Jump to content

ontario_ab

Members
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

About ontario_ab

 • Birthday 08/28/1975

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Happy Alien's
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  34
 • Miasto
  Bydgoszcz

Recent Profile Visitors

359 profile views
 1. ontario_ab

  ontario_ab

 2. Polecam te z browamatora. Ma wszystko czego potrzeba. Jeden mam ponad 2 lata i nadal w użytku. Nic się nie zużyło, nawet czasami na siłę otwierane wieko.
 3. Czyli najlepiej w kociołki dawać sondę + Pamel albo Bolecki.
 4. Jaką histerezę ma ten kociołek ?
 5. Pewnie w grę wchodzi tylko spawanie ? Można jakoś inaczej ?
 6. Teraz czas na filtrację. Widzę, że większość robi filtrator rurkowy z miedzi. Czy nie można tego zrobić z nierdzewki czy kwasówki ?
 7. Zacieranie zaczęło się w akompaniamencie belgijskiego dubla Czynność zacierania stała się przyjemnością, grzałki mają super wydajność, a mieszadło dopełnia sukcesu. Termometr zainstalowałem na klipsie do dokumentów tak, że robi za sondę... bawię się włączając i wyłączając grzałkę kiedy trzeba. Już teraz stawiam wam wirtualne piwko za pomoc :beer: Po zacieraniu, filtracji i wysładzaniu mam wzrost wydajności o ok. 10% Minusem gara jest to, że p osiągnięciu 100 stopni wyłącza się i włącza dopiero jak temp. spadnie o 3 stopnie. Poza tym jest miód
 8. Dzisiaj rozebrałem cały już spód gara. Widać kolosalne różnice w stosunku do Severina, który też posiadam. Na korzyść oczywiście. Odpowiednio połączyłem przewody by mieć czystą informację czy grzeje. Czujnik to kapilara dosuwana sprężynowo do dna gara posmarowana pastą termoprzewodzącą. Jest też bezpiecznik też z pastą - to może być największy problem, co wyjdzie przy pierwszej warce. Nie powinien rozłączać kiedy jest mieszadlo. Minusem na pewno jest histereza - 3 stopnie, ale docelowo ma być sonda +sterownik jak gar się sprawdzi.
 9. Witam, kwestia jak w temacie. Gar elektryczny model WECK WAT 15. Do mojego gara instrukcji nie było stąd jestem w potrzebie, pomożecie ?
 10. Jeszcze fotka "panelu sterowania" gara. Zielona lampka to moja przeróbka informująca o tym czy idzie zasilanie na grzałkę czy nie. Obudowa spodnia jest w 2 częściach. Pierwsza zawiera elementy elektroniczne i sterujące a druga (chyba) samą grzałkę i czujnik temperatury (chyba typu kapilary bo idzie jeden nieizolowany drut stamtąd). Nie wiem czy tam jest jeszcze np. zabezpieczenie przed przegrzaniem bo tej części nie rozbierałem. Zieloną lamkę założyłem na przewodach, które idą na grzałkę. Jeśli nie ma tam, zabezpieczenia to będzie OK. Myślicie, że takie zabezpieczenie tam jest ? (nie
 11. Na obydwóch stykach wydaje się, że jest ta sama prędkość. Na pewno jest zdecydowanie wolniej niż było, o to chodziło ! Już nie mogę doczekać się sobotniej warki. Tym razem będzie to Dortmunder.
 12. Mój silnik łączy się do rurki nagwintowanej od wewnątrz. Rurka na dole ma 3 łopatki, wieczorkiem mogę wrzucić fotkę.
 13. No grzeje się bardzo mocno, po kilku minutach, nie ma opcji dotknąć silnika.
 14. Dzisiaj to opanuję, zdam relację. Szukałem na forum, ale nic na ten temat nie było, przyda się więc trochę nowych szczegółów.
 15. Do złącza idą 2 przewody fabryczne czerwony i zielony. Brązowy i niebieski to moje "dzieło" i idą do zasilacza. Do silnika nie idą inne przewody niż czerwony i zielony, jest więc sens coś innego podłączać ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.