Jump to content

Mariusz_CH

Members
 • Posts

  1314
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mariusz_CH

 1. Mariusz_CH

  Mariusz_CH

 2. Wolf w mojej opinii nikogo nie uraziłeś, za to uderzyłeś w samo sedno i popieram Cię w 100%, natomiast o tym czy konkurs będzie w pucharze zadecyduje PSPD jeżeli w takiej formie zaliczy ten konkurs do pucharu to umrą we mnie resztki szacunku do stowarzyszenia
 3. Dawno to było, ale jeśli dobrze pamiętam to na 23 litry dałem 1 tackę, czyli ok. 250 gram, porter był niepijalny kilka miesięcy, mega śliwa wędzona, bardzo mi smakował, ale dopiero jak wędzoność + śliwa zelżała. Śliwa śliwce wędzonej nierówna, ciężko tu dywagować ile będzie dobrze, jedna słodka, druga mega kwaśna, wędzona mniej lub bardziej. Warzyć, próbować i wdrażać poprawki w następnej warce.
 4. A tutaj moderacja wyczyściła numer przewozowy, po nim dojdziesz bez problemu do danych osobowych.
 5. Zamawiałem bez DDD i też wysłano dopiero po upomnieniu się o przesyłkę poprzez maila, kontakt telefoniczny był niemożliwy, automat marudzi w kółko że skrzynka zapchana.
 6. Nie no, ja tam wolałbym mieć kran "podparty" w jakikolwiek sposób (uchwyt, guma od kega) i choć odrobinę elastyczne połączenie. Ta złączka do połączenia kranu z szybkozłączką jest do kupienia/zrobienia przez tokarza, ale tak jak mandaryn napisał - łatwo tu o fontannę z kega :-D (czyt. wyrwany króciec z szybkozłączki).
 7. http://screenshooter.net/101982386/mrebhvo http://screenshooter.net/101982386/vskgwwq Sprawdza się od dawna, zero pierdnięcia (mniej problemów z pianą) na początku lania piwka.
 8. Jeżeli nie chemią to czym chcesz się zatruć?
 9. Wiertarka/wkrętarka i dziurka obok dziurki w fittingu. i wyciągasz środek z workiem. Przy przewierceniu pierwszej dziurki będzie spory syk Mam gdzieś rozszczelnionego, ale w garażu remont i nie dokopie się teraz, bo bym porobił focie.
 10. Eee tam. Da się zrobić z tego świetną lampę ogrodową, ale w tym wydaniu: http://www.theperfectlyhappyman.com/uploads/keykeg-600x450.jpg Rozszczelniasz, wyciągasz worek, pakujesz oprawkę z żarówką i git :smilies:
 11. GB to KeyKeg. Całkiem inna bajka. Piwo jest w worku, a gaz "pomiędzy workiem a ścianką pojemnika "
 12. To masz okazję popróbować tego efektu https://www.youtube.com/watch?v=bSxLqt0PCLI
 13. No GB..., tera to wygląda super
 14. Papierek ze skalą w cukromierzu lata. A jak nie to Kana Galilejska.
 15. Mariusz_CH

  Reduktor Co2

  Przerabiałem calowe, to jest masakra: http://www.arkus.poznan.pl/pliki/Identyfikacja.gwintow.pdf http://www.stalmut.pl/tabela-skokow-gwintow-calowych-pm-15.html Mi pasuje, że to jest 1/4 rurowy, czyli zwykły, najpopularniejszy gwint - złączki dostępne wszędzie. Sęk w tym, ze ona ma na zewnątrz ok. 13mm (zmierzyłem przed chwilą, a i w tabeli się tez zgadza). Łączyłem 2 reduktory nyplem 1/4 cala (żeby zrobić podwójny reduktor) i kupiłem go w zwykłym hydraulicznym.
 16. Mariusz_CH

  Reduktor Co2

  No tu jest problem, standard to 1/4 cala.
 17. Mariusz_CH

  Reduktor Co2

  Do standardowej butli pasuje taki króciec z felcem:
 18. Mariusz_CH

  lol :)

  Eee tam, "tłumaczenie" wstawić każdy może, jakie tylko chce :
 19. Do kosza to powinien wątek polecieć.
 20. no właśnie, a jak podajesz że twoja woda ma 27 ppm to co masz na myśli? Wapń, Magnez, chlorki, siarczany, HCO3, sód czy jeszcze co innego?
 21. Hehehehe, tylko uważaj, bo kegi często są dziurawe i jakieś nieszczelne chyba reduktor zasysa piwo do butli co2 bo strasznie szybko się kończy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.