Jump to content

AG1929

Members
 • Content Count

  258
 • Joined

 • Last visited


Reputation Activity

 1. Like
  AG1929 reacted to Undeath in Pasteryzacja soku   
  No normalnie, wrzuć do butelek zakapsluj. Butelki do gara i grzej do 72C przetrzymaj tak 20 minut, butelki schłodź. Tak wystarczy sam sok i temperatura. Nie zagotuj czasem soku bo traci część swoich właściwości. Gdzie nie gdzie doradzają dodatek kwasu ascorbinowego - Witaminy C (najlepiej dać trochę soku z cytryny), oraz szybkie chłodzenie po pasteryzacji butelek. Robiłem tak z żoną syrop z bzu i soki malinowe, butelki ładnie się trzymają, niektóre już nawet 3 lata.
 2. Like
  AG1929 reacted to Marcin Semeniuk in Piwny depozyt   
  Powstał Piwny Depozyt Gdynia PUB Poczekalnia ul.Kilińskiego 9A link do arkusza https://docs.google.com/spreadsheets/d/16d4v6gxrcGakJGBHl6VH_SbdEtADWiCQJ3uIhtptCno/edit?pli=1#gid=0
  link do grupy Piwny Depozyt Gdynia https://www.facebook.com/groups/783917621643651/
  link do grupy GIP Gdyńska Inicjatywa Piwowarów https://www.facebook.com/groups/625476867556522/
  Zapraszam
 3. Like
  AG1929 reacted to crosis in Czy opary fermentacji piwka są bezpieczna dla przebywających w otoczeniu?   
  Gdybyś poświęcił małą cząstkę energii jaką poświęciłeś na pisanie tych postów na poszukanie informacji oraz przeczytanie ich ze zrozumieniem, nie stawiałbyś głupich pytań i nie dostawał takich odpowiedzi.
   
  Wg mnie ten temat jest do zamknięcia.
 4. Like
  AG1929 got a reaction from Cezary Daniluk in Drugi nastaw w życiu   
  Ale jak płuczesz na bieżąco to żaden osad nie zostaje...
 5. Like
  AG1929 reacted to zgoda in [Blog Kopyra] Otwieramy oczy niedowiarkom!   
  Stan wojenny to nie była zabawa ani impreza. Z rozkazu spawacza i jego przydupasów zginęli ludzie, np. w kopalni Wujek. Uważam używanie jego wizerunku do promowania piwa za gówniażerię. Mało ceniłem pomysły Kopyra, ale teraz straciłem resztkę szacunku.
 6. Like
  AG1929 reacted to 101k in Butelki zwrotne   
  A jakie platformy komunikacji marketingowej mają przedsięwzięcia, o których rozmawiamy? Ciągle pojawia mi się słowo specjalistyczne; sklepy, fora, blogi, konkursy, festiwale. Jedynym prawdziwym sojusznikiem jest marketing szeptany,a w nim kluczowa postać:
   
  Liderzy opinii (ang. opinion leaders) – podmioty: osoby lub organizacje, które z uwagi na posiadaną widzę, umiejętności komunikacyjne, perswazyjne, a przede wszystkim autorytet, istotnie wpływają na grupy otoczenia. Właśnie z tego powodu wykorzystywane chętnie są do komunikowania ważnych z punktu widzenia organizacji lub agencji PR przesłań.
   
  Każdy z nas wcześniej lub później pożegnał się z piwami koncernowymi i tą decyzją wywarł duży wpływ na swoje otoczenie. Niósł kaganek oświaty wśród znajomych, a oni zaczęli szukać piw z browarów regionalnych. Potem nadeszły wielkie chwile - Pinta, Artezan itd.
  Siedzieliśmy na browarku w Auguście, a ktoś z nas truł dupę znajomym, żebyśmy poszli do Czeskiego Raju za ścianę, bo jest mega wydarzenie, nowe, zupełnie nowe piwo gości z forum, którzy teraz mają browar. I szliśmy. I kolejne 10 osób, które już uświadomione robiło zakupy w porządnych sklepach, teraz szukało Artezana, czy Widawy na półkach. I nie jęczało, że 8zł.
   
  I uważam, że jak się będziecie w ten sposób unosić, zamiast na luzie pogadać, to jak raz wam coś nie wyjdzie, to zostaniecie bez sojuszników. I będziemy mówić naszym kolegom, że tak, znam, ale się popsuł ten browar.
   
  A witaj spożywko? Ja zawsze mówię, że płacę 8zł za piwo + historię. O stylu, o powstaniu browaru, o fajnej kolaboracji. Każdy mikrobrowar jedzie na jakiejś mniejszej lub większej legendzie, którą przekazują dalej liderzy opinii. Ta branża jest naprawdę brutalna i trzeba bardzo dużej kasy, żeby rozbiegane oczy spijacza Tyskiego, czy nawet Ambera ulokować na półce z Pintą i wygenerować w jego łbie świadomość tego, że "kupuje wartość, a nie cenę". Spróbuj teraz wyobrazić sobie, że startujesz z sokiem pomarańczowym, masz dwie bańki kredytu i termin ważności 2 tygodnie.
   
  Amen
   
  (to nie miała być tak śmiertelnie poważna dyskusja)
 7. Like
  AG1929 got a reaction from santa in Stopnie wtajemniczenia   
  Hurtownia w Bydgoszczy Tech-Mat. Ekstrakt słodowy jasny WES 75% 12,5 kg-129 PLN.
 8. Like
  AG1929 got a reaction from czyzak in Słód pilzneński   
  W tej chwili spożywam piwko zacierane jednotemperaturowo (65 st.). 5 kg słodu pilzneńskiego, 30 gram Marynki na 1h i 20 gram Lubelskiego na ostatnie 15 minut ( granulat ). Drożdże SAFALE S-04. Temperatura fermentacji 21-22 st. 3 tygodnie bez cichej. Bardzo smaczne, choć mogę być nieobiektywny, bo była to moja pierwsza zacierana warka.
 9. Like
  AG1929 reacted to Makaron in Badanie jakości gęstwy.   
  Nie. Zwiekszysz szanse zakazenia.
   
  Jesli jestes pewny czystosci twojego sprzetu i piwa. Mozesz zebrac gestwe po kazdym kolejnym piwie. W ten sposob mozesz miec w lodowce gestwe w bardzo dobrej kondycji. Jesli nie zakazisz gestwy, to mozesz tak robic nawet 6 razy.
 10. Like
  AG1929 got a reaction from Jomal in Zestawy startowe   
  Dodatek zamiast cukru. Coś do dezynfekcji butelek, ale bardziej do odkażania fermentatorów i rurek.
 11. Like
  AG1929 got a reaction from Jomal in Zestawy startowe   
  Dasz radę w jednym z kranikiem, tylko dokup reduktor osadów, termometr, kapslownice (jeżeli nie możesz pożyczyć ),aerometr i kapsle.Coś do odkażania, choć przy pierwszych dwóch warkach fermentator umyłem płynem do naczyń i zalałem kilka razy wrzątkiem (udało się). Zagotujesz gotowca z jakimś dodatkiem ( cukier odradzam ), wlejesz do fermentora, dolejesz wodę mineralną niegazowaną, sprawdzisz temperaturę i Blg, dodasz uwodnione drożdże i zapomnisz na 3 tygodnie. Potem ustawisz wyżej, żeby się ustało i prosto z kranika do butelek po pomiarze Blg. Dodasz cukier ( zapomniałem o miarce do cukru ) i po 2 miesiącach wypijesz piwko...
  A jak się spodoba to dokupisz więcej sprzętu..
 12. Like
  AG1929 reacted to Makaron in POMOCY!   
  Teraz juz nie masz po co dodawac drozdzy. Spokojnie wydluz fermentacje o tydzien, lub dwa. Czekaj az odfermentuje i zabutelkuj z rozsadna iloscia cukru do refermentacji. Piwo to nie powinno zbyt mocno odfermentowac.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.