Jump to content

małodobry

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

About małodobry

 • Birthday 07/29/1985

Piwowarstwo

 • Miasto
  Bytom
 1. Z wierzchu tzn. w tej pianie ? Nie zanurzać łychy w brzeczce ?
 2. Co zrobić z tym kożuchem, chcąc przelać na cichą ?
 3. Mam pod nosem, zaraz się wybiorę dokupić drożdże, tylko poczytam te linki. I jeszcze jedno pytanie. Jak zdezynfekować fermentor ? Nalać do pełna wody i wsypać 30g oxi ?
 4. A polecacie dodanie innych drożdży do tego brew-kita ?
 5. Piwo będzie gotowe do rozlewania jeśli osiągnie wartość oscylującą w granicach 0°Blg ? Gdzie mogę znaleźć tabelę poprawek do areometru ? Na wiki.piwo nie ma.
 6. A co robisz po tym kolejnym tygodniu ? Bo wspominałeś, że 2-3 tygodnie na przedłużonej burzliwej
 7. Mam wtedy domknąć wieko i wsadzić tą rurkę fermentacyjną ? Czy cały ten okres trzymać to tak jak na burzliwej ?
 8. A po tym tygodniu mogę robić przedłużoną burzliwą ?
 9. Właśnie czegoś takiego potrzebowałem Lusterko87, wielkie dzięki. Antonio właśnie mi przypomniałeś, że miałem się też o wodę pytać. Jaką mineralkę najlepiej kupować ?
 10. A jakiej wody dodawałeś ? Wrzącej czy ciepłej ? Bo właśnie ta moja instrukcja ma w tym punkcie rozbieżności.
 11. A to przepraszam Jeszcze raz pomogłeś, zaraz to obejrzę. Została jeszcze kwestia instrukcji, jeśli komuś będzie się chciało czytać to czekam na pomoc.
 12. Dzięki sztajger Jeśli chodzi o pytania to bardzo pomogłeś. Od razu nasuwa mi się kolejne pytanie dotyczące areometra. Rozumiem, że po włożeniu go do cieczy, będzie się on zachowywać jak spławik ?
 13. Dzięki, w przyszłości na pewno skorzystam z rady. Lecz słowo się rzekło i pozostaje mi mieć tylko nadzieje, że uzyskam w tym temacie pomoc.
 14. Cześć Jestem nowym użytkownikiem forum, także witam wszystkich forumowiczów i pozdrawiam. Od dłuższego czasu chciałem zostać domowym piwowarem, lecz dopiero teraz mam możliwość i czas się za to zabrać i w końcu począłem pierwsze kroki z tym związane. Przygode z piwowarstwem chcę rozpocząć od najprostszego sposobu warzenia, więc nabyłem w lokalnym sklepie piwowarskim brew-kita Coopers Heritage Lager i stałem się posiadaczem potrzebnej do warzenia aparatury. Już na wstępie zwracam się z prośbą o pomoc jako, że jestem całkowicie zielony w tym temacie, mam kilka pytań. Są to pytania b
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.