Skocz do zawartości

Misz

Members
 • Liczba zawartości

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. To już bolesne... Osobiście muszę powiedzieć, że często nie jest ważne "co i jak", a "gdzie i z kim". Osobiście nie wiele jest przyjemniejszych rzeczy niż napicie się przy jesiennym ognisku, nawet dość podłego trunku.
 2. Misz

  Kapslownica Stołowa FIW - warto?

  Generalnie dla mnie problem z BA jest taki, że to nie jest 30zł więcej, a 60zł więcej bo jescze muszę kuriera doliczyć
 3. Misz

  Kapslownica Stołowa FIW - warto?

  Niestety nigdy nie byłem zapalonym majsterkowiczem... Co do ceny to i tak zaczynamy robić piwo na spółkę z moim dobrym przyjacielem, więc koszta się zawsze na pół dzielą.
 4. http://piwodziej.pl/pl/p/Kapslownica-stolowa-FIW-/493 Jak w temacie warto zainwestować w taką? O tym modelu nie znalazłem żadnej informacji specjalnie...
 5. Ok. Dzięki za szybkie odpowiedzi. Pewnie zrobie w takim razie na glukozie, zawsze mam jej trochę w domu.
 6. Niby proste pytanie, a nie mogę znaleźć nigdzie na nie odpowiedzi. Czytam, że można dodać do refermentacji suchy ekstrakt słodowy, moje pierwsze piwo (BrewKit: Black Rock Whispering Wheat + Ekstrakt WES Pszeniczny) nieuchronnie zbliża się do butelkowania. Tutaj pojawia się moje pytanie, chciałem refermentować ekstraktem, ale nie ma w sklepach, do których mam łatwy dostęp suchego pszenicznego i co tak właściwie powinienem teraz zrobić: - machnąć ręką i zrobić na glukozie - użyć innego suchego słodu - użyć płynnego słodu (a jeśli tak to ile?)
 7. To jeszcze moja opinia na świeżo, z pierwszego piwnego zakupu sprzed 8 dni. Pierwsza rzecz, która była mało profesjonalna to fakt, że byłem 30 minut po teoretycznym otwarciu sklepu, a i tak musiałem chwilę poczekać na przyjście osoby obsługującej. Drugie wrażenie to niesamowite pustki na pułkach, prawie żadnego wyboru. Oprócz tego trzeba przyznać, że obsłużony zostałem bardzo uprzejmie i z szerokim omówieniem co i jak należy zrobić na start. Tak więc moje pierwsze wrażenie jest takie, że lepsza jakoość obsługi klienta niż ilość towaru na półkach.
 8. Misz

  Dzień Dobry

  Witam, Od trzech dni w piwnicy fermentuję się mój pierwszy brewkit i już forum pomogło mi w ominięciu kilku błedów, za co dziękuję Mam też nadzieję, że nie będzie to ostatni raz i zostanę chociaż na drugie piwo
×
×
 • Dodaj nową pozycję...