Jump to content

ekotechnika

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

About ekotechnika

 • Birthday 06/21/1973

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Katzenjammer
 • Miasto
  Strzelce k/Chodzieży

Recent Profile Visitors

456 profile views
 1. Chłodzenie było przez wymiennik płytowy, którego nie ma w zestawie.
 2. Nie widzę problemu, jeśli odbierzesz go osobiście i ewentualnie dostarczysz z powrotem.
 3. Nie chcę wkładać kija w mrowisko i karmić hejterów i troli, ale proszę zrobić samemu i wycenić wszystkie koszty typu spawacze, zawory, paczki, paliwo, czas itp, itd. Garnek nr 1 w zakupie ok. 500 zł (nie jest to chińska blaszka, waży b. dużo), bolecki 350 zł, sito 200 zł, kegi 150 zł x 3, wykonać mieszadło, dobrać pompę, wymieniać dalej ? Czy wiesz młody człowieku ile godzin pracy trzeba włożyć, żeby zbudować sprawnie działający system ? Ile internetów trzeba przeczytać ?
 4. Cena 2,200 zł. Z ostatniej rozmowy z właścicielem wynika, że taboret (nr 2) nie grzeje.
 5. Zostałem poproszony przez kolegę o sprzedaż browaru domowego. Jest on właścicielem instalacji, ale warzył kolega który wyemigrował. System 3 stopniowy. Gar nr 1 to kadź warzelna i whirlpool w jednym, nr 2 to taboret elektryczny, nr 3 kadź zacierna z sitem i mieszadłem, nr 4 zasobnik i podgrzewacz wody, także do wysładzania, do tego pompa i inne gadżety. Cena do ustalenia za całość lub na poszczególne elementy. Kontakt 608206005 lub ekotechnika@post.pl. Dokładne zdjęcia na zamówienie.
 6. Można zamówić bez płaszcza wodnego, wtenczas będzie taniej.
 7. Podgrzewasz wodę (ok. 45-50 l), wsypujesz słód do kosza zasypowego, zamykasz. W momenie kiedy temperatura osiągnie zadany poziom, wpuszczasz kosz do zbiornika. Pompa cyrkuluje wodę przez kosz zasypowy (jak w braumaistrze). Po zacieraniu windą wyciąga się kosz (jest bardzo ciężki). Można wtedy przelać kosz goracą wodą (pseudo wysładzanie). W tym momenie rośnie temperatura do poziomu wrzenia. No i dalej już normalka ... pozdrawiam
 8. Używam od roku, generalnie jestem zadowolony, choć ma parę wad. Chętnie pogadam na jego temat.
 9. Czy jest na forum ktoś, kto jest zadowolony ze swojego systemu RIMS/HERMS na 100 % ? I jest gotowy podzielić się szczegółami np. poprzez odwiedziny w browarze i skopiowanie detali ?
 10. Wszystko pokazane i napisane ;-)
 11. Znacie starą kadź filtracyjną ? Sito jest włożone do kadzi i brzeczka spływa dołem. http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Kadz_filtracyjna_-_wklad&przedm=887545&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F165992%2F183123&sortuj=kod
 12. Sito blokuję się ok.12 cm nad dnem, jego średnica jest większa od dna fermentora.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.