Skocz do zawartości

Viking Malt

Members
 • Liczba zawartości

  198
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

3 obserwujących

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Viking Malt
 • Rok założenia
  1896
 • Miasto
  Strzegom

Ostatnie wizyty

1443 wyświetleń profilu
 1. Największy festiwal piw domowych na Litwie „Aludarių taurė 2019“ zaprasza do zgłaszania swoich piw. Nagrodą będzie Puchar i możliwość uwarzenia piwa w Volfas Engelman Studija. Regulamin (ang): http://aludariutaure.lt/wp-content/uploads/2019/02/at-taisykles-2019-02-08-english.pdf. Konkurs odbędzie się 18-19 Maja 2019 w Kownie, Volfas Engelman Studija. Resjestracja piw do 2 kwietnia 2019. Więcej informacji u Jonaiste Jusionyte pod adresem jonaiste@aludariutaure.lt (najlepiej mail).
 2. Nie planujemy wprowadzenia słodu wędzonego drewnem innych drzew owocowych w tej chwili, ale jak najbardziej jest to rzecz, którą możemy zrealizować w opcji "wędzenie na życzenie". Na stronie nie ma takiej opcji, ponieważ zrezygnowaliśmy ze sprzedaży bezpośredniej ze słodowni, słody dostępne są przez naszych dystrybutorów i to ich należałoby poprosić o złożenie takiego zamówienia. Minimum z naszej strony to 200 kg, ale oczywiście od sklepu zależałoby ile zamówi i jakiego minimum by wymagał.
 3. Słody czekoladowe, tak jak barwiące, robi się na podstawie słodu pilzneńskiego, tak że bliżej im do słodu cookie niż karmeli. Im ciemniejsza barwa tym więcej wniosą aromatów kawy, czekolady (ale raczej czekoladowy jasny!), palności i popiołu. Tak samo jak palony jęczmień czy słód barwiący zmienią barwę piwa (stąd nazwa).
 4. Przyznam, że nie warzyłem jeszcze takiej wariacji na temat grodziskiego, gdzie słód pszeniczny zastąpiłbym jęczmiennym, można właściwie nazwać to smoked ale. Powyżej podałeś za mało danych, żeby określić co mogło spowodować brak piany i aromatu. Przy takim zasypie wędzonka powinna być jak najbardziej wyczuwalna, ze słodu wędzonego jabłonią będzie jednak zupełnie inna niż z drewna nieowocowego, fenole i polfenole będą miały charakter bardziej przyprawowy i owocowy. Sugeruję poczekać dłużej niż 10 dni od butelkowania i przetestować piwo po 3 tygodniach. PL
 5. Dzień dobry, testową wersję pliku zawierającą specyfikację wszystkich słodów z oferty Viking Malt w programie BrewTarget umieściliśmy na serwerze pod adresem: http://www.vikingmalt.pl/upload/specs/vikingmaltbrewtarget2018.xml Zapraszamy do sprawdzenia, czy wszystko działa. PL
 6. Aktualnie bezpośrednio tylko w cysternach.
 7. Bardzo dziękujemy za miłe słowa, to prawdziwa przyjemność móc przeczytać, że na naszych słodach powstają świetne piwa (a jeszcze większa przekonać się o tym na własnym języku :-) Nota bene zwycięska IPA Czesława Dziełaka powstała właśnie na słodach Viking Malt :-) Przy okazji chcieliśmy ogłosić, że właśnie wprowadziliśmy do naszej stałej oferty nowe słody: Viking Słód Golden Ale Viking Słód Dekstrynowy Viking Słód Caramel Pale Viking Słód Pale Cooki Viking Słód Caramel Sweet Viking Słód Caramel Aromatic Viking Słód Ekologiczny Pilzneński Viking Słód Ekologiczny Monachijski Viking Słód Ekologiczny Karmelowy 100 Viking Słód Ekologiczny Barwiący Wszystkie dostępne są w naszym sklepie oraz w najlepszych współpracujących z nami sklepach dla piwowarów :-) Jeśli ktoś z Was miał okazję uwarzyć już coś z ich udziałem (rozdawaliśmy je przy okazji różnych wydarzeń) zapraszamy abyście podzielili się opinią! PL
 8. Viking Malt

  Colorado Malts

  Najlepiej zmieszać 10L + Honig w proporcjach podobnych lub minimalnie więcej Honig przy niskim %.
 9. Viking Malt

  Colorado Malts

  Zależy jakie APA, Sato z BeerLabu i Szpunta ma ok. 8% obu słodów specjalnych, ale niektórzy wolą piwo słomkowe i odrobinę mniej słodowe. Można też bardziej :-)
 10. Nic się nie stało, słody były dobre :-) Niestety to decyzja naszego amerykańskiego licencjodawcy. Przy czym rozpoczęliśmy niedawno sprzedaż również fińskiego słodu Golden Ale, też z Finlandii, jest trochę ciemniejszy niż pale base, ale 50% może zrobić dobrze niejednej IPA.
 11. Od dziś autoryzowane specyfikacje są dla Was dostępne w oficjalnym repozytorium! Wystarczy, że w programie klikniecie File -> Ad-ons.... -> Add i wybierzecie paczkę Viking Malt :-)
 12. Najnowsza wersja pliku, uwzględniająca słody z całej grupy, powędrowała już do Brada Smitha i ma dołączyć ją do oficjalnego repozytorium. Jakby ktoś chciał sprawdzić wcześniej, lokalna kopia znajduje się pod adresem: http://www.vikingmalt.pl/upload/vikingmaltbeersmith.bsmx Dziękujemy też wszystkim za pomoc w testach :-)
 13. Przepraszamy za późną odpowiedź, mieliśmy problem z zalogowaniem do nowej wersji serwisu. Każda partia Pale Ale to ok. 200 ton słodu, kiedy się skończy, przygotowujemy nową o podobnych parametrach. Więc przez jakiś czas, zależnie od zainteresowania, wysyłamy właściwie ten sam słód, a kolejne partie powinny być na baardzo podobnym poziomie. PL
×
×
 • Dodaj nową pozycję...