Skocz do zawartości

gąsior

Members
 • Zawartość

  93
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O gąsior

 • Urodziny 25.11.1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar "Pod Gęsią"
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  ~15
 • Miasto
  Olesno

Kontakt

 • Imię
  Marcin
 1. gąsior

  gąsior

 2. Bardziej (chociaż też nie mocno) bym się bał o ten okres kiedy ta gaza była w rurce, dlaczego nie woda?
 3. gąsior

  Stwórz piwne imperium!

  geek - level 99999
 4. gąsior

  u bnp

  Jak to się ma do tego, że niby nie powinno się podgrzewać zacieru powyżej 80 st C ? Czyżby to w praktyce był tylko szczegół?
 5. gąsior

  u bnp

  Wrzuć relację video
 6. gąsior

  czyszczenie i dezynfekcja butelek

  Polecam wykorzystanie gorącej wody z chłodzenia do odmaczania butelek. Przed chłodzeniem układam ok. 40 butelek w dużych pojemnikach (u mnie akurat jest to stary garnek i miska), leję do tego trochę płynu do naczyń, a do tego wszystkiego wlewam gorącą wodę z chłodnicy. Rano przychodzę i wyciągam lśniące butelki bez etykiet.
 7. gąsior

  lol :)

  Lokalny chmiel daje najlepszą pianę
 8. gąsior

  Ocynkowane elementy + brzeczka

  A jak to jest z elementami chromowanymi? Mam kolanko chromowane i przy czytaniu tego tematu zacząłem się zastanawiać czy aby nie jest szkodliwe.
 9. gąsior

  siarkowodór w piwie

  Piszę to na podstawie tego co doświadczeni piwowarzy mi na zapach siarkowodoru mówili a nie na podstawie własnego mizernego doświadczenia Ale dwie warki pod rząd zalatujące siarką tydzien-dwa po butelkowaniu chyba też mówią ze to nie przypadek kolego? Dwie warki to żadna próba, nie świadczy to szczerze mówiąc o niczym. Dałbym piwku poleżeć i sprawdziłbym za jakiś czas czy mu się poprawiło.
 10. gąsior

  Poszukuje przepisu na jasnego górniaka

  Pale Ale/Bitter. Na początek prościutki i bardzo smaczny, nawet dla ludzi nie przyzwyczajonych do "nietypowych" (niekoncernowych) piw.
 11. gąsior

  Safbrew F2 - wasze doświadczenia

  Ano całkiem logiczne, jakoś nie wpadło mi do głowy. Dzięki za informację
 12. Witam, zauważyłem ostatnio w ofercie pewnego sklepu nieznane mi dotychczas drożdże Safbrew F2. Opisywane są jako drożdże do użycia przy refermentacji, nie zmieniające profilu smakowego piwa. Czy ktoś używał tych drożdży lub też wie, w jakich przypadkach opłaca się ich użyć ? W ich opisie napisano, że do refermentacji oprócz tych drożdży należy dodać standardową ilość cukru (szeroko pojętego), także zastanawiam się po co właściwie te drożdże.
 13. gąsior

  Czy piwo może zepsuć się od burzy?

  wypraszam sobie http://www.piwo.org/..._20#entry209937 @mimazy: Ciebie absolutnie nie zaliczam do grona szyderców czy też używających sobie w tym temacie. Akurat Twój post, który przytoczyłeś, jest bardzo konkretnym uzasadnieniem, skąd może się brać przekonanie o szkodliwości burzy. Osobiście absolutnie nie twierdzę, że burza ma jakieś magiczne właściwości, po prostu myślę, że przed/w trakcie burzy zmieniają się w pewien sposób warunki i z tego właśnie względu może to być niekorzystne dla niektórych produktów. Te 3 argumenty z Twojej wypowiedzi są chyba jasne i przez wszystkich akceptowane, więc myślę że na tej podstawie można przyznać, że w czasie burzy ryzyko pewnych produktów może być większe.
 14. gąsior

  Czy piwo może zepsuć się od burzy?

  Muszę przyznać, że po raz pierwszy na tym forum udzielam się w temacie, którego poziom zrobił się naprawdę żenujący. Wszyscy z grona szyderców nie mają nawet zamiaru się wysilić i pomyśleć o co właściwie chodzi w tej dyskusji. Na pewno nikt nie chce tu na siłę zrzucać winy za zepsucie piwa na burzę. Poza tym spróbujcie powiedzieć jakiemuś piekarzowi (idąc za przykładem z tego tematu), że burza nie ma prawa mieć żadnego wpływu na zakwas chlebowy. Też was wyśmieje. Myślę że nie ma co więcej o tym dyskutować, kto chciał sobie poużywać to sobie poużywał, szczelnie zasłaniając się przed różnymi przykładami.
 15. gąsior

  Czy piwo może zepsuć się od burzy?

  Oczywiście że mówimy tutaj cały czas o powietrzu, nie o piorunach:) Myślę że to zdanie o zakwasie pokazuje dobrze, że jednak burza może mieć jakiś wpływ na żywność, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało.
×