Skocz do zawartości

osiak

Members
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Domowy Na Piaskach
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Radek

Ostatnie wizyty

98 wyświetleń profilu
 1. Zła goryczka - od czego?

  Aż tyle to nie bo pisał że schłodził do 80 stopni, niemniej jednak tu bym upatrywał przyczyny.
 2. Kveiki

  A w którym konkretnie? O tym o nagazowaniu czy o tym o niczym?
 3. Kveiki

  Bardzo dziękuję kolego Zasada za zainteresowanie się tematem. A więc tak... Link nr. 1 dowiedziałem sie z niego że mogę uwarzyć lekkiego pale ale'a i ...porter miętowy. Link nr 2 posiada 2 odpowiedzi z czego ostatnia przenosi do linka nr. 4. Link nr 3 traktuje o tym jak nagazować piwo w stylu Norwegian Farmhouse. Link nr. 4.... ciekawy ale ja nie o tym. W dalszym ciągu jeżeli ktoś uwarzył coś ciekawego na tym szczepie i byłby w stanie podzielić się wrażeniami to zapraszam.
 4. Kveiki

  Lato w pełni, temperatury za oknem wysokie a lodówkę do fermentacji mam tylko jedną. Za to miejsca w pokoju na stole conajmniej na dwa fermentory. Szkoda było by zmarnować to miejsce na głupoty w stylu rodzinnych obiadów czy spotkań więc postanowiłem skorzystać z kveików. Estrowy, owocowy profil drożdży sugerował by jakiegoś lekkiego pale ale na amerykańskich chmielach. Zastanawiam się co jeszcze można na nich uwarzyć? Podzielcie się jakie style robiliście, jaką utrzymywaliście temperature fermentacji i jakie są wasze wrażenia z degustacji? Dzięki!!
 5. Trzy szybkie pytania nowicjusza

  Dziękuję panowie
 6. Trzy szybkie pytania nowicjusza

  7 mierzone refraktometrem rzecz jasna.
 7. Trzy szybkie pytania nowicjusza

  W tym Dry stoutcie chociażby między 3,3 a 4,2 plato. 11 początkowa, 7 koniec. Nie żeby mi to życie ratowało, jestem po prostu ciekaw który według was jest najdokładniejszy. Co do pierwszego pytania widzę że zdania podzielone.
 8. Witam kolegów. Trzy szybkie pytania : 1. Fermentuję Dry Stout'a 11blg. W jednym fermentorze, bez przelewania do drugiego zbiornika, przez trzy tygodnie. Fermentacja burzliwa kończy się po 5 dniach, zostawiam na cichej przez 16 dni. Butelkuję i zbieram gęstwę zadając ją tego samego dnia do następnego piwa. Czy zadaje świeżą gęstwę czy 16 dniową? 2. Fermentuję AIPĘ 17 blg w temperaturze 20 stopni. Dwa dni przed rozlewem robię cold crash ok 8 stopni i w tej temperaturze butelkuję piwo. Co mam wpisać w kalkulatorze nagazowania w rubryce "Temperatura piwa"? 8 czy 20 stopni? 3.Stłukł mi się ostatnio spławik więc pomiar końcowy robiłem refraktometrem. Macie jakiś sprawdzony kalkulator do przeliczania, którego wynik pokrywał by się ze spławikiem? Sprawdzałem na trzech różnych i miałem wszędzie inne wyniki więc nie wiem czego się trzymać. Z góry dziękuję
×