Jump to content

andy1856

Members
 • Content Count

  103
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Piwowarstwo

 • Miasto
  EU

Recent Profile Visitors

348 profile views
 1. Jeśli przegapiłem, to przepraszam. W jakiej temperaturze powinien być przechowywany tak przygotowany (czyli w soli) bank? Mam lodówkę, w której jest strefa zero stopni. Czy to dobre miejsce? Pozdrowienia
 2. Drogi Kolego, nie kombinuj. Skontaktuj się z Patrykiem https://www.olx.pl/oferta/srutownik-walcowy-do-slodu-na-lozyskach-zasyp-CID628-IDaufQl.html Kup raz a porządnie. Nieodwołalnie kup wiertarkę lub wkrętarkę akumulatorową i zapomnij o problemie. Szkoda życia na takie problemy. Pozdrowienia.
 3. Super. Jeśli Tobie odpowiada, to znaczy, że dokonałeś dobrego wyboru. Mimo wszystko chcę spróbować zrealizować swój pomysł. Wiem, że bedzie lepiej, ale może być, że gra okaże się niewarta świeczki. Zobaczymy. A tak przy okazji. Wyginaj te rurki po polsku. "Wygiąłem" i "zagiąłem" 😉
 4. Warzę od około 10 lat. Mam swój sprzęt i wiem gdzie i jak mogę poprawić proces. Mam wrażenie, że założyłeś a priori, że pomysł jest do doopy. Twoja sprawa. Ja mam inne zdanie, bo jak napisałem wcześniej - wszystko zależy. Jeśli uda mi się znaleźć wykonawcę, to zamówię taki wynalazek. O efektach nie omieszkam poinformować. Na razie to tylko bicie piany.
 5. To wszystko zależy. Mam tak zrobioną chłodnicę, że jest bardzo stabilna i jak nabierze wody jest wystarczająco ciężka. Bardzo często mieszam łychą w przestrzeni pośrodku chłodnicy i nic jej nie rusza.
 6. Miałem na myśli coś prostszego. Niewielkie mieszadło napędzane silniczkiem i wprowadzanie do chłodnicy.
 7. Dla jednych drogo, dla innych nie. To bardzo względne. A poza tym, rachunek za wodę i kanalizację zrekompensuje z nawiązką poniesiony koszt (no ale jeśli robisz mało warek, to wtedy zawsze będzie drożej).
 8. Prawda? Aż dziwne, że jeszcze nikt nie proponuje prostego mieszadła do szybszego chłodzenia brzeczki przy użyciu chłodnicy zanurzeniowej. Dla mnie warte każdych pieniędzy. Co za oszczędność wody i czasu.
 9. Lubisz robić kiepskie piwa, ale tanio? Twój wybór. Na nowy rok życzę temu sklepowi porządnej konkurencji, bo wydaje mi się, że sodówa uderzyła im do głowy.
 10. Mądra bestia. Dzięki za szybką odpowiedź.
 11. Witajcie, pytanie do użytkowników tego sprzętu. Czy po zaniku napięcia, fermentor wraca do ustawionego programu?
 12. Następnym razem, spróbuj zadać drożdże do brzeczki. Z brzęczkami różnie bywa. Trochę mało tych drożdży zadałeś (chociaż ich opis u dostawcy jest bardzo enigmatyczny). Hydratyzowane były? Może zacieranie było na słodko? Spróbuj podnieść temperaturę do ok. 14/15 stopni i po 2-3 dniach zmierz BLG. Czasami pomaga też zamieszanie zawartości fermentora. Skoro piszesz, że mogłeś nieodpowiednio napowietrzyć brzeczkę, to pewnie tak było. Spróbuj podnieść temperaturę i dostaniesz odpowiedź. Powodzenia.
 13. Szczerze mówiąc nigdy nie dawałem świerzego rumianku. Daję tylko świeży.
×
×
 • Create New...