest belgijsko, bogato, bardziej jak w cukierni. Smak pikantny, ale zarazem lepiący, na finiszu przyjemna ziołowo-kwiatowa goryczka. Odfermentowany prawie do zera, przez to pozorna słodycz staje się
 6. Produkt z Lidl'a, w gazetce ani słowa, sztuk mało, 0,75, numerowane butelki na kapsel, 20zł, do wyboru beczka po whisky Bowmore i po czymś, co nazywa się Slyrs. Wrężel Tropical Wild Bowmore BA Piana niska, ale jest, aromat belgijski również, dębowa beczka, torf i sok pomarańczowy. W oddali mango, pachnie jak owocowe, ale nie lambik, koń nie kopie mocno. W nucie dolnej więcej belgii, wino sherry, kandyzowane owoce. W smaku ostre, kwaskowate, ananas, goryczka dębowa, taniczna, wędzonka lekka, kwas, ocet balsamiczny i torf, malo IPA dużo tropical i brett (Oficjalny styl w
 7. Produkt z Lidl'a, w gazetce ani słowa, sztuk mało, 0,75, numerowane butelki na kapsel, 20zł, do wyboru beczka po whisky Bowmore i po czymś, co nazywa się Slyrs. Wrężel Tropical Wild Bowmore BA Piana niska, ale jest, aromat belgijski również, dębowa beczka, torf i sok pomarańczowy. W oddali mango, pachnie jak owocowe, ale nie lambik, koń nie kopie mocno. W nucie dolnej więcej belgii, wino sherry, kandyzowane owoce. W smaku ostre, kwaskowate, ananas, goryczka dębowa, taniczna, wędzonka lekka, kwas, ocet balsamiczny i torf, malo IPA dużo tropical i brett (Oficjalny styl w
 8. Po długiej, bardzo długiej przerwie, powrót belgów do Lidl'a. Zestaw tym razem, 6 piw, 35zł, Piraat normalny i triple hop, GD zwykły i 9000, Bornem dubbel i tripel (nie znam). Na sklep dają bardzo mało, dwa pudełka po 4 zestawy, myślę, że w tych ciężkich czasach, warto się udać, nabyć i wystawić laurkę jak to czyniliśmy drzewiej; taka iskierka normalności.
 9. IBSP zaczyna mieć gaz, ale jeszcze brakuje pełni smaku, natomiast korsarskie odwrotnie.
 10. Myślę, że tak to można rozumieć, choć podejrzewam, że robisz 12 blg, a dolewasz do tej, która ma już np. 7 blg. Taki trochę piwny system solera, bo teraz niewiadomo czy to co zmieszałeś nie zostanie wzbogacone po raz kolejny? Tutaj jeden człowiek to testował: https://brulosophy.com/2019/07/15/the-impact-of-gradually-adding-wort-to-fermenting-high-og-beer-exbeeriment-results/ Poza tym o samych roszforach piszą, że warzą warkę, dodają drożdże, czekają 2 dni (znowu ta dwójka) i warzą drugą warkę, którą dodają do pierwszej.
 11. Jedną z metod, o jakiej wspominają sami mnisi jest dodawanie świeżej warki do już fermentującej. Poza tym dwa rodzaje chmielu, dwa rodzaje słodu, dwa rodzaje cukru, dwa rodzaje drożdży-idąc tym tropem można dodać dwa rodzaje przypraw (choć w ich nomenklaturze dodatek ten funkcjonuje jako "secret herb", czyli ziele, niekoniecznie przyprawa). Jeśli jest więc tak prosto, to znaczy że jest tak naprawdę bardzo trudno, ale do odważnych świat należy.
 12. Zdecydowanie się poprawił profil, zabutelkowano, alkohol 11,7vol. Będzie dojrzewać na lepsze czasy (tylko cytując:"kiedyż oni nadejdą?")
 13. Dzięki, pobrałem sobie 4 książki, których nie znałem.
 14. Imperial Brown Stout Porter zabutelkowany, nic nie uciekało przy dawaniu cukru, czyli odfermentował do swojego poziomu, stanęło na 9,7vol, w smaku na razie delicje pomarańczowe. Korsarskie wjechało już na 11,2vol, ale niech sobie jeszcze posiedzi. W smaku młode, skrzyżowanie tokaju z palinką (również tokajską).
 15. Oba piwka idą bardzo ładnie, Korsarskie wjechało na 10 blg, Porterek na 8 blg. Ten ostatni ładny profil już ma, ale kolor ewidentnie brown stout😎
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.