Jump to content

Jaraja

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

About Jaraja

 • Birthday 07/11/1975

Kontakt

 • Imię
  Jacek

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  9
 • Miasto
  Poznań

Recent Profile Visitors

281 profile views
 1. Nabyłem nowe drożdże. Saszetka mocno spuchła w ciągu doby, a starter rozhulał sie po kilku godzinach od zadania drożdży. Piany co prawda nie ma ( tylko mała podczas mieszania ) ale woda w rurce regularnie sobie bulka i czuć zapach CO2. Podejrzewam, że poprzednie drożdże były felerne lub zbyt szybko wlałem je do startera zanim saszetka mocno spuchła. Jak dobrze pójdzie to w piatek zarwę nockę na zabawie przy garach w kuchni...
 2. Temat można zamknąć. Starter wylądował w zlewie, po uprzedniej degustacji - sam kwas. Z tego nie byłoby pijalnego piwa
 3. Dzięki za wszystkie porady. Chyba rzeczywiście wyleję to w kanał. Szkoda by było spędzić nockę przy garach w kuchni zamiast z żoną i nie mieć z tego potem żadnego pożytku.... Zamówię nowe drożdże i spróbuję jeszcze raz.
 4. Dokładnie tak to jest starter. Ładnie teraz musuje choć nie pieni się. Jak pobierałem próbkę pipietą do badania BLG spróbowałem i smak jest kwaśny. Dlatego nurtuje mnie pytanie czy to infekcja, czy też taki smak mają startery?
 5. Dzisiaj rano sprawdziłem BLG - jest 5. Czyli starter ruszył z dużym opóźnieniem. Zastanawia mnie tylko jego smak - taki kwaśny. Zapach ok. Czy to nie jest oznaka jakiejś infekcji?
 6. Dam im w takim razie jeszcze trochę czasu. Tym Bardziej że jak mieszam słychać przez folię aluminiową delikatne musowanie. Może coś się ruszy.
 7. Czyli co dać sobie spokój z tym starterem i zasilić kanalizację, czy dać mu jeszcze dobę ? Na dnie coraz większy osad już prawie 0.5 cm jeśli ma to jakieś znaczenie, ale w zapachu żadnych oznak wydzielania się CO2 taki tylko taki ładny owocowo słodowy zapaszek.
 8. Dzisiaj rano zmierzyłem BLG - 9. Żadnych oznak fermentacji.
 9. Lepiej jak saszetka napuchnie pożądnie. Zostaw jeszcze na dzień , dwa. Czy na dnie zgromadził się jakiś osad. Możesz też zmieżyć BLG , czasami w starterze nie pojawia się piana a drożdże się mamnażają. Na dnie faktycznie zgromadził się 3-4 mm osad. Czyli generalnie poczekać jeszcze z dzień do dwóch i zobaczyć co będzie sie działo. Zawsze moge jeszcze zmierzyć BLG. Mieszać całość co jakiś czas?
 10. Witam wszystkich i prosze o pomoc w temacie startera drożdżowego. W niedzielę rano aktywowałem saszetkę activatora Wyeast 2565 Kolsch ( data produkcji 12.03.2012). We wtorek popłudniu saszetka była lekko napęczniała, przygotowałem starter z 1 litra wody i 100 gr ekstraktu w proszku. Po ostudzeniu napowietrzyłem i dodałem drożdże. Po 24 godznach w zasadzie nie widzę żadnych oznak fermentacji, piany itp. Czy to znaczy, że coś nie tak z tymi drożdżami, czy może źle przygotowałem starter czy też uzbroić się w cierpliwość i czekać dalej?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.