Jump to content

Ray

Members
 • Posts

  358
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

Kontakt

 • Imię
  Ray

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  2645hl
 • Miasto
  Ślůnskie SRC

Recent Profile Visitors

1993 profile views

Ray's Achievements

 1. Wyniki I Raciborskiego Konkursu Piw Domowych W kategorii Milk Stout Miejsce 3: MACIEJ PALUSIŃSKI I JOANNA MITEK Z LUBLINA Miejsce 2: ZBIGNIEW RACZŃSKI – BROWAR DOMOWY ZBEER Z RACIBORZA Miejsce 1: JACEK ANDRZEJOWSKI Z ŁODZI Wyniki I Raciborskiego Konkursu Piw Domowych W kategorii Monachijskie ciemne Miejsce 3: MARIUSZ JACHIMOWSKI Z GDAŃSKA Miejsce 2: MACIEJ CISZEWSKI – BROWAR DOMOWY „CICHY” Z WOLI RAKOWEJ Miejsce 1: MAREK KAWECKI – BROWAR DOMOWY „GNOM” Z JUCHNOWCA KOŚCIELNEGO Wyniki konkursu konsumenckiego: Miejsce 1: -JANUSZ ŠVACH – BROWAR DOMOWY GARAŻ Metryczki razem z analizą laboratoryjną piw ocenionych podczas konkursu zostaną wysłane po opracowaniu ich przez sędziów. Nagrody zostaną wysłane do zwycięzców. Zwycięzca w kategorii milk stout JACEK ANDRZEJOWSKI uwarzy piwo wg. swojej receptury w Browarze Rynek w Raciborzu. Zwycięzca w kategorii monachijskie ciemne MAREK KAWECKI uwarzy piwo wg. swojej receptury w Browarze Zamkowym w Raciborzu.
 2. Proszę bardzo. Może nawet lepiej żebyś je rozdał.
 3. Przypominam, że już można przysyłać zgłoszenia piw na konkurs.
 4. Zapraszam do udziału w I Raciborskim Konkursie Piw Domowych. Piwa oceniane będą w dwóch kategoriach: -Monachijskie Ciemne -Milk Stout. Terminy znajdziecie w załączonych plikach. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas Piastowskiego Festiwalu Piwa - Piwny Fajer- 03.08.2019 na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Podczas trwania festiwalu chcemy stworzyć Strefę Piwa Domowego w której dostępne będą rollbary dla piwowarów chętnych do częstowania gości swoim piwem. Jeśli ktoś chciałby przyjechać ze swoim piwem, proszę o kontakt na pw lub e-mail piwnyfajer@browarraciborz.pl Podczas imprezy odbędzie się III Międzynarodowa giełda Birofiliów w Raciborzu. Regulamin: Regulamin I Raciborskiego Konkursu Piw Domowych.pdf Opis kategorii: Opis kategorii RKPD.pdf Formularz zgłoszenia piwa: formularz zgłoszenia piwa RKPD.pdf
 5. Ray

  Ray

 6. Ray

  Fresh mix 70/30

  1. koło 2,5 - 3,0 bar. 2. zależy jak długo keg będzie podpięty- jego zawartość będzie dążyła do równowagi więc część azotu będzie przechodzic z piwa do CO2 znajdującym się nad nim ale myślę, że piwo dosyć szybko rozlejesz- sam wproszę się na degustację 3. co do reduktora, są tu specjaliści od tego ale wg mnie reduktor do CO2 nawet po dostosowaniu gwintu i manometru ciśnienia z butli może być zbyt słaby- CO2 ma w butli poniżej 100 barów, azot koło 150 lub więcej. Może lepiej podłączyć do butli jakiś tańszy reduktor spawalniczy za 60-70zł (który ponoć nadaje się do wyszynku (chociaż sam tego nie sprawdzałem)). Ewentualnie dać najpierw spawalniczy a do niego przykręcić reduktor CO2 żeby na nim już dokładne ciśnienie ustawiać.
 7. Co do fittingu kombi, da się go też odbezpieczyć głowicą flach A.
 8. Ray

  pompa do piwa

  Z mocniejszych to polecam pompę hilge np http://allegro.pl/pompa-kwasoodporna-hilge-maxana-15kw-q-60-120m3-h-i5658807716.html
 9. Ray

  Gluten a piwo

  A co do glutenu, można się dowiedzieć nawet, że destylowane wódki mogą zawierać gluten http://bezglutenowy.blog.pl/2013/11/27/alkohole-na-diecie-bezglutenowej/
 10. Nic się surowcom nie stanie. Drożdże suche spokojnie wytrzymują wyższe temperatury, gorzej gdybyś kupował płynne ale wtedy sklep raczej nie nadałby paczki w piątek. A co do kuriera, zależy jaka firma ale paczka powinna raczej trafić na weekend do magazynu.
 11. Aż tak źle nie jest. Są dopuszczalne granice w zawartości ekstraktu i alkoholu. Im wyższy ekstrakt tym większa granica błędu na + i -. Z tym żeby UC przyjeżdżał i pobierał próbki się nigdy nie spotkałem. UC owszem, przyjeżdża od czasu do czasu (no chyba że jesteśmy składem podatkowym...) i przygląda się procedurze poboru próbki brzeczki przed wybiciem i wykonaniu oznaczenia ekstraktu (chłodzenia do temperatury pomiaru- 20°C (niektórzy celnicy czepiają się np. zbyt intensywnego poruszania mieszadłem w kolbie- powoduje to spienienie brzeczki i zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania fałszywego odczytu), opłukania, osuszenia termocukromierza, odczytu zawartości ekstraktu z menisku dolnego, pomiaru objętości w kotle).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.