Skocz do zawartości

jama_michal

Members
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O jama_michal

 • Urodziny 04.10.1992

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  St. Martha
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  Szczęśliwi nie liczą:)
 • Miasto
  Piotrowice

Kontakt

 • Imię
  Michał

Ostatnie wizyty

128 wyświetleń profilu
 1. jama_michal

  jama_michal

 2. jama_michal

  Sklep homebeer.pl

  Odbiór osobisty jest na Sławinku w jednym z bloków w mieszkaniu właściciela.
 3. jama_michal

  Wątpliwości co do fermentacji

  Fermentor nie jest naczyniem idealnie szczelnym, CO2 uchodzi tam gdzie ma najmniejszy opór do pokonania, a to nie zawsze jest rurka bulkacyjna.
 4. jama_michal

  [Giełda] [K] Kupie srutownik stolowy

  Cześć! Mam na zbyciu śrutownik brewferm. Jest dostosowany do montażu na wiertarkę-wkrętarkę. Montaż składa się z odpowiedniego klucza nasadowego nałożonego na oś ślimaka, następnie na kwadrat wpięty jest przegub a dalej na kwadrat jest przejściówka na wiertarkę. Podeślę zdjęcia później. Stan bardzo dobry, przegonił około 100 kg. Cena jaka mnie interesuje to 230 PLN.
 5. jama_michal

  Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2014r

  Górniak ciemny 30l Górniak jasny 30l Σ: 10 013L
 6. jama_michal

  Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2014r

  Moi mali przyjaciele już zaczęli ucztę 30 litrów Inglisz Aj Pi Ej Σ 9189 L
 7. jama_michal

  HERMS - koszty budowy

  Imo, jeżeli zastosowano metale nieszlachetne to jedyne wyjście to nieutleniający detergent i mycie mechaniczne. Z tego co pamiętam to ClO2 w odpowiednim stężeniu ma właściwości myjąco-odkażające. Jednak czy można go stosować w instalacjach na przykład miedzianych czy mosiężnych?
 8. jama_michal

  HERMS - koszty budowy

  CIP - cleaning in place, po robocie dajesz w zamkniętym obiegu przez cały układ najpierw gorący roztwór NaOH, następnie po tym dajesz roztwór kwasu który neutralizuje NaOH. Metale nieszlachetne z taką mieszanką reagują i wytwarzają niebezpieczne związki chemiczne. A tego nie chcemy. edit: Wesoły mnie wyprzedził
 9. jama_michal

  HERMS - koszty budowy

  A jakim drutem wiązałeś tę chłodnicę?
 10. Dzień dobry! Mam na imię Michał, pochodzę z lubelszczyzny i tu warzę i bytuje:) aktualnie studiuje na Uniwersytecie Przyrodniczym na kierunku o dumnej i jednocześnie nic nie znaczącej nazwie Zarządzanie i Inżynieria Produkcji ze specjalnością Produkcja Spożywcza. Muzyk z zamiłowania, gram na organach i fortepianie. Tyle tytułem wstępu, przejdźmy do meritum Warze od końca 2012 roku. Cała moja wiedza pochodzi z tego portalu jak i z, że tak powiem, siostrzanego browarbiza. Od początku mojej przygody z piwowarstwem robię to od ziarna:) Preferuje piwa angielskie. Rozlewam do butelek i kegów. Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i dziękuje za ten Portal. Jest bardzo bardzo pomocny.
 11. jama_michal

  Ile litrów piwa uwarzyliśmy w roku 2013

  Extra Special Bitter 20L Belgian Pale Ale 20L Belgian Speciality Ale 20L Pale Ale 20L Full Aroma Hops 30L Ale 10oBLG 30L Dry Stout 30L To co do tej pory w tym roku:) Σ 26'799,5 [L] Pozdrawiam!
 12. jama_michal

  Browar St. Martha

 13. jama_michal

  etykiety piw domowych - uzupełniamy galerię

  Oto i moja etykieta, generalnie uniwersalna. Pozdrawiam!
 14. jama_michal

  Mieszadło Magnetyczne DIY

  Witam wszystkich! Zdaje się że to mój pierwszy post. Prezentuje tu moją wersję mieszadła. Opis konstrukcji znajduje się w opisie filmu. Jeżeli są jakieś pytania to proszę zadawać
×