Jump to content

Martinw

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Nowosolski
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  4
 • Miasto
  Nowa Sól
 1. Dziękuję za słowa otuchy, nigdy nie miałem styczności z zainfekowanym piwem. Czyli w czasie zacierania wytrąciło się dużo cukrów niefermentowalnych, dzięki temu piwo będziesz słodsze. Fermentacja cicha w balonie szklanym, dziekuje za przestrogę, podczas burzliwej już nie otwieram to moje trzecie piwko i dzięki temu wykształciła się trochę cierpliwość.
 2. Zdjęciew w załączniku. Zauważyłem że temperatura podniosła się o 2 stopnie na 23 i tak jak by fermentacja powoli się rozkręcała ponownie. Czas zacierania: 63°C 30min 71°C 45 min dojście do 78°C i filtracja
 3. Ale załamka, dziś spojrzałem na piwo pojawiła się biała wata w kilku miejscach czyli infekcja. Zlewać do butelek czy do muszli ??
 4. Cieszę się, że nie jestem osamotniony w regionie, jak będzie okazja to będzie można wspomóc lub uzyskać pomocy w razie awarii, np. drożdży J. Choć to moje początki to druga połowa nie za bardzo protestuje, może mi się uda dalej rozwijać w browarnictwie.
 5. Drożdże Safale S-04, zestaw z browar.biz, (zamówiłem kolejne i znów więcej), wyszło około 22l
 6. Witam Zestaw surowców zakupiony, ześrutowany: Słód pilzneński 1,7 kg Słód monachijski 2,20 kg Słód karmelowy jasny 0,15 kg Słód karmelowy ciemny 0,15 kg Chmiel Marynka, granulat, 20 g Chmiel Lubelski, granulat, 15 Powinno być z wyliczeń 4,2 kg słodu, dotarło 4,92 kg Zacieranie wyszło trochę dłużej, bo pierwszy raz no i po ostudzeniu wyszło 18 blg miało 12 :-) Nie rozwadniałem i do fermentatora z 1,5 m wysokości, aby dobrze napowietrzyć, fermentacja szybka i sprawna 10 dni zeszło do 6 blg, przelana do butli szklanej na cichą już drugi tydzień 5 blg i nie drgnie niże
 7. Łatwo napisać, to moje pierwsze piwo, cierpliwość mi się już dawno skończyła ;-). Ale posłucham doświadczonych i będe czekał. Moja wina, bo ciągle przenoszę te piwko i pewnie mieszam drożdżami, co wspomaga fermentacje.
 8. Zapomiałem dopisać, piwo klarowne i dobre w smaku.
 9. dodałem 1 kg glukozy + 300 gr cukru
 10. Brewkit EUROPEAN LAGER pracuje 11 dzień i nie zamierza przestać temperatura 22 C, z tym że teraz ma 1,5 blg a bombluje 1 bulka na 3 minuty. Napiszcie, rozlewać czy przelać na cichą. jeszcze dwa dni temu blg około 2.
 11. Nazywam się Marcin, mieszkam w Nowej Soli, rozpoczynam swoją przygodę z piwowarzeniem. W tej chwili brekwity ale jak się wciagne i zorganizuje sprzęt oraz przychylność żony to może i posadze chmiel na balkonie :-).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.