Skocz do zawartości

lukasmac

Members
 • Zawartość

  220
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Dziobak
 • Rok założenia
  2012
 • Miasto
  Kołobrzeg / Rymań

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Ostatnie wizyty

258 wyświetleń profilu
 1. lukasmac

  lukasmac

 2. lukasmac

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  Paczkę dostałem, jakiś tydzień temu. Teraz przybyłem, zobaczyłem i dałem punkcika.
 3. lukasmac

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  To też zamówienie zbiorowe na zasadzie grzałek czy indywidualne? Jeśli zbiorowe to do kiedy można składać? BTW: Czy jest możliwość personalizacji (przecięcie na połówki i połączenie zawiasem)?
 4. lukasmac

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  Zamówiłem 2 grzałki. Wpisałem się w miejsce kogoś odwołanego.
 5. lukasmac

  Usprawnienia browaru- mieszadło bez spawania

  @@lgorek, Genialne. Powiedz, proszę, jak zabezpieczyłeś łopatki przed obracaniem się i wkręcaniem na gwincie pręta będącego osią.. Chodzi mi o to czy i jak, pod oporem gęstego zacieru, zespawane nakrętki [będące gniazdami łopatek] nie obracają się na osi mieszadła.
 6. Mam pytanie. Jak głębokie jest zagłębienie dna w kegu DIN i jakie w Euro [50 L]? Chodzi mi o wysokość oznaczoną czerwoną strzałką. https://drive.google.com/file/d/0B52mhg25wCHOZFBGVEc5ams3TDA/view?usp=sharing Innymi słowy: chodzi mi o to ile miejsca będzie pod FD., jak wysoki przedmiot mogę postawić na samym dnie aby zmieścił się pod fałszywym dnem. Czy w kegu euro jest to inna wysokość niż w kegu din?
 7. 3 dni temu wsypałem do fermentora ok 60g szysków Hallertau, na zimno. Utowrzyły ładny, suchy "kopczyk", na powerzchni. Tak jak zwykle nie mieszałem, bo nie chciałem ryzykować infekcji i zostawiłem chmiel do opadnięcia samoistnie. Dzisiaj ładnie wszystko przygotowałem do butelkowania i otwieram fermentor, a tam... Ten sam "kopczyk" SUCHYCH szyszek. Nic nie opadło na dno. (chyba). Moje pytanie: Butelkowac to piwo, czy poczekać jeszcze 1 dzień lub kilka? Czy może, pomimo tego że na powierzchni było pełno suchych szyszek to, aromat dostał się do piwa?
 8. lukasmac

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Znalazłem ostatnio w zamrażalniku ok 90g Magnum w szyszkach. Chciałbym go zużyć bo ma prawie rok, a na dniach (jutro) będę chmielił na zimno. Planowałem użyć 80g gram Hallertauera. Jednak pomyślałem że może dołożę trochę magnum. Czy taki goryczkowy chmiel może wnieść coś ciekawego w aromacie? Czy może nie warto go wrzucać na zimno?
 9. lukasmac

  INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Nie zabobon, tylko mniejsze zło.
 10. lukasmac

  Warka nr. 1 :)

  Nie. Czasami spotykam bezzwrotne z grubszego szkła, wyraźnie cięższe i grubsze od zwrotnych. Są też oczywiście i delikatniejsze okazy od zwrotnych. Ogólnie to mit. "Zwrotność" butelki nie jest wyznacznikiem ich wytrzymałości. Dla przykładu: przy kapslowaniu Gretą pękały mi tylko zwrotne z Tyskiego (...a fuj). Prawda jest taka jak pisali koledzy wcześniej. jeśli nie przegazujesz piwa to każda butelka wytrzyma, jeśli przesadzisz to każda może perdutnąć. Co filtracji chmielin to dla mnie mało zauważalny problem. Ściągasz z nad osadu, lub lecisz przez rajstopę/filtr do mleka i tyle.
 11. lukasmac

  piwo marcowe - fermentacja i zadanie drożdzy

  Ciężko mi się z tym zgodzić. Moja praktyka pokazuje że jedna saszetka sucharków spokojnie daje radę. Oczywiście rehydrowanych.
 12. lukasmac

  Sprzęt dla początkującego

  IMHO: czy wosk będzie w takiej czy innej postaci oraz, czy kulki ułożą się tak czy inaczej nie ma znaczenia. Bowiem będą miały taką samą wagę niezależnie od położenia. Przecież producent też ich nie układa jakoś specjalnie. W każdym spławiku miałem inaczej kulki rozłożone, a i tak wskazywały to samo. IMHO: Gorąca woda może jednak spowodować malutkie pęknięcia szkła i wtedy spławik jest do śmieci. Miałem tak kiedyś.
 13. lukasmac

  E1105 czyli Lizozym

  Czy dobrze rozumiem, że może się nadać do płukania i przechowywania gęstwy?
 14. Fakt. Uciekł mi ten fragment: Zwracam honor, zwłaszcza po doprecyzowaniu:
×