Jump to content

underoak

Members
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by underoak

 1. underoak

  underoak

 2. Czołem! Do tej pory logowałem się na forum poprzez "zaloguj z facebookiem'', chciałbym założyć sobie normalne konto na nick underoak, co bym mógł korzystać z tapatalka. Jest taka opcja? A może takie konto już istnieje, tylko ja nie wiem gdzie je znaleźć? Pozdro!
 3. A dlaczego miałaby nie ruszyć? 300ml to ilość wystarczająca na taką warkę, plus starter - dobry ruch
 4. U mnie w stoucie na s-04 (10blg), z początku zapach był miły, czekoladowy, potem przeszedł w kwaśne jajco, teraz jest spokój. Wyluzuj ziom
 5. Tutaj zastosowanie w browarze - nieźle to napierdziela. Piwo słucha sobie rokendrola, chyba zastosuję u siebie podobny patent z muzyką
 6. No! Cieszę się, że w końcu mogłem się z Wami zobaczyć ! Idę spać teraz, dobranoc!
 7. Jeszcze jakby człowiek szklaneczkę w jedną przegródkę wsadził to by był komplet! Gdzie znaleźć takie otwieracze?
 8. Tak, o ile nie 'zneutralizujesz' drożdży poprzez np. gwałtowne podniesienie temperatury, to ciągle będą obecne w cydrze i nagazują Ci to co wlejesz do butelek . Bulgotanie ustaje z kilku przyczyn: -skończył się cukier, który drożdże mogą fermentować -coś się rozszczelniło Sprawdź ekstrakt kilka dni z rzędu na końcu fermentacji - jeśli się nie zmienia, to znaczy że cydr jest gotów do zabutelkowania.
 9. underoak

  Termometr z ikei

  Wilgoć dostała się do środka. U niektórych pomaga porządne wysuszenie rurki na sonde, spróbuj potrzymać ją nad ogniem lub podgrzej w jakiś inny sposób.
 10. Amber Ale - 26l AIPA - 15l Oatmeal Stout - 30l IRA - 27l IPA - 21l RAZEM: 2721l
 11. W obu programach masz identyczne zawartości alfakwasów? http://beercalculus.hopville.com na słodzie Weyermanna pokazuje 56.1 IBU
 12. Trochę się skrzywiłem na widok skórek pomarańczowych w składzie, no ale, co kto lubi, ja połączenia kakao z cytrusami nigdy nie lubiłem .
 13. Ja też szedłbym w piwa sesyjne, jako podstawę działalności. Brakuje na naszym rynku sesyjnych ejli w przystępnej cenie
 14. No to tak: W sklepie nie było płatków jęczmiennych, polece w owsiane Stout z owsem: 3kg Pale Ale Strzegom 1kg Płatki Owsiane Górskie 300g Jęczmień Palony 100g Pszeniczny Czekoladowy Zacierać będę przez 90min w 63-66*, potem 72* 10min 20g East Keng Goldings (4% AA) 20g Fuggles (5% AA) Safale S-04 Wysładzać będę do 11blg, nie wiem jaką będę mieć wydajność, bo ona waha mi się w zależności od słodów, a to pierwszy raz kiedy używać będę płatków owsianych;). Nada się taka receptura? No i mam pytanie co do płatków owsianych - może lepiej skleikować je dziś, co by jutro tylko je podgrzać i dodać do zacieru? Pozdro!
 15. To i ja się podepnę, cześć! Jutro chcę uwarzyć stouta, celuję w taki zasyp: pale ale 3kg monachijski 1kg jeczmien palony 350g slod czekoladowy 30g 67°C przez 90 min 72°C przez 10 min Myślę czy nie dorzucić płatków owsianych, mam ich sporo w domu, pytanie tylko jaka ilośc będzie odpowiednia? No i pytanie apropo fermentacji - celuje w jakieś 11-13blg, drożdże s-04, i chciałbym je zabutelkować jak najszybciej, co by było gotowe na 17 marca. Lepiej przedłużyć czas burzliwej, czy czas leżakowania w butelkach?
 16. Pan Marek Puta z Piwoteki zarezerwował nam właśnie stolik w 'Black Hole', czyli wnęce po prawej, patrząc w stronę baru. Spotkanie łódzkiej grupy piwowarów odbędzie się w Piwotece Narodowej w środę 13 lutego o godzinie 17:00 !! Cieszę się niezmiernie, że w końcu będę mógł się z Wami poznać Przekażcie wieści dalej! Pozdro, Kuba ps. Rezerwacja jest na około 10 osób, jeśli będzie nas więcej to na pewno sobie jakoś poradzimy .
 17. Pewno dopóki będą jakieś wolne miejsca w tym ośrodku
 18. Tak sobie myślę, że tych 'jednoznacznych' wyznaczników stylu to jest albo bardzo mało, albo w każdej kategorii po kilka. Bardziej ucieszyłaby mnie lista piw z danego stylu, z którą mógłbym iść do sklepu i szybko wybrać kilka piw. Na przykład: chcę sobie zrobić wycieczkę po stoutach, patrzę co mogę kupić i uderzam z tym do almy, piwoteki, gdziekolwiek indziej. Widziałem kiedyś parę fotek z zagranicznych sklepów, gdzie piwa były posegregowane właśnie 'po stylu', u nas pewnie skutkowałoby to wieloma pustymi miejscami ..
 19. Jutro stosuję odpowiedniego mejla do Piwoteki, także decydujcie się szybko ;] Pozdro!
 20. To i ja się piszę - plus jeszcze jedna osoba, czyli moja LP
×
×
 • Create New...