Jump to content

niesfiec

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar BADZISKO
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  14
 • Miasto
  Grodzisk Wlkp.

Kontakt

 • Imię
  Paweł
 1. Z kapslem może rzeczywiście nie najlepszy pomysł. Ja swojego pierwszego "jabola" zlałem do butelek 1l lub 0,7 z zamknięciem patentowym (oczywiście grosche odpadają). Wygląda to w miarę estetycznie jak również pozwoliło mi przetestować patent mojego kolegi na zakończenie fermentacji tj. dodanie do butelki rodzynek. Na bieżąco mogłem kontrolować nagazowanie w butelce.
 2. Jest to zdecydowanie najlepszy patent. Ale jeśli w Twoim bloku nie ma takiej możliwości to proponuję zainwestować w solidne drzwi z grubej blachy, które nie dość, że są mocne to jeszcze szczelne. Sam mam takie od czasu plagi ginących rowerów. Pozdrawiam
 3. Ale się czepiliście tej wydajności. Blg mierzone na zimno przed zadaniem drożdży. Jedyne gdzie się mogłem pomylić To litrarzowanie fermentora (robione na szybko, w syfie i przy red label whisky). Dam znać ile poszło w butle.
 4. Z 4kg słodów wyszło Ci 37l 15°Blg?? nie z 4kg tylko z 8. Robiłem x2. Może faktycznie nie dość ściśle się wyraziłem.
 5. Zauważyłem, że każdy piwowar umieszcza tu swoje spostrzeżenia i przygody związane z utratą dziewictwa. Nie mogę więc być gorszy i też mam zamiar się pochwalić Zacznę od tego, że pierwotnie miał być Hefe-Weizen by Anteks, ale pewne zaistniałe okoliczności spowodowały uwarzenie czegoś innego. Na początku wszystko szło zgodnie z planem (wyciągnięcie śrutownika, rozpakowanie paczki z BA), Ale gdy drugi raz dla pewności rzuciłem okiem na recepturę, wiedziałem, że dałem plamę. Chciałem uwarzyć 40l od razu wiec odpowiednio zamówiłem x2 więcej słodów, z tym, że nie wiedzieć czemu stwierdziłem,
 6. Jestem przy kolejnym etapie kolokcjonowania sprzętu i przyszła kolej na wężyk z oplotu, który ma robić za filtr. Moje pytanie dotyczy jego długości. Wiem, że gwint ma być 3/4" natomiast spotkałem się w sklepie tylko z długością 40cm i obawiam się, że może być za krótki. Nie wiem szczerze mówiąc czy robią dluższe ale sądzę, że do mojej pierwszej warki (weizen) przydałby się z większą powierzchnią filtracji. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. Pozdrawiam.
 7. Czyli reasumując kapslownice dwuramienne jednym służą innym mniej natomiast opinni negatywnych na temat stołowej nie znalazłem. Dlatego skłania mnie to jednak do zakupu tej drugiej z tym, że chciałem się jeszcze tylko dowiedzieć czy to urządzenie będzie stabilne bez stałego mocowania do blatu. PS. Wiem, że prawdopodobnie powielam wątek, ale może ktoś doda jakąś informację, która posłuży nie tylko mnie. Pozdrawiam
 8. Dziękuję za szybką aczkolwiek nie do końca satysfakcjonującą mnie odpowiedź
 9. No to bezczelnie podpinam się pod temat. Wciąż jestem na etapie kompletowania sprzętu i przyszła pora na kapslownicę. Naczytałem się trochę na temat GRETY i piszecie że egzemplarz egzemplarzowi nierówny natomiast kapslownicy stołowej nie mam za bardzo gdzie umieścić. Dlatego moje pytanie brzmi. Czym różni się to http://sklep.wes.pl/...produkt&id=162# od standardowej GRETY oraz czy jest to cena godna uwagi? Thanks from the mountain.
 10. Z przyjemnością podepnę się pod wątek, gdyż nie chce zaśmiecać forum wypocinami pierwszaka. Jestem na podobnym poziomie jak Patres czyli kompletuję sprzęt ( szczerze mówiąc to podliczyłem dopiero ile to wszystko będzie kosztowało i złapałem się za głowę) i może uda mi się to zrobić w przyszłym miesiącu. Nie mniej jednak zastanawiam się, które piwko będzie mi optymalnie łatwo uwarzyć. Jeśli był kiedykolwiek podobny temat na forum to przepraszam, ale nie znalazłem. Udało mi się gdzieś przeczytać tylko ( nie pamiętam gdzie dokładnie ), że dla niedoświadczonych piwowarów polecane są "górniaki".
 11. Na wstępie chciałem wszystkich użytkowników forum powitać bardzo serdecznie i rzec parę słów o sobie. Mam na imię Paweł i pochodzę z Grodziska Wlkp. Miłością do domowego browarnictwa zaraziła mnie moja narzeczona (muszę przyznać, że ów stan rzeczy bardzo mi odpowiada zwłaszcza gdy czytam na forum mniej lub bardziej udane próby przekonania lepszej połowy do otwarcia domowego browaru). Od razu postawiłem sobie parę ambitnych planów - pierwsza moja warka powstanie przez zacieranie - mam zamiar stworzyć najlepsze a świecie piwo grodziskie i nie chodzi tu o konkurs, jedynie o szczere zadowoleni
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.