Jump to content

MMP

Members
 • Posts

  52
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About MMP

 • Birthday 06/05/1970

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  >100
 • Miasto
  Książenice

Kontakt

 • Imię
  Marian
 • Strona www
  http://geolisp.pl

Recent Profile Visitors

669 profile views

MMP's Achievements

 1. Witam. Ja mam jakby uszczelkę zrobioną z wężyka, który leży przy brzegach kotła. Dzięki czemu nie pryska po bokach. Co to gejzerków to zmniejszam moc pompy (mam regulację mocy, pokrętło z opornikiem) a dodatkowo nakrywam przykrywką. Kiedyś jak nie pilnowałem zapryskało mi cały sufit :-) Pozdrawiam Marian
 2. Na stronie browamator.pl wpisz w pole szukaj "kocioł" Są tam opisy i filmiki dla kotłów Speidel Braumeister o różnych pojemnościach np. http://browamator.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=3189208 ​
 3. Osobiście parę razy stosowałem herbatkę chmielową, czyli w jednym 3l garnku gotuję chmiel przez godzinę, w drugim 3l ekstrakt z 2ch puszek przez 15 min (jedyny powód to dezynfekcja), potem do fermentora + woda w temperaturze 0C (5l woda z Biedronki do zamrażalnika na 2h). Zaleta: od razu dobra temperatura do zadania drożdży. Zwykle zresztą robię 2 różne piwa (mam 4 palniki w kuchni, szkoda nie skorzystać :-)
 4. Ten użytkownik ze zrobionym mieszadłem to pewnie ja :-) Potwierdzam, że sobie chwalę. Ale podejrzewam, że nie jest niezbędne. Kolega, który miał podobny sprzęt co ja i nie miał mieszadła mówił, że jak dał bardzo dużo słodu to woda pod ciśnieniem wydrążyła sobie kanaliki i w efekcie miał słabą wydajność. Ale alternatywnym do mieszadła sposobem jest impulsowe mieszanie albo od czasu do czasu wyłączenie pompy. Zdarzało mi się zapomnieć mieszadła i nie miałem kłopotów. Grzałki, które są w garnku czasem się brudzą. Szczególnie jak zaczynam zacieranie w zimnej wodzie. Nie wiem od czego to zależy. Myślę, że warto pomyśleć nad usprawnieniem tego, może dać grzałki powietrzne (np. ze starego piekarnika)
 5. Aby zagłosować, trzeba najpierw kliknąć Usuń mój głos i potem jeszcze raz odpowiedzieć na wszystkie pytania. Proszę zagłosować, będziemy widzieć co i jak. Nie wyszło najlepiej z tym jednym spotkaniem, ale mam nadzieję, że następne wyjdą. Może na zmianę co drugi miesiąc w Gliwicach i w Katowicach?
 6. Gliwice nie są złe. W każdym razie ja, jeżeli się będę mógł pojawić, to potwierdzę udział zarówno na forum jak i do Voitasa. To jest dobry pomysł, żeby przed spotkaniem na forum napisał np. że wybiera się 6 osób na 16,30. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie wypróbować inny lokal.
 7. Mam wiedeński i karmelowy jasny. Przyda się?
 8. Jakby ktoś mógł mnie poratować puszką / paczką ekstraktu słodowego. Najlepiej jasny 1.8l, ale każdy odkupię z wdzięcznością. Żona mnie przywiezie i odwiezie. Nie ma problemu kogoś zabrać, nawet niezupełnie po drodze :-)
 9. Mam wolne, mogę być. O ile ktoś jeszcze będzie :-) Przyniosę piwo, w którym do każdej butelki dałem nieco inną ilość chmielu. Myślę, że będzie ciekawe.
 10. Może oczywiste, ale napiszę: Jeżeli płuczesz wrzątkiem / dezynfekujesz gorącą wodą to po spłukaniu trzeba ponownie kranik dokręcić. Ostatnio używam dwóch gumek: zewnątrz i wewnątrz, ale jak robiłem to co powyżej to nie powinno przeciekać. Co do mycia dezynfekcji: zmywarka + godzina (cała noc) w krecie / wybielaczu - osobiście używam ChemiPro Caustic Nie ma cudów, żeby coś zostało. Dokładnie trzeba umyć dziurkę pod kranik. Była tu ostatnio burzliwa dyskusja czy używać kranika do fermentacji czy nie. Można ją podsumować, że każdy robi jak uważa :-) Osobiście 55 fermentowałem z kranikiem, 15 bez, obecnie używam kranika.
 11. Przepraszam za lenistwo, ale moglibyście dać link do tego nalewaka od Wiktora Myślę o kupieniu czegoś takiego. Z bezpośrednim przelaniem z KEGa do butelek PET, szczególnie mocno schłodzonego, nie ma duzych problemów (do szybkiego spożycia). W teren polecałbym Mini Keg. Tu na forum czytałem wiele negatywnych opinii na temat trwałości Mini-Kegów, ale jeżeli beczółka za 30zł wytrzymuje średnio 3 lata to moim zdaniem się sprawdza.
 12. Od jakiegoś czasu nalewam butelki bezpośrednio z kranika. Tak jest dla mnie najwygodniej. Dobrze, jeżeli piwo ma niską temperaturę, koło 0 to się nie pieni.
 13. Jaras: Może źle się wyraziłem: W tej chwili w sklepie AlePiwo nie ma drożdzy płynnych. Wolałbym kupić od ręki, ale zdaję sobie sprawę, że jest trudne do wprowadzenia. Osobiście lubię kupić wszystko w jednym miejscu. Ale mogę poczekać aż quraqus ściągnie te drożdże z innego miejsca. Na tym może nie zarobi, ale ja na pewno kupię nie tylko drożdże ale i inne rzeczy. Czyli ani chwili nie będzie magazynował moich drożdży.
 14. Dołączam do listy zadowolonych klientów. Miałbym propozycję dodania towarów w opcji zamawiania np. z dwutygodniowym opóźnieniem. Rozumiem, że np. drożdże płynne to ryzyko, ale jak więcej osób zamówi i zapłaci to mógłbyś je ściągnąć czy nawet kupić w innym sklepie. Podobnie z różnym sprzętem dostępnym w wielu miejscach w sieci. A ja bym miał wszystko w jednym miejscu :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.