Jump to content

Romcio

Members
 • Content Count

  200
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Romana
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  9
 • Miasto
  Staszów

Recent Profile Visitors

244 profile views
 1. O ile dobrze pamiętam, kiedyś pisano o delikatnym popuszczeniu kapsla zwykłym otwieraczem do momentu syknięcia. Nie wiem tylko czy prócz upuszczania CO2 z butelki, nie dostaje się do środka powietrze, co z kolei może być następstwem ewentualnej infekcji. Nigdy tego nie robiłem, także nie jestem pewien w 100%. Spróbuj możno schłodzić piwo do ok. 5 °C. Na początek może wystarczy, jeśli nie, możesz spróbować j/w. Samo syknięcie mało da. Ja otwarłem piwo i ponownie zakapslowałem.
 2. Nigdy nie zaszkodzi chochlą pomieszać co kilka butelek. Ja osobiście mieszam w fermentatorze co ok 8 zabutelkowanych.
 3. No pięknie! Mi duuuużo wolniej wychodziło:)
 4. Garze warzelnym. Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2 Oczywista oczywistość
 5. 90% ? Nie wierzę. Sorki. Żeby bylo jasne - najlepiej wg mnie jest wysladzac aż blg wyniesie ok 1-1,5blg mniej niż zakładamy blg nastawne. Ją tak robię. Podczas wysadzenia mierze ile ma blg w garze chmielnym.
 6. Spoko. Teraz wiem, że u mnie wsio ok:) Wasze zdrówko!!! Piję pierwszego pszeniczniaka swojego i pierwszy raz mi ten typ smakuje Tylko żona coś marudzi - a to kwaśne, a to dziwne... Jeszcze nie wie, że wczoraj kupiłem surowców na następne 3 warki. W tym 2 pszeniczniaki - ale ciiiiicho
 7. Uuuu - no to nie wiem dlaczego myślałem, że tylko ja tak leję wodę Dzięki!
 8. Robię za niedługo 10-tą warkę. Myślę, że troszkę już wiem na temat warzenia piwa (aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że niezbyt dużo w porównaniu z doświadczonymi użytkownikami tego forum). Po warkach, które popełniłem mam jedną uwagę i wątpliwość - dlaczego żeby otrzymać po wysładzaniu brzeczkę ok 10-10,5blg muszę dodaż hetolitry wody? Dla przykładu (ostatnie H-W) zacierałem z początkową ilościa wody 12l. Potem do wysładzania dolewałem 24l wody!!! Czyli łącznie 36l wody. Otrzymałem ok 27-28l brzeczki słodkiej do gotowania. Po gotowaniu 23l i 12blg. Z tego co wiem większość używa ok 30l wody max. Sprawność wychodzi na dosyć dobrym poziomie ok 67%.
 9. Wiedeńskie 22l Marcowe 22l Belgian Blond Ale 21l Pale Ale 23l Hefe-Weizen - 23l RAZEM 17 060l
 10. Potwierdzam, że nie powinna to być wina drożdży. Ile cukru do refermentacji i jak długo fermentowało?
 11. Kupiłem Ambera. Smakowało mi. Spośród tych, które piłem najlepsze. Ciechana i Corneliusa jeszcze nie piłem.
 12. Tu bym trochę polemizował. Przecież wyczuwamy tylko cztery smaki. Kwaśny to kwaśny' date=' kwaskowaty to też kwaśny tylko pewnie mniej kwaśny .[/quote'] kurde zawsze myślałem że 5 kwaśny, słodki, słony, ostry, gorzki Ostry to nie smak - to uczuce bólu.
 13. Książkowo Ci zeszło. Jeśli chcesz poznać smak pszenicznego piwa, to kup Pszeniczniaka z browaru Amber. Paulaner jest słabym piwem, ale Amber warzy naprawdę przyzwoicie. O... A myślałem, że Paulaner jest powszechnie uznanym piwem... Piłem kiedyś coś takiego jak Franciszkaner i było nie dobre.
 14. Moja 9 warka to pszeniczak. Ponieważ jechałem na urlop burzliwa trwała 3 tyg. Niepokoi mnie troszkę kwaśny posmak, chociaż to typu piwa takowy mają a piłem np Paulanera. Czy też tak mieliście?
×
×
 • Create New...