Jump to content

andy1856

Members
 • Content Count

  112
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

andy1856 last won the day on September 11

andy1856 had the most liked content!

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Piwowarstwo

 • Miasto
  EU

Recent Profile Visitors

462 profile views
 1. Czuję się wywołany do tablicy, więc proszę o wyrozumiałość za kolejny OT. Staram się reagować na błędy ortograficzne w tekstach. Nie reaguję na powszechne błędy gramatyczne, składniowe czy interpunkcyjne, bo wtedy tych OT byłaby cała masa. Myślę, że od autorów cieszących się zasłużoną estymą na forum można wymagać więcej. Zapewne autorzy sami wyłapaliby swoję błędy, gdyby weryfikowali swoje wpisy. Myślę też, że kolega DanielN trochę przesadził w stwierdzeniu, iż takich reakcji na błędy ortograficzne nie należy akceptować. Smutne. Co jest złego w tym, że wytknąłem błąd ortograficzny we wpisie, który przeczytało kilkaset osób? Być może część z nich nawet nie wie, jak powinno się poprawnie odmieniać słowo pomoc i być może dzięki mojemu komentarzowi będą wiedzieć więcej. Nie jestem purystą językowym, ale jak mnie coś zaciekawi, to po prostu się tym dzielĘ. To mój ostatni wpis w tym wątku. Przepraszam za uwagę.
 2. Chyba pojadę na Pomorze. Może jod mi pomoże.
 3. Jeszcze nikt nie wymyślił preparatu do odkarzania kraników. Jest kilka, które służą do odkażania, ale to inna historia.
 4. Świerze drożdże są zbyt słabe. Być może świeże byłyby lepsze. Twój wybór.
 5. A czy może, któryś z Kolegów korzystał z tych drożdży i chciałby podzielić się uwagami? https://browin.pl/sklep/produkt/400370/drozdze-suszone-do-miodow-pitnych-10g
 6. andy1856

  Guinness Draught

  http://thebeervault.blogspot.com/2016/03/guinness-produkt-mysli-technicznej_10.html Bardzo ciekawy artykuł. Pownien Cię natchnąć 😉
 7. Jeśli przegapiłem, to przepraszam. W jakiej temperaturze powinien być przechowywany tak przygotowany (czyli w soli) bank? Mam lodówkę, w której jest strefa zero stopni. Czy to dobre miejsce? Pozdrowienia
 8. Drogi Kolego, nie kombinuj. Skontaktuj się z Patrykiem https://www.olx.pl/oferta/srutownik-walcowy-do-slodu-na-lozyskach-zasyp-CID628-IDaufQl.html Kup raz a porządnie. Nieodwołalnie kup wiertarkę lub wkrętarkę akumulatorową i zapomnij o problemie. Szkoda życia na takie problemy. Pozdrowienia.
 9. Super. Jeśli Tobie odpowiada, to znaczy, że dokonałeś dobrego wyboru. Mimo wszystko chcę spróbować zrealizować swój pomysł. Wiem, że bedzie lepiej, ale może być, że gra okaże się niewarta świeczki. Zobaczymy. A tak przy okazji. Wyginaj te rurki po polsku. "Wygiąłem" i "zagiąłem" 😉
 10. Warzę od około 10 lat. Mam swój sprzęt i wiem gdzie i jak mogę poprawić proces. Mam wrażenie, że założyłeś a priori, że pomysł jest do doopy. Twoja sprawa. Ja mam inne zdanie, bo jak napisałem wcześniej - wszystko zależy. Jeśli uda mi się znaleźć wykonawcę, to zamówię taki wynalazek. O efektach nie omieszkam poinformować. Na razie to tylko bicie piany.
 11. To wszystko zależy. Mam tak zrobioną chłodnicę, że jest bardzo stabilna i jak nabierze wody jest wystarczająco ciężka. Bardzo często mieszam łychą w przestrzeni pośrodku chłodnicy i nic jej nie rusza.
 12. Miałem na myśli coś prostszego. Niewielkie mieszadło napędzane silniczkiem i wprowadzanie do chłodnicy.
 13. Dla jednych drogo, dla innych nie. To bardzo względne. A poza tym, rachunek za wodę i kanalizację zrekompensuje z nawiązką poniesiony koszt (no ale jeśli robisz mało warek, to wtedy zawsze będzie drożej).
 14. Prawda? Aż dziwne, że jeszcze nikt nie proponuje prostego mieszadła do szybszego chłodzenia brzeczki przy użyciu chłodnicy zanurzeniowej. Dla mnie warte każdych pieniędzy. Co za oszczędność wody i czasu.
×
×
 • Create New...