Skocz do zawartości

Ray

Members
 • Zawartość

  352
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

11 obserwujących

Kontakt

 • Imię
  Ray

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  2645hl
 • Miasto
  Ślůnskie SRC

Ostatnie wizyty

835 wyświetleń profilu
 1. Ray

  Ray

 2. Ray

  Fresh mix 70/30

  1. koło 2,5 - 3,0 bar. 2. zależy jak długo keg będzie podpięty- jego zawartość będzie dążyła do równowagi więc część azotu będzie przechodzic z piwa do CO2 znajdującym się nad nim ale myślę, że piwo dosyć szybko rozlejesz- sam wproszę się na degustację 3. co do reduktora, są tu specjaliści od tego ale wg mnie reduktor do CO2 nawet po dostosowaniu gwintu i manometru ciśnienia z butli może być zbyt słaby- CO2 ma w butli poniżej 100 barów, azot koło 150 lub więcej. Może lepiej podłączyć do butli jakiś tańszy reduktor spawalniczy za 60-70zł (który ponoć nadaje się do wyszynku (chociaż sam tego nie sprawdzałem)). Ewentualnie dać najpierw spawalniczy a do niego przykręcić reduktor CO2 żeby na nim już dokładne ciśnienie ustawiać.
 3. Ray

  Rodzaje fittingów w kegach

  Co do fittingu kombi, da się go też odbezpieczyć głowicą flach A.
 4. Ray

  pompa do piwa

  Z mocniejszych to polecam pompę hilge np http://allegro.pl/pompa-kwasoodporna-hilge-maxana-15kw-q-60-120m3-h-i5658807716.html
 5. Ray

  Gluten a piwo

  A co do glutenu, można się dowiedzieć nawet, że destylowane wódki mogą zawierać gluten http://bezglutenowy.blog.pl/2013/11/27/alkohole-na-diecie-bezglutenowej/
 6. Nic się surowcom nie stanie. Drożdże suche spokojnie wytrzymują wyższe temperatury, gorzej gdybyś kupował płynne ale wtedy sklep raczej nie nadałby paczki w piątek. A co do kuriera, zależy jaka firma ale paczka powinna raczej trafić na weekend do magazynu.
 7. No widocznie są celnicy nadgorliwi i bardzo nadgorliwi.
 8. Aż tak źle nie jest. Są dopuszczalne granice w zawartości ekstraktu i alkoholu. Im wyższy ekstrakt tym większa granica błędu na + i -. Z tym żeby UC przyjeżdżał i pobierał próbki się nigdy nie spotkałem. UC owszem, przyjeżdża od czasu do czasu (no chyba że jesteśmy składem podatkowym...) i przygląda się procedurze poboru próbki brzeczki przed wybiciem i wykonaniu oznaczenia ekstraktu (chłodzenia do temperatury pomiaru- 20°C (niektórzy celnicy czepiają się np. zbyt intensywnego poruszania mieszadłem w kolbie- powoduje to spienienie brzeczki i zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania fałszywego odczytu), opłukania, osuszenia termocukromierza, odczytu zawartości ekstraktu z menisku dolnego, pomiaru objętości w kotle).
 9. Ray

  lol :)

 10. Ray

  lol :)

 11. Ray

  Witam

  Witam sąsiada.
 12. Takich wymagań to chyba nawet KP i GŻ nie stawiają kandydatom na podobne stanowiska...
 13. Ray

  Fotomontaż?

 14. Ray

  [Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015

  Nie masz racji.
 15. Ray

  [Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015

  Cóż, żeby wyjechać za granicę wystarczy mieć dowód osobisty.
×