Jump to content

scooby_brew

Members
 • Posts

  1680
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

scooby_brew last won the day on November 14 2021

scooby_brew had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Wedgewood Brewing Co.
 • Rok założenia
  2000
 • Liczba warek
  cała kupa ;)
 • Miasto
  Canton, MI USA

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

scooby_brew's Achievements

 1. W alkoholu destylowanym, w przeciwienstwie do piwowarstwa, smak początkowego alkoholu przed destylowaniem nie ma dużego wpływu na smak końcowy alkoholu. Dlatego że ma to mało znaczenia, często fermentuje się cały zacier na kwaśno, razem z zacierem, etc, etc. Takiego "piwa" byś nie wypił z powodu obrzydliwego smaku.
 2. Batch sparge jest szybsza, bo nie trzeba spuszczać brzeczki powoli. Po zamieszaniu spuszczasz ją na całym tempie. Także, nie trzeba czekać żeby się brzeczka "ułożyła" jeżeli zrobisz vorlauf. Dobra fly sparge powinna trwać 30-45 min. Moja batch sparge zabiera mi ok 10-15 min. Przy fly sparge otrzymasz słabą wydajność jeżeli masz kwadratowy cooler, nie używasz fałszywego dna tylko filtr, etc. Te rzeczy nie mają żadnego wpływu na batch sparge, tylko trzeba dobrze zamieszać, to wszystko.
 3. Kiedyś robiłem fly sparge, ale po czasie się przekonałem że batch sparge jest prostrza, szybsza i po prostu bardziej pasuje kiedy zacierasz w coolerze. Wydajność wychodzi mi taka sama albo nawet lepsza z batch sparge.
 4. Ernest, zrobiłeś już ten pojemnik do zacierania i wysładzania z coolera czy nie?
 5. Na mszyce działa woda z płynem do mycia naczyń. Wybierz naturalny płyn bez chemii.
 6. Obecnie manadżer gier stołowych w kasynie. Zawód "wyuczony": Bachelor of Business Administration.
 7. Pytanie w sprawie kiszenia: jak sobie radzicie z pleśnią na górze ogórków? Czy tylko ja mam ten problem? Najlepsze rozwiązanie jakie znalazłem to użycie listka kapusty, który przykrywa wszystko i trzyma ogórki pod wodą. Jeżeli fermentuję ogórki więcej niż kilka dni, to pleśń pojawia się na górze. Wyrzucam wtedy liść kapusty z pleśnią i myje nakrętkę od środka, ale czy jest jeszcze jakiś inny sposód na to? https://lh3.googleusercontent.com/X9d8DzSIUwZGG2EqhJrXYEWKqisxZLarjbQTU6irHgU=w376-h667-no
 8. Może być Tabasco, Red Hot, Cholula, albo inny sos chili. Mąka jest pszenna. Cayenne pepper to suszona wędzona papryka. Lawry's Salt to po prostu mieszanka soli, suszonej cebuli etc.
 9. Buffalo wings! Do worka wrzuć 1/2 kubka mąki, 1 łyżeczkę cayenne pepper, 1 łyżeczkę Lawry's Salt. Dodaj kilka skrzydełek kury i wymieszaj. Usmaż albo upiecz to na grillu, na patelni albo w piekarniku, Buffalo sos: zagrzej 1/4 kubka (4 tblsp) masła i dodaj 3/4 kubka hot sauce. Dodaj sos do skrzydełek. Serwuj buffalo wings z blue cheese dressing i z świeżym selerem. Historia buffalo wings:
 10. Bogi, to nie jest "taka mała ściąga", tylko żart. Po prostu żartują sobie z tzw. "znawców piwnych"
 11. Można to zrobić, musisz po prostu rozebrać zamrażalnik tak że zostanie tylko element chłodzący i potem wygiąć go pod tylną ścianę. Ja tutaj tak właśnie zrobiłem. Oczywiście, bądź ostrożny wyginając rurkę żeby się nie złamała albo nie "zmarszczyła", bo wtedy zablokuje dopływ freonu. Najlepiej w czasie wyginania podłóż coś pod rurkę, i.e. kombinerki, etc.
 12. Właściwie chciałem zbudować "typowy" tun z ball valve, ale nie mogłem znaleźć 3/4 śruby i i washers ani w Home Depot ani w Lowes. Ale wpadłem na pomysł, żeby użyć kranik z wiadra do butelkowania i z drugiej strony 3/4 inch Water Heater Line, bo akurat pasuje w wielkości. Całość wyniosła mnie tylko 15 min czasu i $35
 13. Ja wczoraj zbudowałem nowy mash tun: http://www.homebrewtalk.com/showthread.php?t=526310 Właściwie chciałem zbudować "typowy" tun z ball valve, ale nie mogłem znaleźć 3/4 śruby i i washers ani w Home Depot ani w Lowes. Ale wpadłem na pomysł, żeby użyć kranik z wiadra do butelkowania i z drugiej strony 3/4 inch Water Heater Line, bo akurat posuje w wielkości. Całość wyniosła mnie tylko 15 min czasu i $35
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.