Jump to content

Giziu

Members
 • Content Count

  307
 • Joined

 • Last visited

About Giziu

 • Birthday 06/14/1972

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Łużycki Browar Domowy
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  116
 • Miasto
  Suchleb

Kontakt

 • Imię
  Waldemar

Recent Profile Visitors

1038 profile views
 1. Widzicie koledzy piwowarzy. Warzycie byle co, byle jak i wysyłacie wszędzie, aby tylko dostać jeden marny punkcik. Przecież to takie proste. Polecam metodę.
 2. Z naciskiem na klasycznego i wszystko jasne
 3. Ależ już przecież o tym pisałem. Do Pucharu nie przyjmujemy wszystkich konkursów. Zaczynamy np. od 10, tych najbardziej uznanych, gdzie nie było żadnych wpadek. Lista oczywiście może się z roku na rok zwiększać, bo konkursów dochodzi coraz więcej. Mamy dobre praktyki i regulamin Pucharu. Musi to być bezwzględnie przestrzegane. Konkurs rozliczony w określonym czasie, wszystko spełnione - zaliczony do Pucharu. Nie rozliczony - niestety też musi być zaliczony, bo nie wolno karać piwowarów tylko organizatora. Konsekwencje dla organizatora, wywalenie z rankingu w następnym sezonie. Efekt - mniej
 4. Ja tam Przema trochę rozumiem. Tyle pracy w organizację, wszystko za free a potem tylko biadolenie. Może zbyt dosadnie to napisał i jako współorganizator nie powinien, ale impuls poszedł i koniec . Konkurs na pewno będzie rozliczony o to akurat bym się nie martwił. Może PSPD powinno się zastanowić czy nie dopisać do dobrych praktyk punktu, że konkurs powinien być rozliczony w określonym terminie np. 30 dni. Dobre praktyki skupiają się tylko na konkursie przed i w czasie. Wszystko ładnie pięknie, wentylacja, kwiatki, światło itp. a sędzia w piątek przed sobotnim finałem nawalony, w sobotę od
 5. To właśnie takie wpisy dolewają tylko oliwy do ognia. W Poznaniu po pierwsze nigdy nie było atrakcyjnych nagród. Konkurs robiony za free i wolnym czasie. Po drugie metryczkę od Przemka z zeszłej edycji dostałem szóstego stycznia, więc nie w miesiąc. Rozumiem niecierpliwość jak się czeka na dyplom pół roku. Sam czekałem nawet rok i też pisałem ponaglenia do orgów, ale jak się czyta po każdym konkursie, po tygodniu teksty typu" kiedy metryczki", to się rzygać chce. Po co startujecie w takiej amatorce edit: za edycje 2013 metryczkę przysłał mi Janek Szała - 06.01.2014 roku. Więc to
 6. Eh... coraz większy żal zaglądać na to forum. O dyplomy bym się w tym przypadku nie martwił. Nagród jako takich nigdy nie było. Metryczki, na chu.. wam one. Napijcie się piwa i umyjcie żonom okna przed świętami. Miłego dnia.
 7. Zawsze kupuję tam chmiel i drożdże. Te drugie przede wszystkim. Najlepsze ceny i największy wybór. Wydałem już tam parę złotówek i nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Moje jedyne zastrzeżenie to takie, że ludziom sie w dupie przewraca i to tyle.
 8. oooo , nawet tego nie liczyłem. Wszystkiego trzeba pilnowac samemu jednak. edit. rzeczywiście dodając punkty z konkursów wg zamieszczonej na stronie punktacji, to nie to samo co punkty w klasyfikacji generealnej. Panowie róbcie to może na trzeźwo, bo potem jak to ktoś policzy na koniec, to znów może dojść do niemiłych sytuacji.
 9. W Brackim macie błąd, ponieważ nieskromnie powiem, iż byłem trzeci a tam widnieje inna osoba. Pokazać dyplom
 10. Giziu

  Smoked Porter

  Daj 50% i będziesz miał tak jak chcesz.
 11. Od początku swojej przygody z piwowarstwem drożdże zadaję na "oko" i jakoś mi z tym dobrze. Oczywiście nie polecam naśladownictwa.
 12. Robiłem braggota do którego dodałem 3 litry miodu, pół na pół gryka i lipowy. Aromat gryki był bardzo wyraźny w gotowym braggocie , jak dla mnie nawet za bardzo, bo nie przepadam za gryką.
 13. Andrzej, nikt nie wylewa żali. Byłem tylko trochę zaskoczony, że chcemy wprowadzać zmiany a robimy dalej po staremu. Konkurs Szczeciński jest, był i zapewne dalej będzie ok. Mnie to tam rybka. Risy w piwnicy mam w takiej ilości, że zapewne będę miał problem którego wybrać. Stare dobre praktyki też mi pasują, bo uważam że nie w nich jest problem. Życzę wszystkiego najlepszego w organizacji i pozdrawiam.
 14. Tworzysz coś a potem jako pierwszy otwierasz furtkę, jak to w przyszłości obejść. Gdzie tu logika? Każdy tak potem napisze, powołując się na dolne widełki albo tegorocznego GCh. Przecież można.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.