Jump to content

andy1856

Members
 • Content Count

  148
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

andy1856 last won the day on September 11 2019

andy1856 had the most liked content!

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Piwowarstwo

 • Miasto
  EU

Recent Profile Visitors

857 profile views
 1. Mam pytanie do kolegów użytkujących taki nalewak w wersji z kompresorem. Jak szybko trzeba opróżnić/wypić kega, zanim piwo zacznie się utleniać? Keg będzie stał w temp. pokojowej. Zastanawiam się czy kupić z kompresorem czy bez. Nie jestem w stanie opróżnić kega w czasie krótszym niż 4-6 tygodni i dlatego to pytanie.
 2. Zrobiłem to (przeliczenie) za niego. Wyszło mi (minus) -4,2 Plato. Rada dobra, ale troche nieadekwatna do okoliczności. Jeszcze nie widziałem, żeby refraktometr pokazał 2 Brix (bez przeliczenia).
 3. Dla chętnych app MrMalty na aplowskie urządzenia mobline dostepny w AppStorze za jedyne 13,99 PLN.
 4. Wielu kolegów przy różnych okazjach podaje ten link. Powiem tak: albo jestem ślepy, albo już czas przestać używać komputera, ale pod tym linkiem znajduję jedynie informację o możliwości zakupienia aplikacji na iOS'a lub Androida ( zresztą na Androida raczej nie bardzo). Kalkulatora na desktopie tam nie ma (? ). Nie załamujcie mnie. Tak na prawdę tam nie ma tego kalkulatora. Prawda? 🤪
 5. Spróbuj dotrzeć do Kwartalnika Piwowar Nr 2 (Wiosna 2011). Jest w nim bardzo interesujący artykuł Andrzeja Sadownika o warzeniu Koelscha. Natomiast w numerze 9 Piwowara znajdziesz artykuł na temat warzenia Alt'a.
 6. https://byo.com/article/first-wort-hopping-techniques/
 7. andy1856

  Wyszynk

  Troche się miotam. Nie wiem czy zainwestować w Lindra, czy w kegerator. Twoje informacje bardzo mi pomogły. Dzięki.
 8. andy1856

  Wyszynk

  Dzięki za odpowiedź. To jeszcze jedno pytanko. W jakiej temperaturze trzymasz kegi podczas wyszynku przez Lindra?
 9. andy1856

  Wyszynk

  We wszystkich metodach podanych przez autora tego blogu, kegi są chłodzone do ok. 7 stopni C. Ty używasz Lindra, więc do wyszynku nie musisz schładzać kega. W jakiej temperaturze nagazowujesz piwa? Czy ew. korygujesz jakoś ciśnienie, w porównaniu do tego podanego w blogu?
 10. Chyba nie rozumiem Twoich zarzutów. Jaka, wg Ciebie, powinna być temperatura, żeby pomysł wysyłki okazał się mocny/silny? Może nie zamawiaj chmielu latem?
 11. OT Całe swoje piwowarskie życie używałem chłodnicy, a okazuje się, że używałem agregatu chłodniczego. Czuję się lepiej.
 12. Ale z tego nie wynika, jaki gar wybrałeś. Wybierz gar i oblicz jakiej wysokości chłodnica będzie najlepsza dla Ciebie. Wzór na objętość walca jest prosty 😋
 13. Myślę, że jaki gar, taka chłodnica. Odwrotnie to chyba bez sensu.
 14. Dzięki za info, butla jest opisana jako CO2 do celów spożywczych, więc być może podany rozmiar to, to samo, o czym piszesz. Wiem już czego szukać. Dzięki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.