Jump to content

andy1856

Members
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Piwowarstwo

 • Miasto
  EU

Recent Profile Visitors

429 profile views
 1. A czy może, któryś z Kolegów korzystał z tych drożdży i chciałby podzielić się uwagami? https://browin.pl/sklep/produkt/400370/drozdze-suszone-do-miodow-pitnych-10g
 2. andy1856

  Guinness Draught

  http://thebeervault.blogspot.com/2016/03/guinness-produkt-mysli-technicznej_10.html Bardzo ciekawy artykuł. Pownien Cię natchnąć 😉
 3. Jeśli przegapiłem, to przepraszam. W jakiej temperaturze powinien być przechowywany tak przygotowany (czyli w soli) bank? Mam lodówkę, w której jest strefa zero stopni. Czy to dobre miejsce? Pozdrowienia
 4. Drogi Kolego, nie kombinuj. Skontaktuj się z Patrykiem https://www.olx.pl/oferta/srutownik-walcowy-do-slodu-na-lozyskach-zasyp-CID628-IDaufQl.html Kup raz a porządnie. Nieodwołalnie kup wiertarkę lub wkrętarkę akumulatorową i zapomnij o problemie. Szkoda życia na takie problemy. Pozdrowienia.
 5. Super. Jeśli Tobie odpowiada, to znaczy, że dokonałeś dobrego wyboru. Mimo wszystko chcę spróbować zrealizować swój pomysł. Wiem, że bedzie lepiej, ale może być, że gra okaże się niewarta świeczki. Zobaczymy. A tak przy okazji. Wyginaj te rurki po polsku. "Wygiąłem" i "zagiąłem" 😉
 6. Warzę od około 10 lat. Mam swój sprzęt i wiem gdzie i jak mogę poprawić proces. Mam wrażenie, że założyłeś a priori, że pomysł jest do doopy. Twoja sprawa. Ja mam inne zdanie, bo jak napisałem wcześniej - wszystko zależy. Jeśli uda mi się znaleźć wykonawcę, to zamówię taki wynalazek. O efektach nie omieszkam poinformować. Na razie to tylko bicie piany.
 7. To wszystko zależy. Mam tak zrobioną chłodnicę, że jest bardzo stabilna i jak nabierze wody jest wystarczająco ciężka. Bardzo często mieszam łychą w przestrzeni pośrodku chłodnicy i nic jej nie rusza.
 8. Miałem na myśli coś prostszego. Niewielkie mieszadło napędzane silniczkiem i wprowadzanie do chłodnicy.
 9. Dla jednych drogo, dla innych nie. To bardzo względne. A poza tym, rachunek za wodę i kanalizację zrekompensuje z nawiązką poniesiony koszt (no ale jeśli robisz mało warek, to wtedy zawsze będzie drożej).
 10. Prawda? Aż dziwne, że jeszcze nikt nie proponuje prostego mieszadła do szybszego chłodzenia brzeczki przy użyciu chłodnicy zanurzeniowej. Dla mnie warte każdych pieniędzy. Co za oszczędność wody i czasu.
 11. Lubisz robić kiepskie piwa, ale tanio? Twój wybór. Na nowy rok życzę temu sklepowi porządnej konkurencji, bo wydaje mi się, że sodówa uderzyła im do głowy.
 12. Mądra bestia. Dzięki za szybką odpowiedź.
 13. Witajcie, pytanie do użytkowników tego sprzętu. Czy po zaniku napięcia, fermentor wraca do ustawionego programu?
×
×
 • Create New...