Jump to content

reve

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

 1. Może ktoś polecić jakiś brewkit, który by fajnie fermentował w temperaturze około 14st? To chyba jest taka nieco "patowa" temperatura, dużo na dolną, mało na górną fermentację. Mylę się?
 2. Ja dodałem gorącej, ale to nie najlepszy pomysł. Bo brzeczkę trzeba szybko schłodzić. Ja mam taki plan na następną warkę, żeby wodę przegotować wcześniej, zostawić ją do wystygnięcia, przygotować też trochę lodu, żeby to schładzanie poszło maksymalnie sprawnie. A jak to wpływa na obecność mikroorganizmów w całym procesie to musi się wypowiedzieć ktoś bardziej doświadzcony;)
 3. Ja tydzień temu rozlałem swoją pierwszą warkę z brew-kita i jedyna różnica, która występowała to temperatury. Na forum doradzono mi żeby trzymać się dolnej granicy, lub nawet zejść trochę poniżej. Do przygotowania brzeczki użyłem 1kg ekstraktu słodowego, potem do refermentacji dałem po miarce (4g) na butelke 0,5 zwykłego cukru, dwie butelki otwarte po niecałym tygodniu były dobrze nagazowane. Z takich rzeczy, które mnie nieco "zaskoczyły" za pierwszym razem było to, że w wannie nie mogłem szybko schłodzić brzeczki. Dlaczego? Nie pomyślałem wcześniej i gotowałem wodę niedużo wcześniej przed przygotowaniem samej brzeczki, więc temperatura całej mieszanki była dużo za wysoka, o dziwo chyba nic strasznego się z piwem nie stało przez długi czas schładzania.
 4. Przez dwa dni jakoś około 3 Blg mam, mogę to już butelkować? I cukru dać normalną ilość na butelkę? (W obecnej chwili to dla mnie najprostszy sposób). Ciężko mi powiedzieć ile było na początku, bo na początku mierzyłem przy zdecydowanie za dużej temperaturze (zmierzyłem przed zadaniem drożdży i dobrym ostudzeniem, całość myślę miała wtedy 50 albo więcej stopni, zdecydowanie biło stamtąd ciepło) i wtedy balingomierz pokazał 7 Blg. Odnośnie tego cukru, to zamiast podawać ilość, jeśli ktoś ma ochotę, może mi pomóc określić rodzaj tego co wyjdzie w tym: http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html?10568350#tag kalkulatorze
 5. Właśnie pytam, żeby poznać Waszą opinie lepiej czekać czy szybko wypić Dzięki:)
 6. Lekki winny smak tego piwa może być bardziej objawem infekcji czy może zbyt wysokiej temperatury fermentacji? Ten smak czuć na początku, potem ten smak mocno przykrywa gorycz. Dodam, że to młode piwo, przed rozlaniem do butelek.
 7. Sprawdzałem przed chwilą ile tam jest, pokazało 23, mniej nie dam rady osiągnąć (chyba że jeszcze ta temperatura sie zmniejsza). Mam już kilka doświadczeń, które na pewno wykorzystam przy następnej warce;). Fermentacja ciągle trwa.
 8. Piany pozostałości, 4Blg cukru Przy okazji pomiaru rozszczelnił się kranik:/ jakiś pomysł na szybkie naprawienie tej usterki? Nie bylo wyjścia musiałem przelać piwo do innego naczynia, nie zdążyłem zdezynfekować go niestety. Wrzuciłem z powrotem do fermentatora. Sporo przygód przy pierwszej próbie...
 9. Lepiej otworzyć fermentator czy można kranikiem? "Objawy" w postaci bulgotania ciągle występują.
 10. Witam! Jestem w trakcie fermentacji pierwszej warki. Wszystko ładnie działa, ale zastanawiam się czy temperatura fermentacji nie jest za wysoka i jak wielki będzie to problem. Teoretycznie robię wszystko zgodnie z instrukcją, ale kłóci się to nieco z tym co czytałem na forum. Zacznę od początku, popełniłem pewien błąd na początku i bardzo długo chłodziłem brzeczkę, zgodnie z instrukcją kiedy udało mi się osiągnąć 32 stopnie wrzuciłem drożdże i odstawiłem (napisali, że lepiej wrzucić szybciej niż w mniejszej temperaturze). Przez jeden dzień termometr wskazywał 28 stopni, w ciągu nocy udało się obniżyć temperaturę do 27, czyli takiej, która jest górną granicą w instrukcji. Jeżeli chodzi o drożdże - nie pamiętam jaki był gatunek, pierwsze piwo i to z gotowca więc wsypałem, a opakowanie wyrzuciłem. Są jakieś szanse, że to się nada do picia? Opłaca się przenieść fermentator do chłodniejszej piwnicy?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.