Jump to content

yachopies

Members
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About yachopies

 • Birthday 09/28/1980

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Jesce ni mo...
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  9
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Artur

Recent Profile Visitors

543 profile views
 1. yachopies

  yachopies

 2. Witam i z góry dzięki za podpowiedzi o raz przepraszam, ze odpisuję tak późno ( dot. tematu z 26.kwietnia). Rozszczelniłem, oraz ponownie zakapslowałem butelk,i tracąc* przy tym zabiegu ok. 3l piwa z 40 butelek 0,5l. Drożdże dalej muszą pracować, bo mimo rozszczelnienia w dalszym ciągu piwo jest przegazowane - jednak otwieranie butelki nie daje już tylu emocji co w ubiegłą niedzielę * piwo, które uciekło ze wspomnianych 40 butelek zostało przelane do organizmu za pomocą szklanki od herbaty - w efekcie, im dłużej zajmowałem się rozbrajaniem, tym na mojej twarzy gościł coraz to szers
 3. Dzięki - wiem, że było to już przerabiane. Zastanawiam się tylko nad szczelnością po tym zabiegu? Nowych kapsli nie mam, a nie uśmiecha mi się czekać do jutra siedząc na tykającej booombie
 4. Witam, W butelkach pszeniczniak z puchy Gozdawy na cukrze i drożdżach BW11. W fermentatorze od 18.04 do 23.04 - rurka przestała pracować, Blg zatrzymało się na 5(z tego co wiem, przy powyższych drożdżach stopień odfermentowania jest niski), dla pewności potrząsnąłem fermentatorem i przestawiłem na kilka godzin w cieplejsze miejsce. Blg dalej stało w miejscu więc przelałem do butli. Niestety drugi błąd ,( pierwszy-brak pomiaru wyjściowego Blg). Teraz mam 40 sztuk granatów w fazie dozbrajania,(wczoraj testowałem jedną sztukę-ubytek piwa w 10% objętości butelki) i moje pytanie jest takie-
 5. Małe SPA dla buteleczek :)
 6. W ogóle jeśli chodzi o pierwsze piwo należy trzymać się instrukcji, utrzymywać czystość i proporcje przy refermentacji. Drożdże dodane do brewkita też nie są wcale najgorsze. Piwo wychodzi przyzwoite, choć nie można mówić tu o wybuchu euforii zarówno wtedy, gdy doda się cukier, czy ekstrakt słodowy. Niemniej jednak jest to piwo, co więcej - jest przede wszystkim frajda!
 7. Producent podaje informację o 23l piwa z jednej puszki - z doświadczenia wiem, że od tego trzeba odjąć jakieś 1,5l które zostaje w gęstwie więc sądzę, że to co Ci wyszło musiało być dość rozwodnione (49 butelek???). Z drugiej jednak strony robienie nastawu z 17 litrów również nie jest dobrym pomysłem. Uważam, że dla brewkitów odpowiednią ilością dodanej wody jest 21,5/22l. To optymalne rozwiązanie, które daje jakieś 40 0,5l butelek piwa.
 8. To podłączę się do tematu - bulkało około 5 dni w temp. ok.20C, poczym ustało. Nie sprawdzałem gęstości, tylko przeniosłem ferm. w cieplejsze o jakieś 5/6C miejsce. Jakież było moje zdziwienie, gdy po jakimś czasie cieszący ucho dźwięk powrócił. Dofermentowało do końca - Blg na 0/1. Rozlane czeka na testy organoleptyczne.
 9. I użeranie się z etykietami... Racja! Mam zaledwie dziewięćdziesiąt butelek i gdybym miał teraz z każdą walczyć zdejmując etykietka po etykietce, to prawdopodobnie udzielałbym się, owszem, ale w zakładzie, w którym na dzień dobry dają fajne szlafroczki z przydługimi rękawami! Brrr... Butelki wstępnie myte w wannie, później piro, ewentualnie piekarnik i jest ok. Raz zdarzyło mi się przeoczyć jakiegoś farfocla patrząc pod śwatło - jak kolega Afghan - ale piwo w tej butelce później było normalne.
 10. Nowe drożdże mielą towar Na przyszłość do dziennika po pierwsze primo - rozprowadzać przed dodaniem do brzeczki drożdże w przegotowanej wodzie; po drugie primo - mieć zapas drożdży! Zapisać! Dzięki za pomoc. W szczególności dla Undeath, za Chatową pogadankę!
 11. Tia, tylko trzeba przychodzić i wychodzić z pracy o normalnej porze. Ale nie ważne - drożdże zakupiłem WB-06. Blg zmierzone ponownie - jest tak jak na wyjściu, czyli 10Blg Co radzicie?
 12. Jak wrócę do domu zmierzę gęstość i pobujam trochę fermentatorem (no chyba, że ruszyło - na co mam cichą nadzieję bo przecież nie mam zapasowych drożdży).
 13. Właśnie, wiedziałem że o czymś zapomniałem - Blg10 przed dodaniem drożdży (wsypałem je do fermentatora, poczym napowietrzyłem mieszadłem brzeczkę). Blg po 24h nie sprawdzałem - otworzyłem tylko odrobinę pokrywę by zapuścić żurawia do wewnątrz fermentatora, ot co... resztę już znacie. Dajcie znać jakich drożdży użyć i w jaki konkretnie sposób, tj: czy zwyczajnie wsypać do brzeczki?
 14. Witam, Proszę o radę odnośnie: W sobotę przygotowałem nastaw z Black Rock - WHISPERING WHEAT (drożdże producenta) ważne do 2013r. - 1,7kg + WES ekstrakt pszeniczny 1,7kg + 23 litry przegotowanej wody. Jako że woda wrzątek, stygło to wszystko prawie dobę. Drożdże wsypałem kiedy temperatura na termometrze ciekłokrystalicznym wynosiła 27/28 C. Z tego co czytałem na forum, jest to temperatura dopuszczalna (z doświadczenia użytkowników - drożdże startowały nawet przy 30C) więc chyba powyższych nie zabiłem. Drożdże zostały wsypane wczoraj wieczorem(Nd. 02.09.12) i od tamtej pory ferment
 15. Przy moim skromnym doświadczeniu mogę Ci powiedzieć, że zapachy jakie towarzyszyły fermentacji to: -lekko kwaskowy, bimberek - to przy Lagerze z cukrem -kwiatowy, słodki - przy Real Ale na słodowym Tylko nie był to zapach, który czuć było w całym pomieszczeniu, lecz jedynie u wylotu rurki fermentacyjnej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.