Skocz do zawartości

andy1856

Members
 • Zawartość

  89
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Piwowarstwo

 • Miasto
  EU

Ostatnie wizyty

195 wyświetleń profilu
 1. Witbier wybitnie nieortodoksyjny

  Szczerze mówiąc nigdy nie dawałem świerzego rumianku. Daję tylko świeży.
 2. grainfather

  Szanowny Kolego. W całej swojej, na szczęście krótkiej, wypowiedzi użyłeś tylko raz polskiej litery diakrytycznej, dzięki czemu udało Ci się zrobić błąd ortograficzny. To drugi błąd, bo pierwszy został w komórce.
 3. Miniwarka - czy jest sens?

  Jakie to są posmaki drzemu śliwkowego? Czy są podobne do dżemu śliwkowego?
 4. Sterownik zacierania

  Albo takie coś
 5. Drożdże WB-06

  Nigdy nie udało mi się kupić świerzych WB-06. Ale świeże - wielokrotnie.
 6. Warnik zacierno warzelny

  Zanim zapanowałem nad garnkiem zdarzyło mi się przypalić zacier. Po zainstalowaniu mieszadła było łatwiej, a po zastosowaniu regulatora mocy jeszcze łatwiej i przypalanie zacieru nie zdarzyło się. Wysładzam stosując połaczenie fly sparge i batch sparge - każde wysłodzone 5-6 l daję do gotowania. Przy tej metodzie całość zagotowuje się po ok. 15 minutach od momentu dodania ostatniej porcji (przy pełnej mocy grzałki). Najpierw stosowałem zwykły regulator mocy, teraz korzystam z PRM+ z sondą i oczywiście mieszadła.
 7. Warnik zacierno warzelny

  Witam Kolegę, mam taki warnik w wersji 30l (nominalna poj. - faktyczna max. 25l). Jak każde urządzenie, to też ma swoje plusy dodatnie i ujemne. Po pierwsze sprawdź, czy Twoja instalacja wytrzyma obciążenie 3kW. Moim zdaniem warnik wymaga doposażenia w regulator mocy (jakiś PAMEL). Bez tego zacier bardzo łatwo będzie się przypalał, a przy gotowaniu będzie kipiało. Termostat ma bezwładność +/- 3-4 stopnie. Opierając się na moich doświadczeniach uważam, że garnek o takiej mocy powinien być doposażony w mieszadło oraz co najmniej regulator mocy, a najlepiej Pamelowski PRM+ z sondą. Poza tym trzeba go dobrze zaizolować, bo straty ciepła są dosyć duże. Pozdrawiam.
 8. Wyeast 1728 - Scottish Ale

  Witam Kolegów, zrobiłem na tych drożdżach Irish Red'a. Zeszło z 11,8 do 2,7 BLG - czyli raczej OK. Przed zlaniem na cichą miałem w fermentorze mazisty kożuch na wierzchu i sporą warstwę drożdży na dole. Mam wątpliwośc dot. wyglądu tej gęstwy. Czy wg Was jest ona OK? Zapach jest dobry, Tylko ten kłaczkowaty wygląd trochę mnie niepokoi. Chcę na nich zrobić Wee Heavy.
 9. Ilość wody do ilości Słodu

  Tak, bardzo istotną. Ja filtruję na ostro, bo na tępo mi nie wychodzi.
 10. Problem ze starterem

  Rze się tak wyrarzę.
 11. Witam Kolegów, zamierzam kupić schładzarkę PYGMY (bez kompresora) firmy Lindr i zastanawiam się jaką strategię przyjąć do nagazowywania piwa w kegu. Keg, z którego będzie serowowane piwo, będzie stał w temp. 18 - 22 stopnie. Czy nagazowywać piwo w temperaturze właśnie 18-22 stopnie, czy jednak w niższej? Jaki będzie skutek/efekt nagazowania w niższej temperaturze a opróżniana kega w wyższej temperaturze (różnica może dochodzić do nawet 10 - 15 stopni), ale serwowania przez Pygmę, więc ostatecznie z kranu będzie się lało piwo o temp. ca 8 - 10 stopni. Będę wdzięczny za wszelkie porady w tej kwestii.
 12. Butelkowanie i transport

  A czy Twoje odpowiadają "Yes, we can !!". Bo moje tak.
×