Jump to content

sebap

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Twardy Browar
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  50
 • Miasto
  Moszyce

Kontakt

 • Imię
  Sebastian

Recent Profile Visitors

326 profile views
 1. Ja robię takie komory z styroduru jest bardzo twardy, tak samo ciepły, nie kruszy się, jedyna wada to cena. Jest tak mocny że na 5 cm wieku stawiam pełny fermentor i stoi tak np 2 tygodnie.
 2. Na jak długo zalewałeś kakao alkoholem?
 3. Co do ilości warek na koncie to spowodowane potrzebą, w trakcie budowy musiałem częstować czymś pomocników a że większości posmakowały inne piwa niż piast czy tyskie to dużo i szybko warzyłem, odziwo pierwsze 4 piwa wyszły poprawnie ale były warzone zimą i temp. były niższe, później było gorzej bo zrobiło się cieplej. Od 10 warek staram się kontrolować fermentację w podobny sposób do twojego ale nie tak długo, raczej maksymalnie 2 tygodnie, no i cicha 2 lub 3 tygodnie.
 4. Wyszło tak że nie mogłem przelewać bo fermentacja trwała w najlepsze, a na cichej nie pozbędę się aldehydu?
 5. Nie wyznaczam (zawsze sprawdzam spławikiem) ale przeważnie się to sprawdza w piwach z mniejszym balingiem, zdarzało się że po tygodniu apa 12 plato spadła do 3 a później na cichej jeszcze o 0,5 i do butelek.
 6. W takim wypadku zmielę 300g i zaleje spirytusem
 7. przeważnie na cichą zlewam koło 10 dnia, akurat tak wypada że będę miał wtedy czas, i planuję na świeżej gęstwie zrobić inne piwo
 8. Ostatnio uwarzyłem owsianego stouta, w zasypie znalazły się : Pale ale Pilzeński Płatki owsiane pszeniczny ciemny czekoladowy 400 jęczmień palony czekoladowy pszeniczny chmielenie 40 g marynki w 60' wyszło 25l piwa o blg =14 zadałem starter drożdżowy z FM 13 irlandzkie ciemności We wtorek ( po tygodniu) planuje przelać na cichą i chciałbym dodać prażone ziarna kakaowca http://sklep.manufakturaczekolady.pl/p/2/11/prazone-ziarna-kakao-100g-do-wypiekow.html, mam do dyspozycji 300g, i tu się rodzi pytanie, kiedy je dać i na jak długo, czy 300 g a może mniej lub dokupić jeszcze,czy jakoś je przygotować tzn. zalać alkoholem, pokruszyć. Proszę o sugestie bo pojęcia nie mam co z tym zrobić.
 9. na zamówienie grupowe raczej nie mam co liczyć, więc i tak zostaje mi taki wydatek, a jakiej mocy łącznie muszą być grzałki do kadzi 100l ?
 10. Kupiłem garnek 100l i chciałbym zrobić z niego kadź zacierną tylko nie chciałbym grzałek wyginać, czy firma gdzie zamawiacie wykona takie?
 11. No to ja właśnie zrobiłem podobnie 300 do gara i 200 na cichą, zobaczymy co będzie
 12. A te 350g na cichą to na raz czy podzielone
 13. Przeważnie mocno chmielone piwa chmielę podczas tzw. przerwy chmielowej w temp. ok 76"C to akurat było chmielone po wyłączeniu palnika 50g citry
 14. Mam pytanie co do ilości chmielu na zimno, chciałbym do mojej IIipy ilość 25l dać 200 g chmieli ( citra i mosaic po 100g) w dwóch dawkach każda po tydzień w fermentorze. Czy to nie za dużo? Albo czy można dać też więcej, chodzi mi o to żeby nie było czuć łodygi, no i czy zwiększenie ilości da jakieś niesamowite efekty zapachowe.
 15. Mam pytanko, jutro warzę RISa i do końca nie wiem ile kilo słodów (nie ciemnych) dać aby uzyskać risa ok. 26 blg i stouta koło 12 lub więcej. obydwa po 25l, zacieram w garze 100l, planuję zacierać ok 2 godziny w 65*
×
×
 • Create New...