Jump to content

bujaczes

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  6
 1. tak też zrobię. Z FFT najzwyczajniej dałem ciała (bo nie zrobiłem:)), ale przy następnej warce już nie odpuszczę.
 2. przeglądałem akurat Twoje zapiski Przeleję więc na cichą i zobaczymy co z tego wyjdzie.
 3. US-05. BTW: http://www.piwo.org/topic/9427-honzahomebrewery/page__st__20?do=findComment&comment=217573 i tekst w "Uwagach" o dodawaniu drożdży na cichą ))
 4. stoucik przefermentował sobie do 5,5 BLG i od 4 dni (łącznie 10 na burzliwej) bez zmian. Co zrobić? Poczekać jeszcze kilka dni? Zlać na cichą i dorzucić po łyżce gęstwy? Czy tylko zlać i obserwować? Ps. zacierany był na lenia przez 100 minut w 66-67 stopniach. Gęstość początkowa - 14,5 BLG
 5. wiadomo, że dla eksperymentu Wiem, czego się mniej więcej spodziewać po American Stoucie, a że to dopiero moja piąta warka, to chciałem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, żeby mieć jakieś porownanie. -- Pzdr, d.
 6. Witam, mam na burzliwej 18l stouta pochmielonego w następujący sposób: 60' - Chinook 30g 30' - Cascade 30g 15' - Cascade 30g 5' - Cascade 30g 0' - Cascade 10g Na cichą chcę rozlać do dwóch fermentorów i do jednego sypnąć trochę chmielu. Mam na stanie Wiliamette, Cascade, Citrę i Chinooka. Którego użyć i w jakiej ilości, żeby złapało porządniejszy aromat, ale nie było zbyt cytrusowe? -- Pzdr, d.
 7. w takim razie pójdzie do kotła jak to stwierdzić? Zapachowo? Smakowo? -- Pzdr, d.
 8. Witam, 3 miesiące temu zamówiłem zestaw na AIPA. Zabrakło trochę czasu na uwarzenie, do którego aktualnie mam zamiar wrócić, stąd pytanie - czy można jeszcze użyć tych słodów i chmieli? Przeleżały sobie zafoliowanie i zamknięte w kartonie w pomieszczeniu, w którym było max 16C. Oględziny nie wykazały nic strasznego, może trochę szeleszczą (tak jakby zrobiły się lekko suche, ale nie pamiętam stanu początkowego). Warzyć? Jeśli tak, to jak to najlepiej pochmielić? Dysponuję takimi składnikami: - słód pale ale 5,5 kg - słód Cara Gold 0,5 kg - słód pszeniczny 0,2 kg - chmiel Warrior, granulat 25 g - chmiel Simcoe, granulat 20 g - chmiel Amarillo, granulat 50 g - chmiel Citra, granulat 50 g -- Pzdr, d.
 9. ostatecznie stanęło na tej z Allegro. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
 10. będę gotował w kociołku lidlowskim, wystarczy, żeby w miarę sprawnie schłodzić (pytanie laika;))? Odnośnie końcowek - możesz doprecyzować, co tam dokładnie jest?
 11. a lepsza z miedzi, czy z nierdzewki? Bo znalazłem taką - http://allegro.pl/destylator-chlodnica-wezownica-bimber-spirala-i2596577941.html. Brać?
 12. Poszukuję chłodnicy zanurzeniowej w rozsądnej cenie i w rozsądnym stanie. Jeśli ktoś ma nadmiar;), to proszę o info. Sposób dostawy: Kurier Koszt dostawy: do ustalenia Stan: nowy
 13. na pewno całkiem spore grono użytkowników byłoby Ci wdzięcznych:)) -- Pzdr, d.
 14. tak też właśnie robię - cierpliwie czekam, co, wśród piwowarów, do grona których zamierzam dołączyć po skompletowaniu sprzętu, ponoć bardzo pożądana cecha;) -- Pzdr, d.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.