Jump to content

Ray

Members
 • Posts

  358
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Ray

 1. Wyniki I Raciborskiego Konkursu Piw Domowych W kategorii Milk Stout Miejsce 3: MACIEJ PALUSIŃSKI I JOANNA MITEK Z LUBLINA Miejsce 2: ZBIGNIEW RACZŃSKI – BROWAR DOMOWY ZBEER Z RACIBORZA Miejsce 1: JACEK ANDRZEJOWSKI Z ŁODZI Wyniki I Raciborskiego Konkursu Piw Domowych W kategorii Monachijskie ciemne Miejsce 3: MARIUSZ JACHIMOWSKI Z GDAŃSKA Miejsce 2: MACIEJ CISZEWSKI – BROWAR DOMOWY „CICHY” Z WOLI RAKOWEJ Miejsce 1: MAREK KAWECKI – BROWAR DOMOWY „GNOM” Z JUCHNOWCA KOŚCIELNEGO Wyniki konkursu konsumenckiego: Miejsce 1: -JANUSZ ŠVACH – BROWAR DOMOWY GARAŻ Metryczki razem z analizą laboratoryjną piw ocenionych podczas konkursu zostaną wysłane po opracowaniu ich przez sędziów. Nagrody zostaną wysłane do zwycięzców. Zwycięzca w kategorii milk stout JACEK ANDRZEJOWSKI uwarzy piwo wg. swojej receptury w Browarze Rynek w Raciborzu. Zwycięzca w kategorii monachijskie ciemne MAREK KAWECKI uwarzy piwo wg. swojej receptury w Browarze Zamkowym w Raciborzu.
 2. Proszę bardzo. Może nawet lepiej żebyś je rozdał.
 3. Przypominam, że już można przysyłać zgłoszenia piw na konkurs.
 4. Zapraszam do udziału w I Raciborskim Konkursie Piw Domowych. Piwa oceniane będą w dwóch kategoriach: -Monachijskie Ciemne -Milk Stout. Terminy znajdziecie w załączonych plikach. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas Piastowskiego Festiwalu Piwa - Piwny Fajer- 03.08.2019 na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Podczas trwania festiwalu chcemy stworzyć Strefę Piwa Domowego w której dostępne będą rollbary dla piwowarów chętnych do częstowania gości swoim piwem. Jeśli ktoś chciałby przyjechać ze swoim piwem, proszę o kontakt na pw lub e-mail piwnyfajer@browarraciborz.pl Podczas imprezy odbędzie się III Międzynarodowa giełda Birofiliów w Raciborzu. Regulamin: Regulamin I Raciborskiego Konkursu Piw Domowych.pdf Opis kategorii: Opis kategorii RKPD.pdf Formularz zgłoszenia piwa: formularz zgłoszenia piwa RKPD.pdf
 5. Ray

  Ray

 6. Ray

  Fresh mix 70/30

  1. koło 2,5 - 3,0 bar. 2. zależy jak długo keg będzie podpięty- jego zawartość będzie dążyła do równowagi więc część azotu będzie przechodzic z piwa do CO2 znajdującym się nad nim ale myślę, że piwo dosyć szybko rozlejesz- sam wproszę się na degustację 3. co do reduktora, są tu specjaliści od tego ale wg mnie reduktor do CO2 nawet po dostosowaniu gwintu i manometru ciśnienia z butli może być zbyt słaby- CO2 ma w butli poniżej 100 barów, azot koło 150 lub więcej. Może lepiej podłączyć do butli jakiś tańszy reduktor spawalniczy za 60-70zł (który ponoć nadaje się do wyszynku (chociaż sam tego nie sprawdzałem)). Ewentualnie dać najpierw spawalniczy a do niego przykręcić reduktor CO2 żeby na nim już dokładne ciśnienie ustawiać.
 7. Co do fittingu kombi, da się go też odbezpieczyć głowicą flach A.
 8. Ray

  pompa do piwa

  Z mocniejszych to polecam pompę hilge np http://allegro.pl/pompa-kwasoodporna-hilge-maxana-15kw-q-60-120m3-h-i5658807716.html
 9. Ray

  Gluten a piwo

  A co do glutenu, można się dowiedzieć nawet, że destylowane wódki mogą zawierać gluten http://bezglutenowy.blog.pl/2013/11/27/alkohole-na-diecie-bezglutenowej/
 10. Nic się surowcom nie stanie. Drożdże suche spokojnie wytrzymują wyższe temperatury, gorzej gdybyś kupował płynne ale wtedy sklep raczej nie nadałby paczki w piątek. A co do kuriera, zależy jaka firma ale paczka powinna raczej trafić na weekend do magazynu.
 11. Aż tak źle nie jest. Są dopuszczalne granice w zawartości ekstraktu i alkoholu. Im wyższy ekstrakt tym większa granica błędu na + i -. Z tym żeby UC przyjeżdżał i pobierał próbki się nigdy nie spotkałem. UC owszem, przyjeżdża od czasu do czasu (no chyba że jesteśmy składem podatkowym...) i przygląda się procedurze poboru próbki brzeczki przed wybiciem i wykonaniu oznaczenia ekstraktu (chłodzenia do temperatury pomiaru- 20°C (niektórzy celnicy czepiają się np. zbyt intensywnego poruszania mieszadłem w kolbie- powoduje to spienienie brzeczki i zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania fałszywego odczytu), opłukania, osuszenia termocukromierza, odczytu zawartości ekstraktu z menisku dolnego, pomiaru objętości w kotle).
 12. Ray

  Witam

  Witam sąsiada.
 13. Cóż, żeby wyjechać za granicę wystarczy mieć dowód osobisty.
 14. Nie chcesz, nie oglądaj.Ja jestem nieco zdziwiony i bardzo zniesmaczony Twoim zdjęciem które umieściłeś w avatarze. I nie wiem co o nim sądzić.
 15. Spoko, można. Ale serwatkę odtłuszczoną i odmineralizowaną.
 16. No i nie licz na to, że ruszą one w 2 stopniach.
 17. Do mycia i usuwania czarnego nalotu tlenku tak jak napisał Łukasz, przepuścić przez chłodnicę roztwór kwasku cytrynowego. Do dezynfekcji możesz przepuścić np. roztwór nadwęglanu, ClO2, lub środka na bazie kwasu nadoctowego czyli tego co normalnie używamy. Trzeba tylko uważać żeby nie przesadzić ze stężeniami- szczególnie w przypadku kwasu nadoctowego. Ja na wlot chłodnicy zakładam wężyk i lejek i do niego wlewam roztwory bez żadnego zasysania czy wydmuchiwania.
 18. Na mocy przyznanej mi przez samego siebie ustalam kolejne święta. Jako kontynuacja Dnia Piwowara Domowego obchodzonego 19 stycznia ustalam, że 19 każdego miesiąca będzie świetem. I tak: 19 stycznia- Dzień Piwowara Domowego 19 lutego - Dzień Kwasiżura 19 marca- Dzień Piwowara Rzemieślnika 19 kwietnia- Dzień Kraftu 19 maja- Dzień Piwowara Browaru Regionalnego 19 czerwca- Dzień Granata i Gushingu 19 lipca- Dzień Piwowara Browaru Koncernowego 19 sierpnia- Dzień Śrutownika i Dobrego Śrutowania 19 września- Dzień Piwowara Browaru Klasztornego 19 października- Dzień Drożdża i Dobrej Fermentacji 19 listopada- Dzień Piwowara Browaru Restauracyjnego 19 grudnia- Dzień Modlitw O Temperatury Lagerowe A z okazji święta dzisiejszego- sto lat, sto lat niech żyją, żyją nam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.