Jump to content

tcypcer

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Waschküchnia
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  11
 • Miasto
  Skoczów/Wisła

Kontakt

 • Imię
  Tomek

Recent Profile Visitors

284 profile views
 1. Ja mam też ze zmywary. Krociec ma 30mm i delikatne rowki do założenia węża. Trochę go nagwintowałem gwintownicą do rur i bardzo grubo nawinąłem teflonu i na to przykręciłem mufę 1 calową metalową. Nie powiem żeby trzymało się jak łączenie stalowych rur(bo na upartego to się to kolebie), ale przy ciśnieniu grawitacyjnym wody z gara - to nic nie przecieka. Lepszym rozwiązaniem jest kupienie profili do spawania plastiku, nadlanie tego. Potem można nagwintować ten plastik lub zgrzać ze złączką PP. Tylko najpierw warto sprawdzić zgrzewalność tych dwóch materiałów. Ciśnienie przed pompą jest na tyle niskie, że ja gwintuję PP i na teflonie łączę z metalowymi elementami.
 2. Chcę kupić 2-4 szt. Na allegro cena 150zł. Ktoś ma jakieś namiary na coś tańszego?
 3. nie do końca. Nie pamiętam ustawy, ale odnosi się ona do win domowych i miodosytnictwa. Warunkiem wynikającym z ustawy jest chyba żeby surowiec był uprawiany w gospodarstwie agroturystycznym. I na jakimś forum czytałem, że teoretycznie jeśli uprawiamy jęczmień z którego produkujemy słod, a potem piwo, to podchodzi to pod tą ustawę. 1000 butelek to faktycznie taka dość niebezpieczna ilość, temu trzebaby doczytać czy rolnik nie ma jakiegoś limitu na produkcję tych win, miodów pitnych(alkoholi pochodzenia fermentowalnego) - bo wiadomo rolnik ma na siebie nałożony nawet limit na produkcję mleka:) Co do sprzedaży to wiem, że na pewno można sprzedawać nocleg bez poczęstunku regionalnego za inną cenę niż z poczęstunkiem. http://www.browar.bi...hp/t-43472.html Trzeba poszperać. Ale na to lepiej otworzyć osobny temat.
 4. Jestem z zawodu elektronikiem i informatykiem. Warzę od kilku miesięcy i coraz bardziej mnie wciąga, a swoje umiejętności i pomysły chcę też tu zastosować. Spodziewałem się wsparcia na tym forum, a nie obrażania. Maszyna do mycia butelek to na prawdę trafiony pomysł! Jak przemyślę to otworzę temat. Co do butelkowania 1000 butelek/mc to wcale nie musi US się doczepić. Alkoholu domowego mnie można sprzedawać, ale....Mając agroturystykę, można legalnie sprzedawać pokoje z poczęstunkiem wyrobów domowych (np jaja, ser, wędliny i również alkohole pochodzenia fermentowalnego). Dziękuję za poparcie i również sugeruję pisać na temat.
 5. Nie trzeba drogiego przepływomierza. Masa prostych układów elektronicznych odmierza np za pomocą wiązki podczerwonej która zostanie przerwana cieczą, tz że dokładność zależy od końcowego przekroju naczynia i nie kosztują tysiące zł czy $. Przecież podawałem linki. Rozlewarka liniowa to dobre okreslenie na urządzenie które chcę wykonać na bazie karetki z drukarki atramentowej. Kto uważa że automatyka nie oszczędza czasu, oraz ze gra nie warta świeczki to niech sobie tak uważa. Ja mam inne zdanie. Dziękuję za pomoc tym którzy byli życzliwi.
 6. Piwo nie jest nagazowane, bo jest zaraz po fermentacji i dopiero go butelkujemy. Nie miałem na myśli pompki. Pisałem, że chcę nalewać przez naczynie wstępne i zawór spustowy (no skrót myślowy, bo spust otwiera odpływ w dnie). Używam zaworka grawitacyjnego i świetnie się spisuje(bo piwo nalewa się od dołu i powoli). Każdy zna tą metodę, ale czasochłonne jest przekładanie tego zaworka z butelki do butelki i nalewanie odpowiedniej ilości. Wyobraźcie sobie, że macie 80 takich zaworków z wężykami i automat ma za zadanie wpuszczanie do wężyka dokładnie 0,5L piwa, zamknięcie elektrozaworu i przełączenie się silnikiem krokowym na kolejny wężyk, otwarcie elektrozaworu (nalanie do kolejnej butelki). muszę poczytać trochę o sterowaniu silnikami krokowymi przez uC Atmega.
 7. Nie rozumiem pytania. No mam na myśli to, że jako piwowar domowy nie stać mnie na maszynę na kilka czy kilkadziesiąt tys zł, a chcę sobie usprawnić pracę przy produkcji domowej. No przy wybiciu 40L i więcej to jest troszkę czasu zanim się to porozlewa. Josefik czemu bezużytecznie leży? Uzasadnij dlaczego wolisz rozlewać manualnie niż przez urządzenie do automatycznego rozlewu. Wyjaśnij proszę na jakiej zasadzie twoje urządzenie działa. Pablo, wiem że lepale cały czas chodzi o rozlew piwa do butelek.
 8. =5no fajnie, ale to nie budżet piwowara domowego, a o to chodzi chyba w tym temacie. Przy tym urzadzeniu(jak w temacie) pisze że posiada jakiś system który zapobiega wytwarzaniu piany. A nawet jeśli się pieni i gdyby nalewało 20 butelek, to może je nalewać i 30min, byle nalewało się samo. Chodzi o oszczędność czasu spędzonego na samym nalewaniu. Jest masa układów dozujących, np. http://sklep.avt.pl/p/pl/2299/dozownik+cieczy+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html http://sklep.avt.pl/p/pl/491049/miernik+poziomu+cieczy+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html Można mierzyć nalewaną ciecz pływakiem, podczerwienią, ultradźwiękami. Jest też możliwość zastosowania hydrostatu z pralki, czyli zaworu ciśnieniowego, który zamyka dopływ wody do pralki po jej napełnieniu. Można nalewać i odmierzać ilość piwa w samej butelce lub w naczyniu wstępnym a potem spuszać elektrozaworem do butelki wężykiem o odpowiednim przekroju. Problem jest w podkładaniu butelek pod stację dozowania. Ktoś ma jakąś koncepcję??? Chodzi mi po głowie sterowanie karetką na silniku krokowym tak jak w drukarce atramentowej - z zamontowanym wężykiem spustowym na karetce, a powyżej niego mechanizm odmierzający dokładną ilość piwa. Ktoś próbował połączonych wężów i nalewanie na zasadzie naczyń połączonych? Ktoś też ma jakieś pomysły, a może coś wykonał?
 9. W końcu nikt nie napisał nic konkretnego na temat urządzenia podanego w temacie. http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/rozlewnia-browaru/182-automatyczne-urzadzenie-do-rozlewu.html "Bardzo przydatne i łatwe w użyciu urządzenie do automatycznego rozlewu piwa do butelek. Automatycznie zakańcza rozlew gdy butelka jest pełna, wyposażony w system antyspieniający piwo" Miał to ktoś? Czy ktoś wie, dlaczego urządzenie samo kończy rozlew przy pełnej butelce? Pływak jakiś tam jest czy co? Szukam jakiegoś rozwiązania do hurtowego rozlewu. Tz jeśliby to nadawało się to bym zorgaznizował np 20 takich sztuk, rozgałęził wąż i rozlewał do całej kraty na raz. Oczywiście koszt jest wysoki, temu pytam czy to ktoś ma i jak to działa. Może samemu da się zrobić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.