Jump to content

bujaczes

Members
 • Posts

  19
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by bujaczes

 1. tak też zrobię. Z FFT najzwyczajniej dałem ciała (bo nie zrobiłem:)), ale przy następnej warce już nie odpuszczę.
 2. przeglądałem akurat Twoje zapiski Przeleję więc na cichą i zobaczymy co z tego wyjdzie.
 3. US-05. BTW: http://www.piwo.org/topic/9427-honzahomebrewery/page__st__20?do=findComment&comment=217573 i tekst w "Uwagach" o dodawaniu drożdży na cichą ))
 4. stoucik przefermentował sobie do 5,5 BLG i od 4 dni (łącznie 10 na burzliwej) bez zmian. Co zrobić? Poczekać jeszcze kilka dni? Zlać na cichą i dorzucić po łyżce gęstwy? Czy tylko zlać i obserwować? Ps. zacierany był na lenia przez 100 minut w 66-67 stopniach. Gęstość początkowa - 14,5 BLG
 5. wiadomo, że dla eksperymentu Wiem, czego się mniej więcej spodziewać po American Stoucie, a że to dopiero moja piąta warka, to chciałem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, żeby mieć jakieś porownanie. -- Pzdr, d.
 6. Witam, mam na burzliwej 18l stouta pochmielonego w następujący sposób: 60' - Chinook 30g 30' - Cascade 30g 15' - Cascade 30g 5' - Cascade 30g 0' - Cascade 10g Na cichą chcę rozlać do dwóch fermentorów i do jednego sypnąć trochę chmielu. Mam na stanie Wiliamette, Cascade, Citrę i Chinooka. Którego użyć i w jakiej ilości, żeby złapało porządniejszy aromat, ale nie było zbyt cytrusowe? -- Pzdr, d.
 7. w takim razie pójdzie do kotła jak to stwierdzić? Zapachowo? Smakowo? -- Pzdr, d.
 8. Witam, 3 miesiące temu zamówiłem zestaw na AIPA. Zabrakło trochę czasu na uwarzenie, do którego aktualnie mam zamiar wrócić, stąd pytanie - czy można jeszcze użyć tych słodów i chmieli? Przeleżały sobie zafoliowanie i zamknięte w kartonie w pomieszczeniu, w którym było max 16C. Oględziny nie wykazały nic strasznego, może trochę szeleszczą (tak jakby zrobiły się lekko suche, ale nie pamiętam stanu początkowego). Warzyć? Jeśli tak, to jak to najlepiej pochmielić? Dysponuję takimi składnikami: - słód pale ale 5,5 kg - słód Cara Gold 0,5 kg - słód pszeniczny 0,2 kg - chmiel Warrior, granulat 25 g - chmiel Simcoe, granulat 20 g - chmiel Amarillo, granulat 50 g - chmiel Citra, granulat 50 g -- Pzdr, d.
 9. widzę, że temat rozwinął się w stronę, której zrozumienie wymagałoby ode mnie poczytania książek o elektronice;) Mi natomiast chodziło o całkiem prostą sprawę - czy w kociołku Severina można, podobnie jak w garnku firmy Bifinett, zdemontować/zablokować czujnik temperatury, aby dało się gotować bez wyłączania grzałek (zabezpieczenie przed przegrzaniem), czyli dokładnie to, o czym napisał amap. -- Pzdr, d.
 10. jak kontrolujesz temperaturę? -- Pzdr, d.
 11. Witam, zamierzam wkrótce dołączyć do szacownego grona Piwowarów Domowych i w tym celu kompletuję powoli sprzęt. Jednym z jego elementów ma być kociołek elektryczny. Mam okazję kupić w dobrej cenie takie cacko firmy Severin (25L). Z tego co czytałem, pojemnościowo na warki 20-21L powinien starczyć, natomiast zastanawia mnie to, czy da się w tym kociołku obejść czujnik temperatury (żeby gotować bez problemów). Opisy przeróbek, które znajdowałem, dotyczyły przeważnie kociołka firmy Bifinett. Oba wyglądają bardzo podobnie, więc możliwe, że i elektryka ta sama, ale dobrze by było otrzymać jakąś informację od osoby, która już się zetknęła z tą maszyną. -- Pzdr, d.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.