Jump to content

osiak

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Domowy Na Piaskach
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Radek

Recent Profile Visitors

405 profile views
 1. I w ten sposób uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie. Poczytaj sobie o gushing'u i jak sobie z nim radzić.
 2. Może w tę stronę? Tyle że za nową trzeba by było dać pewnie z 400-500 zł
 3. Aż tyle to nie bo pisał że schłodził do 80 stopni, niemniej jednak tu bym upatrywał przyczyny.
 4. osiak

  Kveiki

  A w którym konkretnie? O tym o nagazowaniu czy o tym o niczym?
 5. osiak

  Kveiki

  Bardzo dziękuję kolego Zasada za zainteresowanie się tematem. A więc tak... Link nr. 1 dowiedziałem sie z niego że mogę uwarzyć lekkiego pale ale'a i ...porter miętowy. Link nr 2 posiada 2 odpowiedzi z czego ostatnia przenosi do linka nr. 4. Link nr 3 traktuje o tym jak nagazować piwo w stylu Norwegian Farmhouse. Link nr. 4.... ciekawy ale ja nie o tym. W dalszym ciągu jeżeli ktoś uwarzył coś ciekawego na tym szczepie i byłby w stanie podzielić się wrażeniami to zapraszam.
 6. Lato w pełni, temperatury za oknem wysokie a lodówkę do fermentacji mam tylko jedną. Za to miejsca w pokoju na stole conajmniej na dwa fermentory. Szkoda było by zmarnować to miejsce na głupoty w stylu rodzinnych obiadów czy spotkań więc postanowiłem skorzystać z kveików. Estrowy, owocowy profil drożdży sugerował by jakiegoś lekkiego pale ale na amerykańskich chmielach. Zastanawiam się co jeszcze można na nich uwarzyć? Podzielcie się jakie style robiliście, jaką utrzymywaliście temperature fermentacji i jakie są wasze wrażenia z degustacji? Dzięki!!
 7. 7 mierzone refraktometrem rzecz jasna.
 8. W tym Dry stoutcie chociażby między 3,3 a 4,2 plato. 11 początkowa, 7 koniec. Nie żeby mi to życie ratowało, jestem po prostu ciekaw który według was jest najdokładniejszy. Co do pierwszego pytania widzę że zdania podzielone.
 9. Witam kolegów. Trzy szybkie pytania : 1. Fermentuję Dry Stout'a 11blg. W jednym fermentorze, bez przelewania do drugiego zbiornika, przez trzy tygodnie. Fermentacja burzliwa kończy się po 5 dniach, zostawiam na cichej przez 16 dni. Butelkuję i zbieram gęstwę zadając ją tego samego dnia do następnego piwa. Czy zadaje świeżą gęstwę czy 16 dniową? 2. Fermentuję AIPĘ 17 blg w temperaturze 20 stopni. Dwa dni przed rozlewem robię cold crash ok 8 stopni i w tej temperaturze butelkuję piwo. Co mam wpisać w kalkulatorze nagazowania w rubryce "Temperatura piwa"? 8 czy 20 stopni? 3.Stłukł mi się ostatnio spławik więc pomiar końcowy robiłem refraktometrem. Macie jakiś sprawdzony kalkulator do przeliczania, którego wynik pokrywał by się ze spławikiem? Sprawdzałem na trzech różnych i miałem wszędzie inne wyniki więc nie wiem czego się trzymać. Z góry dziękuję
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.