Skocz do zawartości

hagi

Members
 • Zawartość

  2
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Kufel Piwa
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  14
 • Miasto
  Kraków
 1. hagi

  Kociołek ala Lidl problem

  A ja mam takie pytanie jak zamówić ten nowszy garnek ze stronki *.de. Macie jakiś patent? W formularzu nie da się wpisać kraju jako polska. Koledze się udało do UK to może się podzieli wiedzą
 2. Swego czasu próbowałem kupić takie skrzynki w Krakowie w carrefourze - z kasy odsyłano mnie do punktu informacyjnego, w którym powiedziano mi że skrzynki sprzedają ale tylko z piwem... Czy komuś udało się takie skrzynki kupić w innym hipermarkecie w Krakowie?
 3. hagi

  Powrót po latach

  Koty z zasady są zainteresowane wszystkim co nowe więc przez pierwsze warki będzie to ciężkie aby się żaden kłaczek nie dostał do piwka. U mnie rurka fermentacyjna interesowała je tylko przy pierwszych warkach, potem dały spokój. Niestety fermentacja burzliwa bez rurki z niedomkniętym fermentatorem grozi garścią kłaków w piwie. Ja z kranika nie zrezygnowałem. Nawet po tym jak dwa z nich padły ofiarą owych kotów - zostały doszczętnie zgryzione. Od tej pory - kranik po prostu jest skierowany w tą stronę aby koty nie miały do niego łatwego dostępu - czyli do ściany przy której fermentator stoi i ku podłożu na którym stoi. Przed przelewaniem trzeba pamiętać o dezynfekcji kranika - będzie na nim sporo kłaków - wystarczy zamoczyć kranik w wrzątku w kubku. W ten sposób nie miałem żadnej infekcji. Co ciekawe jak się dogadasz z sierściuchami to będziesz miał gratis dogrzewanie brzęczki gratis. Moje lubią się przytulać do fermentatorów choć zapachu alkoholu nie cierpią Dla mnie wyzwaniem jest trzymanie słodów w domu. Moje sierściuchy potrafią otworzyć każde drzwi, szafę i szufladę. A zabawa ześrutowanym słodem jest dla nich przednia.
×