Skocz do zawartości

BuDeX

Members
 • Zawartość

  1681
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

9 obserwujących

O BuDeX

 • Urodziny 15.07.1985

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Piwny Ul
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  301
 • Miasto
  Pszczółki

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Ostatnie wizyty

1184 wyświetleń profilu
 1. BuDeX

  Chmiel Puławski oraz Polski Cascade

  Moim zdaniem zrób tak jak robiłeś do tej pory w poprzednich piwach. Będziesz miał porównanie.
 2. BuDeX

  Chmiel Puławski oraz Polski Cascade

  Śmiało! Rób SH. Nie pożałujesz. Bardzo dobry chmiel, a nie jakieś gówno. Bardzo przyjemny, owocowy, lekko kwiatowy. Jeśli masz dobry lubelski to też możesz się mocno zdziwić in plus. Bardzo fajne aromaty zielonej herbaty z cytrynką. Polecam.
 3. BuDeX

  Sklep twojbrowar.pl

  Zdarzyło się dwukrotnie, niestety nie jestem w stanie powiedzieć, czy to były fermentory z TB. Jeden na pewno, drugi nie wiem. Jestem za to w stanie powiedzieć, że tydzień lepiłem się do podłogi w kuchni pomimo mycia jakieś 40 razy
 4. BuDeX

  XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018

  Dokładnie, też jestem za powrotem do starej formuły.
 5. Najwięcej czasu przy warzeniu schodzi na picie piwa. Tutaj nie ma dyskusji
 6. BuDeX

  VI Warmiński KPD

  A ja nie śledzę stron oddziałów PSPD, bo nie należę No shit happens, startowałem chyba w 4 z 5 edycji, coś tam nawet wygrywałem, nie tym razem, trudno. Uwarzę sam dla siebie
 7. BuDeX

  VI Warmiński KPD

  Spoko. V edycji było tu ogłaszanych, szósta nie. Bo nie. Dziwne praktyki, a szkoda, bo polskie double IPA chętnie bym uwarzył pod ten konkurs.
 8. BuDeX

  max %

  U mnie drożdże do miodu Mangrove Jack Mead zeżarły do 0 z 35.
 9. BuDeX

  Obsługa systemu Cornelius keg

  Jakieś pomysły jak chłodzić kegi poza lodówką? Popsułem kegerator i szukam alternatywy. Może być przenośny, może stacjonarny. Jakieś termoizolacyjne gadżety? Szukam i nic sensownego nie mogę wymyślić.
 10. BuDeX

  Jaka lodówka na kegerator?

  Mój kegerator brutalnie zakomunikował mi w niedzielę: "Nie, nie będziesz miał zimnego piwa na mundial i lato" i padł na ament. Fachman był i mówi "za pińćset można to zrobić panie kochany, ale to bez sensu". Lodówka nie chłodzi nic, a nic. Jakieś pomysły na alternatywę dla chłodzenia? Butelki z lodem dadzą radę? Kegi stały by w lodówce jak zawsze, bo krany w drzwiach.
 11. BuDeX

  19-20.05.2018 IV Podlaski Konkurs Piw Domowych

  A co w takim wypadku? 2018-05-15 11:10:00 BIA. Umówiono późniejszy termin doręczenia Nowy termin doręczenia: 2018-05-16. Miało dojechać, ale nie dojedzie...
 12. BuDeX

  Czerwone OKO

  Ludzie kochani...0.5kg karmelu w APA?
 13. BuDeX

  Chmielnik sezon 2018

  Ile mniej więcej waży jeden pęd 4-letniej rośliny? Chcę w tym roku puścić pędy po jakiejś lince stalowej do ściany budynku i nie wiem z czego zrobić naprowadzacze. Jakieś linki stalowe, czy wystarczy drut? Ma ktoś jakieś łatwe w wykonaniu, praktyczne patenty?
 14. BuDeX

  Lubelski

  Zamienili Ci Lubelski z Citrą A tak poważnie to tak, lubelski daje takie aromaty, mnie sie to kojarzyło z zieloną herbatą i wyraźnym cytrusem.
 15. To, że jest mocno alkoholowe to nie wina złego zacierania, a złej fermentacji, zbyt wysoka temperatura pewnie. Przy takim ekstrakcie mimo chłodzenia to idzie kilka stopni w górę. Poza tym no Barley Wine z wiadra próbowany jakby nie kombinować będzie mniej lub bardziej alkoholowy. Teraz to moim zdaniem to piwo "uratować" może tylko czas...
×