Jump to content

gąsior

Members
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

About gąsior

 • Birthday 11/25/1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar "Pod Gęsią"
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  ~15
 • Miasto
  Olesno

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

638 profile views
 1. gąsior

  gąsior

 2. Bardziej (chociaż też nie mocno) bym się bał o ten okres kiedy ta gaza była w rurce, dlaczego nie woda?
 3. Jak to się ma do tego, że niby nie powinno się podgrzewać zacieru powyżej 80 st C ? Czyżby to w praktyce był tylko szczegół?
 4. Polecam wykorzystanie gorącej wody z chłodzenia do odmaczania butelek. Przed chłodzeniem układam ok. 40 butelek w dużych pojemnikach (u mnie akurat jest to stary garnek i miska), leję do tego trochę płynu do naczyń, a do tego wszystkiego wlewam gorącą wodę z chłodnicy. Rano przychodzę i wyciągam lśniące butelki bez etykiet.
 5. gąsior

  lol :)

  Lokalny chmiel daje najlepszą pianę
 6. A jak to jest z elementami chromowanymi? Mam kolanko chromowane i przy czytaniu tego tematu zacząłem się zastanawiać czy aby nie jest szkodliwe.
 7. Piszę to na podstawie tego co doświadczeni piwowarzy mi na zapach siarkowodoru mówili a nie na podstawie własnego mizernego doświadczenia Ale dwie warki pod rząd zalatujące siarką tydzien-dwa po butelkowaniu chyba też mówią ze to nie przypadek kolego? Dwie warki to żadna próba, nie świadczy to szczerze mówiąc o niczym. Dałbym piwku poleżeć i sprawdziłbym za jakiś czas czy mu się poprawiło.
 8. Pale Ale/Bitter. Na początek prościutki i bardzo smaczny, nawet dla ludzi nie przyzwyczajonych do "nietypowych" (niekoncernowych) piw.
 9. Ano całkiem logiczne, jakoś nie wpadło mi do głowy. Dzięki za informację
 10. Witam, zauważyłem ostatnio w ofercie pewnego sklepu nieznane mi dotychczas drożdże Safbrew F2. Opisywane są jako drożdże do użycia przy refermentacji, nie zmieniające profilu smakowego piwa. Czy ktoś używał tych drożdży lub też wie, w jakich przypadkach opłaca się ich użyć ? W ich opisie napisano, że do refermentacji oprócz tych drożdży należy dodać standardową ilość cukru (szeroko pojętego), także zastanawiam się po co właściwie te drożdże.
 11. wypraszam sobie http://www.piwo.org/..._20#entry209937 @mimazy: Ciebie absolutnie nie zaliczam do grona szyderców czy też używających sobie w tym temacie. Akurat Twój post, który przytoczyłeś, jest bardzo konkretnym uzasadnieniem, skąd może się brać przekonanie o szkodliwości burzy. Osobiście absolutnie nie twierdzę, że burza ma jakieś magiczne właściwości, po prostu myślę, że przed/w trakcie burzy zmieniają się w pewien sposób warunki i z tego właśnie względu może to być niekorzystne dla niektórych produktów. Te 3 argumenty z Twojej wypowiedzi są chyba jasne i przez wszystkich akcepto
 12. Muszę przyznać, że po raz pierwszy na tym forum udzielam się w temacie, którego poziom zrobił się naprawdę żenujący. Wszyscy z grona szyderców nie mają nawet zamiaru się wysilić i pomyśleć o co właściwie chodzi w tej dyskusji. Na pewno nikt nie chce tu na siłę zrzucać winy za zepsucie piwa na burzę. Poza tym spróbujcie powiedzieć jakiemuś piekarzowi (idąc za przykładem z tego tematu), że burza nie ma prawa mieć żadnego wpływu na zakwas chlebowy. Też was wyśmieje. Myślę że nie ma co więcej o tym dyskutować, kto chciał sobie poużywać to sobie poużywał, szczelnie zasłaniając się przed różnym
 13. Oczywiście że mówimy tutaj cały czas o powietrzu, nie o piorunach:) Myślę że to zdanie o zakwasie pokazuje dobrze, że jednak burza może mieć jakiś wpływ na żywność, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.