Jump to content

Mościcki

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Mościcki
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  26
 • Miasto
  Tarnów

Recent Profile Visitors

604 profile views
 1. Mościcki

  Mościcki

 2. Jak poczytasz zagraniczne fora to dyskusje o nazwach są czymś na porządku dziennym. Przepraszam, że nie wpadam w zachwyt. Piwa z obu browarów są znacznie lepsze niż ich oprawa graficzna i nazwy. Tak sądzę po prostu.
 3. Hej, zadam pytanie nieco prowokując dyskusję. Po co AleBrowar oraz Pracownia Piwa używają angielskich nazw dla swoich piw? AleBrowar się broni jakoś jeszcze, ale Pracowni nazwy brzmią pokracznie - te przestawianki i fonetyczne zabawy. Nie brzmi to ani dobrze dla Polaków, ani dobrze dla english native speakers. Jeszcze gdyby oba browary miały jakąkolwiek szansę na jakikolwiek eksport... Zdecydowanie najbardziej podoba mi się droga Ursa Maior - są konsekwentnie bieszczadzcy, a i piwa mają najbardziej stonowane, nieefekciarskie i solidne powiedziałbym. No i etykiety frapujące. Do tego o język p
 4. Hej, Też jestem z Tarnowa. Póki co warzymy na standardowym garze 30 litrów, ale jak już zmontujesz Hermsa, to daj znać, być może Cię wynajmieny do budowy u mnie Pozdrowienia
 5. Zdecydowanie Grifo Heavy Duty. Warta każdego złotego. Greta to jakiś żart - w pewnym momencie po prostu zaczęła urywać szyjki butelek. Grifo HD daje komfort, bezpieczeństwo i nie ma butelki, której by nie zakapslowała, ponieważ operuje tylko siłą docisku, nie tworzy dźwigni zapierając się o szyjkę. Jest wielka, ale solidna. Warto.
 6. Hej, brakuje mi tasting notes - jak tam Belma - jaki aromat wnosi - faktycznie truskawki?
 7. Zamierzam robić dwie i planuję jeszcze jedną IPA w dość krótkim przedziale czasu, więc chyba pójście w płynne jest uzasadnione - jedną saszetką obstawię 3 warki zbierając gęstwę. To co? 1056 czy 1084 czy jeszcze jakieś inne?
 8. No właśnie nie mam żadnego szczepu obecnie i zastanawiam się między US-05, S04 oraz WY 1056 American Ale, 1084 Irish Ale. Po prostu muszę je kupić, więc chcę wybrać najlepiej pasujące.
 9. Jeśli chodzi o drożdże - Irish Ale - użyłeś celowo, czy akurat taką gęstwę miałeś dostępną? Jeśli celowo - co Cię w nich przekonało? Pytam, bo zastanawiam się jak zmieni się piwo, jeśli: a) sfermentowałbym US-05 b) sfermentowałbym Wyeast 1056 American Ale
 10. @ bambo-5 Nie, przeciwnie - Mosaic nadaje zwiewności i lekkośći, mnie wręcz "otrzeźwia". Chmieliłem już Mosaiciem, ale w połączeniu z innymi chmielami. Czas na single hopping.
 11. Znakomicie - bardzo dziękuję. Interesujący jest krok o obniżeniu temperatury do 7 stopni. Wkładasz fermentor do lodówki po prostu czy masz inną technikę?
 12. Andrzej, Pomieszałem (gdy piłem ją u CIebie, byłem już po kilkudziesięciu próbkach . Tak, chodzi mi o single hop Mosaic APA. Jeśli możesz podzielić się - będę super wdzięczny. Jeszcze jednoe - wszyskiego, czego u Ciebie spróbowałem - przekroczyło moje oczekiwania, ale ta APA mnie zmiotła. W zasadzie o IPA też możesz skrobnąć Dzięki Piotr
 13. Hej, Jest jedno piwo z dziesiątków, których spróbowałem na Birofilii, które zostało mi w głowie i odbija się echem po pamięci sensorycznej. Single Hop Mosaic IPA od Andrzeja Milera. Bardzo rześkie, pijalne, świeże. Nieagresywne, nienachalne, bardzo pobudzające. Jasne, średnio nasycone, średnio goryczkowe, bardzo aromatyczne. Czy ktoś poza mną próbował? Piszę w wątku Receptury, bo być może przeczytasz Andrzeju i łaskawie podzielisz się recepturą? Bardzo, bardzo chciałbym takie uwarzyć, szukałem już dość długo takiego smaku... Z góry wielkie dzięki!
 14. Taaaa, na począteczku będzie kosztował 4.90 - 5.90 za butelkę, by w okolicach marca, kwietnia powalać ceną 1.99 za butelkę. Tak było z dwoma poprzednimi - Belgian Pale Ale oraz Koelschem. Przynajmniej w Tarnowie... Ale co do ogólnej zasady zgadzam się, by praca piwowara była wynagradzana sprawiedliwie, butelka powinna kosztować w okolicach 4-5 zł. Zbyt nas rozpieściły ceny piwa vel Harnaś, Tatra czy inne podobne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.