Skocz do zawartości

kapitan

Members
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Kapitan
 • Rok założenia
  2007
 • Liczba warek
  50
 • Miasto
  Warszawa-Wesoła

Kontakt

 • Imię
  Norbert
 1. kapitan

  Porter z truskawkami

  Cóż, popróbuję coś i dam znać jakie efekty. Truskawki będę mroził, bo będę je dodawał dopiero za jakieś 2 tygodnie, a wtedy będzie już trudno o świeże, a przy okazji mrożenie będzie formą sterylizacji.
 2. kapitan

  Porter z truskawkami

  Jakie efekty? Chcę zadać truskawki do wariacji nt. Saisona i zastanawiam się w jakiej formie i na jakim etapie?
 3. kapitan

  Porter z truskawkami

  w znalezionym przeze mnie przepisie jest 4,5 kg na warkę 23 L, ja robię warkę 50 L, więc myślałem o ok. 8 kg truskawek, ale jak 0,5 kg zdominowało wiśnie to może moje założenia są błędne?
 4. kapitan

  Porter z truskawkami

  Czyli sugerujesz, żeby wrzucać po gotowaniu, ale już do fermentacji burzliwej? Z tego też wynika, że proces mrożenia jest też sterylizacją, ponieważ w temp. minus 18°C bakterie powinny zginąć.
 5. kapitan

  Porter z truskawkami

  Chciałem się podłączyć do tematu truskawek (niekoniecznie w porterze). W książce "Homebrew Handboook" Dave Law & Beshlie Grimes znalazłem przepis na piwo truskawkowe. Receptura sprowadza się do wymienienia surowców, wśród których są truskawki mrożone (wcześniej rozmrożone), dodawane na etapie fermentacji cichej, ale nie ma słowa na temat tego w jakiej formie mają być truskawki- w całości, pokrojone na mniejsze części, zmiksowane? I jak je wcześniej wysterylizować? Dodam, że zamierzam uwarzyć Saisona z truskawkami i tymiankiem cytrynowym (ot taka wariacja na temat piwa sezonowego). I tu pojawiają się pytania: Jak dodawać truskawki (załóżmy, że świeże)- tj. w jakiej formie oraz jak je zdezynfekować, żeby ograniczyć ryzyko zakażenia piwa? Czy dodanie truskawek na etapie fermentacji cichej na zimno wystarczy, żeby nadać piwu właściwy smak i aromat?
 6. kapitan

  Tmave (Bohemskie Ciemne)

  Polecam też do stestowania Saris Tmavy. Ja będę dążył do tego wzoru warząc piwko na konkurs
×