Jump to content

BioSlasher

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

 1. To było takie kontrolne piwko Ale przy brewkitach tego nie zaobserwowałem, dlatego napisałem tego posta. Pocieszyłeś mnie że to kwestia nasycenia się piwa CO2. Juz myślałem że coś zrobiłem nie tak.
 2. Witam! Dzisiaj otworzyłem butelkę piwa z pierwszej warki z zacierania, tak na próbę Piwo leżało 6 dni w temp. pokojowej, wiem że to krutko ale zawsze sprawdzałem piwka z brewkitów po tygodniu. Zaobserwowałem dziwne zjawisko, piwo jest nagagazowane ale nie ma w nim piany, jak przelewałem je z butelki do szklanki to słyszałem podobny dżwiek(syczenie) jak bym rozlewał PEPSI, piana na chwilkę się pojawiła i po 2 sekundach znikła. Probowałem zamieszać w szklance szybko palcem, piana sie pokazuje tak na wyskokść 2cm i po 2-3sekundach znika. Czym to może byc spowodowane ?
 3. Skoro piwo powinno być lepsze to chyba sie skuszę i sprawdzę. Zrobię od razu dwie warki jedna z wysładzniem, a druga bez wysładzania + 20% więcej słodu. Skoro jest szansa że piwo będzie lepsze to kilka złotych nie pogorszy mojej sytuacji finansowej Dzięki wszystkim za zainsteresowanie tematem.
 4. Może i wyraziłem się nie jasno, pierwszy i chaostyczny post Kolega Gawon dobrze mnie zrozuimiał, chce od razu do zacierania użyć tyle litrów wody ile będzie miała docelowo brzeczka, ale zastanawiam się czy warto. Taką informację znalazłem na wiki : I teraz pytanie, czy piwo jest wtedy "lepsze". Jeśli tak, to mogę dosypać 0,5kg słodu więcej, aby zrekompensować straty związane z brakiem wysładzania.
 5. Czytałem, czytałem Ale jestem ciekaw jak to wyglada w praktyce, czy jest duża różnica na jakości warki.
 6. Witam! Jestem początkującym piwowarem, uważyłem już kilka warek z brewkitów, ale chciałbym zacząc przygotę z zacieraniem. Dysponuję garnkiem 40 litrowym. Czy konieczne jest wysładzanie gdy dysponuję garnkiem o pojemnosci która odpoiwadała by ilości brzeczki do fermentacji (25L) ? Z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
 • Create New...