Skocz do zawartości

scooby_brew

Members
 • Zawartość

  1680
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Wedgewood Brewing Co.
 • Rok założenia
  2000
 • Liczba warek
  cała kupa ;)
 • Miasto
  Canton, MI USA
 1. scooby_brew

 2. Zaszczepienie drożdżami już w kotle

  W alkoholu destylowanym, w przeciwienstwie do piwowarstwa, smak początkowego alkoholu przed destylowaniem nie ma dużego wpływu na smak końcowy alkoholu. Dlatego że ma to mało znaczenia, często fermentuje się cały zacier na kwaśno, razem z zacierem, etc, etc. Takiego "piwa" byś nie wypił z powodu obrzydliwego smaku.
 3. Fly sparge a Bath sparge

  Batch sparge jest szybsza, bo nie trzeba spuszczać brzeczki powoli. Po zamieszaniu spuszczasz ją na całym tempie. Także, nie trzeba czekać żeby się brzeczka "ułożyła" jeżeli zrobisz vorlauf. Dobra fly sparge powinna trwać 30-45 min. Moja batch sparge zabiera mi ok 10-15 min. Przy fly sparge otrzymasz słabą wydajność jeżeli masz kwadratowy cooler, nie używasz fałszywego dna tylko filtr, etc. Te rzeczy nie mają żadnego wpływu na batch sparge, tylko trzeba dobrze zamieszać, to wszystko.
 4. Fly sparge a Bath sparge

  Kiedyś robiłem fly sparge, ale po czasie się przekonałem że batch sparge jest prostrza, szybsza i po prostu bardziej pasuje kiedy zacierasz w coolerze. Wydajność wychodzi mi taka sama albo nawet lepsza z batch sparge.
 5. Ernest, zrobiłeś już ten pojemnik do zacierania i wysładzania z coolera czy nie?
 6. Coś dopadło mój chmiel

  Na mszyce działa woda z płynem do mycia naczyń. Wybierz naturalny płyn bez chemii.
 7. Czym się zajmujecie na codzień?

  Obecnie manadżer gier stołowych w kasynie. Zawód "wyuczony": Bachelor of Business Administration.
 8. Ogórki kiszone

  Pytanie w sprawie kiszenia: jak sobie radzicie z pleśnią na górze ogórków? Czy tylko ja mam ten problem? Najlepsze rozwiązanie jakie znalazłem to użycie listka kapusty, który przykrywa wszystko i trzyma ogórki pod wodą. Jeżeli fermentuję ogórki więcej niż kilka dni, to pleśń pojawia się na górze. Wyrzucam wtedy liść kapusty z pleśnią i myje nakrętkę od środka, ale czy jest jeszcze jakiś inny sposód na to? https://lh3.googleusercontent.com/X9d8DzSIUwZGG2EqhJrXYEWKqisxZLarjbQTU6irHgU=w376-h667-no
 9. W/g mnie to jest świetny pomysł.
 10. Buffalo wings!

  Może być Tabasco, Red Hot, Cholula, albo inny sos chili. Mąka jest pszenna. Cayenne pepper to suszona wędzona papryka. Lawry's Salt to po prostu mieszanka soli, suszonej cebuli etc.
 11. Buffalo wings!

  Buffalo wings! Do worka wrzuć 1/2 kubka mąki, 1 łyżeczkę cayenne pepper, 1 łyżeczkę Lawry's Salt. Dodaj kilka skrzydełek kury i wymieszaj. Usmaż albo upiecz to na grillu, na patelni albo w piekarniku, Buffalo sos: zagrzej 1/4 kubka (4 tblsp) masła i dodaj 3/4 kubka hot sauce. Dodaj sos do skrzydełek. Serwuj buffalo wings z blue cheese dressing i z świeżym selerem. Historia buffalo wings:
 12. Wieści piwowarskie ze świata.

  Bogi, to nie jest "taka mała ściąga", tylko żart. Po prostu żartują sobie z tzw. "znawców piwnych"
 13. Jaka lodówka na kegerator?

  Można to zrobić, musisz po prostu rozebrać zamrażalnik tak że zostanie tylko element chłodzący i potem wygiąć go pod tylną ścianę. Ja tutaj tak właśnie zrobiłem. Oczywiście, bądź ostrożny wyginając rurkę żeby się nie złamała albo nie "zmarszczyła", bo wtedy zablokuje dopływ freonu. Najlepiej w czasie wyginania podłóż coś pod rurkę, i.e. kombinerki, etc.
 14. Właściwie chciałem zbudować "typowy" tun z ball valve, ale nie mogłem znaleźć 3/4 śruby i i washers ani w Home Depot ani w Lowes. Ale wpadłem na pomysł, żeby użyć kranik z wiadra do butelkowania i z drugiej strony 3/4 inch Water Heater Line, bo akurat pasuje w wielkości. Całość wyniosła mnie tylko 15 min czasu i $35
 15. Ja wczoraj zbudowałem nowy mash tun: http://www.homebrewtalk.com/showthread.php?t=526310 Właściwie chciałem zbudować "typowy" tun z ball valve, ale nie mogłem znaleźć 3/4 śruby i i washers ani w Home Depot ani w Lowes. Ale wpadłem na pomysł, żeby użyć kranik z wiadra do butelkowania i z drugiej strony 3/4 inch Water Heater Line, bo akurat posuje w wielkości. Całość wyniosła mnie tylko 15 min czasu i $35
×