Jump to content

Stasiek

Members
 • Content Count

  2403
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Stasiek last won the day on January 16 2020

Stasiek had the most liked content!

About Stasiek

 • Birthday 06/24/1969

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  μBrowar Staśka
 • Rok założenia
  2007
 • Liczba warek
  223
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Jacek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zostało mi trochę (ok 50-60ml) gęstwy brettów (Wyeast 5112 Brettanomyces bruxellensis) - wczoraj zebrana po 100% brett grodziskim. Może ktoś chce sobie zbrecic jakieś piwo? Szkoda wylać, bo drożdże fajne...
 2. Może i fakt - potraktowałem te bretty jak zwykłe drożdże: starter 1,5l i po 2 dniach od nastawienia planowałem warzenie. :) Ale poprzednio zadziałało na tych samych drożdżach, a tym razem zonk... Ale wiesz... jeśli po 5 dniach nie widać żadnego zmętnienia (jak wyłączylem mieszadło to brzeczka po paru godzinach była idealnie klarowna) a i blg ani drgnie, to chyba nawet jak na bretty to coś jest nie tak. :( Pisałeś do TB? Ja napisałem wczoraj i właśnie mi odpisali, że jeszcze nie mieli przypadku żeby klientowi nie wystartowały drożdze które nie były przeterminowane. Co się trochę nie z
 3. Podłączam się pod to pytanie. Bo tym razem trafiło na mnie. Drożdże to WLP650 Brettanomyces bruxellensis kupione w listopadzie 2019 z terminem do 08.12.2019. Dopiero teraz mogłem je użyć, więc na wszelki wypadek nastawiłem starter. Starter kręci się już 5ty dzień i niestety NIC. Zero pracy dożdży, zero zmętnienia, piany, blg bez zmian... Wiem, że bretty mogą się wolniej rozkręcać, ale 5 dni, to już chyba jakąś oznakę żywotności powinny pokazać. Ech... a takie ciekawe miałem plany brettowe.
 4. Na fastpost.pl kurier DPD kosztuje 68zł (paczka do 30kg). Jak się zrzuci 4 osoby to wychodzi tyle ile paczka po Polsce.
 5. Ja też miałbym może coś w jednej kategorii do wysłania. I jakby ktoś zawoził/wysyłał paczkę to z chęcią się dorzucę.
 6. Zrozumieć "Słód palony z Żywca" mogą tylko Ci co pamiętają te "stare" festiwale w Żywcu. :) Sam kiedyś dałem trochę tego słodu do zwycięskiego portera i sie zastanawiałem potem czym to zastąpić jak chciałem powtórzyć... Problem w tym że ten słód był palony tylko podczas festiwalu i w różnych latach i różnie to mogło wyglądać... Myślę jednak że carafa II może być dobrym przybliżeniem. Ale na pewno nie jęczmień palony...
 7. Gratulacje z okazji setnej warki. :)
 8. Wygląda tak samo, ale jest inny. Do miodu ma inną skalę - zobaczcie w opisie: Measuring range: 58-90% (%) No chyba że ktoś planuje brzeczkę 58-90blg. :D
 9. Drugi wzór z linku do wiki który podałeś wylicza 4,6 - przypuszczam więc że ten kalkulator używa właśnie jego. A którego użyć? Jeden i drugi to tylko przybliżenie (ten drugi jest na pewno lepszy dla wyższych blg)- możesz użyć jeden lub drugi (zależy czy wolisz miec więcej czy mniej %), lub oba i np wyciągnąć średnią .
 10. 8kg zasypu i tylko 22l 13blg? Nie walnąłeś się tu gdzieś przy przepisywaniu? Czy ten owsiany tak ma? A w ogóle to szacun za zasyp. :) :o
 11. Mam słoik gęstwy 2206 Bavarian lager (zebrane w środę) - miałem warzyć portera, ale mi odwleka, więc mogę oddać. Pod warunkiem, że chce Ci się jechać na Chomiczówkę. :)
 12. Na stronie głównej sklepu jest informacja że jest przerwa świąteczna w dniach 21-28.12. Pewnie w ten dziwny sposób (blokując ceny) się zabezpieczają żeby ktoś nie złożył zamówienia.
 13. Sprawdź ustawienia AdBlocka. Najprawdopodobniej dodałeś jakąś regułkę dotyczącą piwo.org/* Też w pewnym momencie miałem tak samo i już miałem tu pisać, ale przypomniałem sobie że robiłem "blokuj obrazek". Jak odblokowałem z powrotem - wróciło do normy.
 14. Stasiek

  Stasiek

 15. Poprzednie piwo, które warzyłam we wtorek mam zamiar przefermentować Brettami, teraz swoją robotę robią w nim FM25. Ano faktycznie - ślepy wczoraj chyba byłem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.