Jump to content

Stasiek

Members
 • Content Count

  2400
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Stasiek last won the day on January 16

Stasiek had the most liked content!

About Stasiek

 • Birthday 06/24/1969

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  μBrowar Staśka
 • Rok założenia
  2007
 • Liczba warek
  214
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Jacek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na fastpost.pl kurier DPD kosztuje 68zł (paczka do 30kg). Jak się zrzuci 4 osoby to wychodzi tyle ile paczka po Polsce.
 2. Ja też miałbym może coś w jednej kategorii do wysłania. I jakby ktoś zawoził/wysyłał paczkę to z chęcią się dorzucę.
 3. Zrozumieć "Słód palony z Żywca" mogą tylko Ci co pamiętają te "stare" festiwale w Żywcu. :) Sam kiedyś dałem trochę tego słodu do zwycięskiego portera i sie zastanawiałem potem czym to zastąpić jak chciałem powtórzyć... Problem w tym że ten słód był palony tylko podczas festiwalu i w różnych latach i różnie to mogło wyglądać... Myślę jednak że carafa II może być dobrym przybliżeniem. Ale na pewno nie jęczmień palony...
 4. Gratulacje z okazji setnej warki. :)
 5. Wygląda tak samo, ale jest inny. Do miodu ma inną skalę - zobaczcie w opisie: Measuring range: 58-90% (%) No chyba że ktoś planuje brzeczkę 58-90blg. :D
 6. Drugi wzór z linku do wiki który podałeś wylicza 4,6 - przypuszczam więc że ten kalkulator używa właśnie jego. A którego użyć? Jeden i drugi to tylko przybliżenie (ten drugi jest na pewno lepszy dla wyższych blg)- możesz użyć jeden lub drugi (zależy czy wolisz miec więcej czy mniej %), lub oba i np wyciągnąć średnią .
 7. 8kg zasypu i tylko 22l 13blg? Nie walnąłeś się tu gdzieś przy przepisywaniu? Czy ten owsiany tak ma? A w ogóle to szacun za zasyp. :) :o
 8. Mam słoik gęstwy 2206 Bavarian lager (zebrane w środę) - miałem warzyć portera, ale mi odwleka, więc mogę oddać. Pod warunkiem, że chce Ci się jechać na Chomiczówkę. :)
 9. Na stronie głównej sklepu jest informacja że jest przerwa świąteczna w dniach 21-28.12. Pewnie w ten dziwny sposób (blokując ceny) się zabezpieczają żeby ktoś nie złożył zamówienia.
 10. Sprawdź ustawienia AdBlocka. Najprawdopodobniej dodałeś jakąś regułkę dotyczącą piwo.org/* Też w pewnym momencie miałem tak samo i już miałem tu pisać, ale przypomniałem sobie że robiłem "blokuj obrazek". Jak odblokowałem z powrotem - wróciło do normy.
 11. Stasiek

  Stasiek

 12. Jest jeszcze list polecony ekonomiczny (gabaryt B) - 1-2kg: 9,50zł.
 13. Poprzednie piwo, które warzyłam we wtorek mam zamiar przefermentować Brettami, teraz swoją robotę robią w nim FM25. Ano faktycznie - ślepy wczoraj chyba byłem.
 14. Też jestem ciekawy tego piwa... W zeszłym sezonie robiłem eksperymenty z saison na WLP650 i muszę przyznać że byłem trochę zawiedziony. Przy 100% brett sama fermentacja trwała niewiele dłużej niż przy zwykłych drożdżach saisonowych a i tych "brett-owych" smaczków było niewiele. Ale druga część warki którą zrobiłem na saisonach i dałem WLP650 na cichą na 2 miesiące... mmm... tu bretty były górą. Szkoda Dori że nie podzieliłaś tej warki na dwie części... Naprawdę, bretty na cichej robią robotę.
 15. Na fb WFP jest fotorelacja z warzenia a tam m.in. receptura, tylko że w skali ciut większej, ale przecież nie ma problemu żeby to przeskalować. Oczywiście takie małe założenie że receptura została przeniesiona 1:1... https://scontent.xx.fbcdn.net/t31.0-8/12694586_866752753435578_3660560587512912115_o.jpg
×
×
 • Create New...