Skocz do zawartości

Kamilo

Members
 • Zawartość

  860
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Kamilo w Rankingu w dniu 10 Maj 2013

Kamilo posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O Kamilo

 • Urodziny 17.03.1983

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Sujkowski
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  43
 • Miasto
  Siedlce

Kontakt

 • Imię
  Kamil

Ostatnie wizyty

4352 wyświetleń profilu
 1. Tu można: http://www.tabal.pl/index.html
 2. Zostało około 15 kg średniej i 1kg małej pigwy.
 3. Hey Bret, Sorry but just the medium size left. Let me know if this is ok and send me the message on prive please. Have a nice one!
 4. Podobnie jak w tamtym roku, mam do zaoferowania ekologiczną, niepryskaną czy nawożoną pigwę do nalewek, piwa, herbaty itp... Pigwa jest jeszcze na drzewku. Będę zrywał przed wysyłką. Zainteresowanych proszę o kontakt.
 5. Chociaż już późny jesienny wieczór, chcielibyśmy zaprosić Was serdecznie na ostatni w tym sezonie rejs żeglarski. Odpływamy 28 października br. z kei Cicha Stanica o godz.19.00. W podroż po oceanach i mazurskich jeziorach zabierze nas kielecka formacja szantowa piwowarów domowych ROOBiCON (znanych z naszych zlotów i z pieśni piwowarów domowych). Wstęp na pokład jachtu w dolnej restauracji wolny. Menu z karty Cichej Stanicy. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników lokalnego piwa, żeglarstwa, szantów, whisky i dobrego smaku na pożegnanie sezonu żeglarskiego. Rezerwacje stolików przez kapitanat w Cichej Stanicy. Śpieszcie się! Ilość miejsc na pokładzie ograniczona! Serwowane będzie lokalne piwo Nadbużańskie! Zapraszamy wszystkich piwowarów!
 6. Kamilo

 7. Witam, Do zaoferowania mam kadź zacierno-warzelną wykonaną z garnka INOX 27L 1800W. Garnek był używany ze 2 razy na pokazach warzenia. Kadź posiada mało widoczne pęknięcie na plastikowej obudowie (zostało poklejone), które nie wpływa na działanie (uszkodzenie jest widoczne na ostatnim zdjęciu). specyfikacja: - moc (W): 1800, - napięcie: 230 V, - wymiary wewnętrzne zbiornika: 36 x 29,5 cm (szerokość/wysokość) - regulacja czasu i temperatury - ustawianie temperatury od 30 do 100 °C – z zabezpieczeniem przed przegrzaniem - ustawianie czasu: 1-120 min. Tu znajdziecie film gara. Zestaw zawiera: Garnek 27L 1800W INOX. Motoreduktor 2 prędkości Zasilacz 150W, 12,1A (tryb pracy 5V i 12V - dwie prędkosći mieszadła). Mocowanie mieszadła KO z uchwytem, motylkami KO do silnika i śrubami mocującymi do gara. Mieszadło kwasoodporne 2 indeksy. Łopaty dolne w kształcie śruby okrętowej przykręcane do silnika na tzw. lewy gwint (dokręcające się w czasie mieszania), zacier jest podrywany z dna garnka ku górze co niweluje możliwość przypalania się słodu, bez efektu napowietrzania się brzeczki, górny indeks łopat rozgarniający. Termometr tarczowy INOX Dedykowana plastikowa pokrywa do gotowania. Całkowity koszt 850zł Zasada działania: Załączamy mieszadło, słód wsypujemy do kadzi, zacieramy utrzymując odpowiednią temperaturę dla danego etapu. Po zakończeniu procesu zacierania całość poprzez zawór 3/4 cala spuszczamy do fermentora filtracyjnego (może to być fermentor z zamontowanym oplotem, fałszywym dnem lub innym filtratorem rurkowym). W międzyczasie kiedy układa nam się złoże filtracyjne w fermentorze demontujemy mieszadło, kadź myjemy i przygotowujemy do gotowania. Klarowny filtrat z fermentora (po cofnięciu odpowiedniej ilości płynu) spuszczamy bezpośrednio do kadzi warzelnej, gdy tylko dno kadzi jest zakryte (jakieś 3-5cm) możemy zacząć podgrzewać. Po przetransportowaniu całości filtratu do kadzi warzelnej gotujemy i chmielimy według odpowiedniego przepisu. Zestaw można używać z kadzią filtracyjną z następującymi filtratorami (zestaw nie zawiera wymienionych poniżej elementów): (przykładowe rozwiązania) fermentor z oplotem: (zdjęcie z http://warzepiwo.pl/...we-instrukcja/) filtrator rurkowy (zdjęcie kolegi ASadam z http://www.piwo.org/...go-do-kranika/) fermentor z FD: (zdjęcie moje http://www.piwo.org/...3-gar-osprzet/) opcjonalnie: Deszczownica do fermentora 40zł Ocieplenie pianka termo-alu 1cm 40zł Fałszywe dno kwasoodporne do fermentora z podporami 5cm, grubość 1,5mm, średnica ok 32,3cm (szerokość szczeliny 0,7mm) 190zł Kadź dzięki swojej kompaktowej budowie i gabarytom jest idealny dla osób mających niewiele miejsca, oraz dla tych którzy chcieliby mieć sprzęt do zabierania na pokazy warzenia (cały osprzęt łącznie z zasilaczem mieści się we wnętrzu garnka). Sposób dostawy: Kurier Koszt dostawy: 15 Stan: nowy Oceń stan: 4,5
 8. BITWY PIWNE

  HALO PIWOWARZY DOMOWI! Jeśli warzysz piwo i chcesz pokazać to innym zmierz się w BITWACH PIWNYCH. Startujemy już w II połowie września! To nasi goście zadecydują, które smaki okażą się najlepsze! Świetna zabawa gwarantowana! Zapraszamy!
 9. fermentator 50l

  http://www.piwo.org/topic/23890-gie%C5%82da-fermentor-sto%C5%BCkowy-50l-z-ko-2mm/ Jeszcze jeden jest fermentor pojemność całkowita około 60-65L jest dostępny.
 10. Wrzucaj śmiało, jak możesz to i w tym wątku wrzuć.
 11. Dziękuję wszystkim za przybycie i za super imprezę, którą uświetniliście swoją obecnością. Całe piwo około 200L i wiele innych trunków poszło zespół grał świetnie! Za rok mam nadzieję że uda nam się zorganizować jeszcze lepszą imprezę. Ps. Tomku co do kwasu chlebowego to się zgadamy.
 12. Dostałem informacje że z Brofaktury do popróbowania będzie keg 30L Roskoszne (Pszenica) plus keg 30L American Wheat z kwiatem mniszka lekarskiego (Mleczyk). Z Browaru Maryensztadt będzie keg 30L Wunder Bar 13 (Hoppy German Pilsner - 13 Blg) plus keg 20L Goraczka Sezonu (Imperial IPA) Będzie co próbować, przypominam że bezpłatnie!
×