Skocz do zawartości

Viking Malt

Members
 • Zawartość

  196
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

3 obserwujących

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Viking Malt
 • Rok założenia
  1896
 • Miasto
  Strzegom

Ostatnie wizyty

1215 wyświetleń profilu
 1. Viking Malt

  Smak wnoszony przez słody karmelowe

  Słody czekoladowe, tak jak barwiące, robi się na podstawie słodu pilzneńskiego, tak że bliżej im do słodu cookie niż karmeli. Im ciemniejsza barwa tym więcej wniosą aromatów kawy, czekolady (ale raczej czekoladowy jasny!), palności i popiołu. Tak samo jak palony jęczmień czy słód barwiący zmienią barwę piwa (stąd nazwa).
 2. Viking Malt

  Słody wędzone ze słodowni Viking Malt w Strzegomiu

  Przyznam, że nie warzyłem jeszcze takiej wariacji na temat grodziskiego, gdzie słód pszeniczny zastąpiłbym jęczmiennym, można właściwie nazwać to smoked ale. Powyżej podałeś za mało danych, żeby określić co mogło spowodować brak piany i aromatu. Przy takim zasypie wędzonka powinna być jak najbardziej wyczuwalna, ze słodu wędzonego jabłonią będzie jednak zupełnie inna niż z drewna nieowocowego, fenole i polfenole będą miały charakter bardziej przyprawowy i owocowy. Sugeruję poczekać dłużej niż 10 dni od butelkowania i przetestować piwo po 3 tygodniach. PL
 3. Viking Malt

  Szukamy osób chętnych do przetestowania opisów słodów VM w BeerSmith

  Dzień dobry, testową wersję pliku zawierającą specyfikację wszystkich słodów z oferty Viking Malt w programie BrewTarget umieściliśmy na serwerze pod adresem: http://www.vikingmalt.pl/upload/specs/vikingmaltbrewtarget2018.xml Zapraszamy do sprawdzenia, czy wszystko działa. PL
 4. Viking Malt

  Słody ze Słodowni Strzegom

  Aktualnie bezpośrednio tylko w cysternach.
 5. Viking Malt

  Słody ze Słodowni Strzegom

  W Strzegomiu.
 6. Viking Malt

  Słody ze Słodowni Strzegom

  Bardzo dziękujemy za miłe słowa, to prawdziwa przyjemność móc przeczytać, że na naszych słodach powstają świetne piwa (a jeszcze większa przekonać się o tym na własnym języku :-) Nota bene zwycięska IPA Czesława Dziełaka powstała właśnie na słodach Viking Malt :-) Przy okazji chcieliśmy ogłosić, że właśnie wprowadziliśmy do naszej stałej oferty nowe słody: Viking Słód Golden Ale Viking Słód Dekstrynowy Viking Słód Caramel Pale Viking Słód Pale Cooki Viking Słód Caramel Sweet Viking Słód Caramel Aromatic Viking Słód Ekologiczny Pilzneński Viking Słód Ekologiczny Monachijski Viking Słód Ekologiczny Karmelowy 100 Viking Słód Ekologiczny Barwiący Wszystkie dostępne są w naszym sklepie oraz w najlepszych współpracujących z nami sklepach dla piwowarów :-) Jeśli ktoś z Was miał okazję uwarzyć już coś z ich udziałem (rozdawaliśmy je przy okazji różnych wydarzeń) zapraszamy abyście podzielili się opinią! PL
 7. Viking Malt

  Colorado Malts

  Najlepiej zmieszać 10L + Honig w proporcjach podobnych lub minimalnie więcej Honig przy niskim %.
 8. Viking Malt

  Colorado Malts

  Zależy jakie APA, Sato z BeerLabu i Szpunta ma ok. 8% obu słodów specjalnych, ale niektórzy wolą piwo słomkowe i odrobinę mniej słodowe. Można też bardziej :-)
 9. Viking Malt

  Szukamy osób chętnych do przetestowania opisów słodów VM w BeerSmith

  Nic się nie stało, słody były dobre :-) Niestety to decyzja naszego amerykańskiego licencjodawcy. Przy czym rozpoczęliśmy niedawno sprzedaż również fińskiego słodu Golden Ale, też z Finlandii, jest trochę ciemniejszy niż pale base, ale 50% może zrobić dobrze niejednej IPA.
 10. Viking Malt

  Szukamy osób chętnych do przetestowania opisów słodów VM w BeerSmith

  Tak, nie sprzedajemy już słodów Colorado.
 11. Viking Malt

  Szukamy osób chętnych do przetestowania opisów słodów VM w BeerSmith

  Od dziś autoryzowane specyfikacje są dla Was dostępne w oficjalnym repozytorium! Wystarczy, że w programie klikniecie File -> Ad-ons.... -> Add i wybierzecie paczkę Viking Malt :-)
 12. Viking Malt

  Słody słodowni Strzegom dla Beersmith

  Od dziś autoryzowane specyfikacje są dla Was dostępne w oficjalnym repozytorium! Wystarczy, że w programie klikniecie File -> Ad-ons.... -> Add i wybierzecie paczkę Viking Malt.
 13. Viking Malt

  Słody słodowni Strzegom dla Beersmith

  Jak wszytsko będzie dobrze, to po weekendzie.
 14. Viking Malt

  Słody słodowni Strzegom dla Beersmith

  Najnowsza wersja pliku, uwzględniająca słody z całej grupy, powędrowała już do Brada Smitha i ma dołączyć ją do oficjalnego repozytorium. Jakby ktoś chciał sprawdzić wcześniej, lokalna kopia znajduje się pod adresem: http://www.vikingmalt.pl/upload/vikingmaltbeersmith.bsmx
 15. Viking Malt

  Szukamy osób chętnych do przetestowania opisów słodów VM w BeerSmith

  Najnowsza wersja pliku, uwzględniająca słody z całej grupy, powędrowała już do Brada Smitha i ma dołączyć ją do oficjalnego repozytorium. Jakby ktoś chciał sprawdzić wcześniej, lokalna kopia znajduje się pod adresem: http://www.vikingmalt.pl/upload/vikingmaltbeersmith.bsmx Dziękujemy też wszystkim za pomoc w testach :-)
×