Jump to content

zczc

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

About zczc

 • Birthday 03/07/1977

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  mój browarek
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  7
 • Miasto
  Białystok

Kontakt

 • Imię
  Zbyszek
 • Komunikator
  2608121
 1. Zamykam temat ze względu na przekłamanie ze strony sprzedawcy hurtowni ,gdzie się okazało: syrop glukozowy winno być syrop słodowy
 2. Znalazłem jeszcze coś o syropach, browarnictwie domowym i piekarnictwie: ...Uzyskana w procesie zacierania słodka, nienachmielona brzeczka kierowana jest do specjalistycznych urządzeń zwanych wyparkami. Tam pod ciśnieniem i w wysokiej temperaturze z brzeczki odparowywany jest nadmiar wody i w efekcie otrzymywany gęsty, bo ok. 80-proc., syrop – ekstrakt słodowy. Taki syrop może być potem poddawany kolejnym modyfikacjom, w zależności od przeznaczenia. Może być m.in. dodatkowo suszony, tak by odparować resztki wody. W Polsce najbardziej znanym producentem ekstraktów z przeznaczeniem d
 3. Ogólnie tam gdzie biorę tą glukozę to hurtownia z dodatkami cukierniczymi. Znalazłem w sieci cos takiego: Syrop słodowy. Syrop słodowy – zwany też ekstraktem słodowym jest to zagęszczony wodny wyciąg otrzymany z rozdrobnionego słodu. Słód – jest to podkiełkowane ziarno zbóż, w którym w wyniku nawilżenia do ok. 50% i poddania kiełkowaniu przez 5 – 6 dni nastąpiły pewne zmiany w skrobi polegające na jej rozkładzie do kekstryn i dwucukrów. Po zakończeniu słodowania kiełkowanie przerywa się, wysusza słód i oddziela wyrośnięte w tym czasie z ziaren korzonki. Otrzymany słód stanowi p
 4. No o to się nie zapytałem bo nie wiedziałem czy bedzie pasował, najpierw chciałem poszukać na forum i w necie czy bedzie odpowiedni. ps.A swoją drogą ANTEKS dałeś chyba namiary dla AG1929 na ekstrakt -cytuję: " ...nam z kumplem udało się kupić 12,5 kg ekstraktu słodowego płynnego za 130 PLN...czyli kg troszkę ponad 10 PLN...". Wiesz coś na ten temat? Samo może zamawiałeś? Jak tak to daj namiary.
 5. Jest to syrop słodowy, według mnie mógłby się nadawać lecz nie wiem czy ktoś robił piwo na bazie takiego dodatku zamiast ekstraktu. U gościa w hurtowni u którego kupuję glukozę powiedział ,że taki posiada lecz nie wie czy zastąpi ekstrakt słodowy.
 6. dzięki bajo za info, na pewno się przyda.
 7. mam dojście do syropu po 5zł/litr
 8. Jak zrobić syrop cukrowy lub glukozowy? Jakie proporcie? i ile wlewać do butelki?
 9. Witam. Znalazłem ostatnio stronkę http://www.sklepy24.pl/szukaj/syrop+s%C5%82odowy z syropem słodowym jeczmiennym. Tu też moje pytanie: Czy "Syrop Słodowy Jęczmienny" nadaje się do zastąpienia ekstraktu słodowego jęczmiennego do wyrobu domowego piwa? Czy ktoś z was miał z tym do czynienia i to stosował?
 10. anteks ja też bym się pisał na to. To może zagadaj ze swoim preziem czy moze by sprzedal małą łyżeczkę tego miodu. A może ujawniłbyś tajemnicę gdzie rabotasz? ;-)
 11. A ja uważyłem Lagera 23l RAZEM=20346 litrów
 12. Ostatnio znalazłem dobry punkt na glukozę i z czasem bedą ekstrakty (tak myslę bo gość dopytywał się co dodaje sie zamiast glukozy). W Białym znajduje się przy ul.Brzostowskiego 22 -"Omega" PH. Hurtownia dodatków piekarniczo - cukierniczych, cena chyba 6,70zł/kg.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.