Jump to content

sebap

Members
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Twardy Browar
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  100+
 • Miasto
  Moszyce

Kontakt

 • Imię
  Sebastian

Recent Profile Visitors

611 profile views
 1. Czy może ktoś polecić jakąś niewielką pompę do transportu zacieru z kadzi zaciernej 120l do wysładzania?
 2. Pytanie do posiadaczy jaka wysokość z zestawem ciśnieniowym?
 3. Podłączę sie do pytania bo się mocno nad tym zastanawiam, do lodówki wejdą mi dwa, w tym momencie wchodzą 3 wiadra.
 4. Witam wszystkich, planuję użyć świeżych drożdży z piwa po bużliwej do nastepnego, warzyć planuje w dzień przelewania na cichą, ile użyć takich drożdży? A są to wlp 066
 5. Ja robię takie komory z styroduru jest bardzo twardy, tak samo ciepły, nie kruszy się, jedyna wada to cena. Jest tak mocny że na 5 cm wieku stawiam pełny fermentor i stoi tak np 2 tygodnie.
 6. Na jak długo zalewałeś kakao alkoholem?
 7. Co do ilości warek na koncie to spowodowane potrzebą, w trakcie budowy musiałem częstować czymś pomocników a że większości posmakowały inne piwa niż piast czy tyskie to dużo i szybko warzyłem, odziwo pierwsze 4 piwa wyszły poprawnie ale były warzone zimą i temp. były niższe, później było gorzej bo zrobiło się cieplej. Od 10 warek staram się kontrolować fermentację w podobny sposób do twojego ale nie tak długo, raczej maksymalnie 2 tygodnie, no i cicha 2 lub 3 tygodnie.
 8. Wyszło tak że nie mogłem przelewać bo fermentacja trwała w najlepsze, a na cichej nie pozbędę się aldehydu?
 9. Nie wyznaczam (zawsze sprawdzam spławikiem) ale przeważnie się to sprawdza w piwach z mniejszym balingiem, zdarzało się że po tygodniu apa 12 plato spadła do 3 a później na cichej jeszcze o 0,5 i do butelek.
 10. W takim wypadku zmielę 300g i zaleje spirytusem
 11. przeważnie na cichą zlewam koło 10 dnia, akurat tak wypada że będę miał wtedy czas, i planuję na świeżej gęstwie zrobić inne piwo
 12. Ostatnio uwarzyłem owsianego stouta, w zasypie znalazły się : Pale ale Pilzeński Płatki owsiane pszeniczny ciemny czekoladowy 400 jęczmień palony czekoladowy pszeniczny chmielenie 40 g marynki w 60' wyszło 25l piwa o blg =14 zadałem starter drożdżowy z FM 13 irlandzkie ciemności We wtorek ( po tygodniu) planuje przelać na cichą i chciałbym dodać prażone ziarna kakaowca http://sklep.manufakturaczekolady.pl/p/2/11/prazone-ziarna-kakao-100g-do-wypiekow.html, mam do dyspozycji 300g, i tu się rodzi pytanie, kiedy je dać i na jak długo, czy 300 g a może mniej lub dokupić jeszcze,czy jak
 13. na zamówienie grupowe raczej nie mam co liczyć, więc i tak zostaje mi taki wydatek, a jakiej mocy łącznie muszą być grzałki do kadzi 100l ?
 14. Kupiłem garnek 100l i chciałbym zrobić z niego kadź zacierną tylko nie chciałbym grzałek wyginać, czy firma gdzie zamawiacie wykona takie?
 15. No to ja właśnie zrobiłem podobnie 300 do gara i 200 na cichą, zobaczymy co będzie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.