Jump to content

Eadrin

Members
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Michał

Piwowarstwo

 • Miasto
  Gdańsk
 1. Mam pytanie co do chmielenia na zimno. Czy po wrzuceniu granulatu do brzeczki, należy nią zamieszać wydezynfekowanym mieszadłem, czy zostawić w spokoju?
 2. Dzięki za pomocne rady W sumie słodu mam. Czyli co? Zatrzeć te 300 gram w litrze wody i będzie elegancko? Rozumiem, że do brzeczki mam dorzucić jak się pojawi piana/jakieś widoczne oznaki, że drożdże wytartowały.
 3. Witam wszystkich, Ostatnio kupiłem drożdze White Labs WLP080 Cream Ale w promocji z Twojbrowar.pl. Niestety okazało się, że są w promocji, bo zostały wyprodukowane w marcu a termin ważności mają do czerwca. Niestety nie mam żadnego ekstraktu słodowego, żeby zrobić starter i teraz zastanawiam się co zrobić. Miałem wlać zawartość fiolki bezpośrednio do brzeczki (robie AIPE), ale nie wiem, czy jest sens, czy te drożdże w ogóle żyją. Zastanawiam się nad opcjami: 1. Wlać fiolkę do brzeczki, w między czasie zamówić suche drożdze Nottingham i jeśli po 2-3 dniach fermentacja nie ruszy, to dodać te suche drożdże 2. Zamówić drożdże Nottingham, poczekać pare dni aż przyjdą i wtedy zrobić brzeczkę zapominając w ogóle o drożdżach White Labs A może wlać fiolkę do Brzeczki i się nie martwić ? Ile taka fermentacja może trwać i czy jest jakaś szansa, że w ogóle ruszy? Czy może są jeszcze jakieś inne opcje? Można zrobić jakiś starter bez ekstraktu słodowego? Dzięki z góry za odpowiedzi.
×
×
 • Create New...