Skocz do zawartości

LewySierpowy

Members
 • Zawartość

  35
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Złoty sierp aka Piwo WarZone
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  4
 • Miasto
  Gdzieś na Dolnym Śląsku
 1. LewySierpowy

  [Kupię] Łuska gryki - do filtracji

  Dzięki, ile trzeba na standardową warkę? Nie wiem jak mogłem to przegapić .
 2. Cześć chciałbym odkupić/przyjąć względnie dostać namiar na sklep/osobę która ma łuskę gryczaną. Planuję piwo ze sporym dodatkiem żyta, chcę się wspomóc przy filtracji.
 3. LewySierpowy

  Piwny depozyt - Wrocław

  Witam, w marcu otrzymałem 2 piwa z browaru "Mokry Karton" dzisiaj wypiłem "Prawie prawie" IBU 80 alkoholu 6%. Zaznaczam, że jest to moje 5 ciemne piwo w życiu i sensorykiem wybitnym nie jestem. Piana: Średnio-pęcherzykowa, kremowa, trwała, została ze mną do końca picia - dobra robota. Aromat: Początkowo owoce, kwiaty, delikatna paloność - karmel - później tylko ciemne słody. Smak: przy dużej ilości piany poczułem grejpfruta, trochę karmelu i kawy, z czasem wszystko przesłonił alkohol który dominował do końca, ale bez bimbru czy rozpuchu. Gorczyka mocna ale niezalegająca nie powiedziałbym że to 80 IBU. Wysycenie - wysokie. Ogólnie: Piwo bardzo ciekawe - zmniejszyłbym tylko ilość alkoholu aczkolwiek na zimę byłoby super na rozgrzanie. Nastawiłem się na dużo chmielu skoro to prawie IPA jednak było go mało czuć- ale i tak jak na ciemne i mocne piwo to jestem mile zaskoczony. Dzięki i pozdrawiam.
 4. LewySierpowy

  [Sprzedam] Zestaw surowców na piwo pszeniczne

  Już zamówiłem - czyli nieaktualne.
 5. LewySierpowy

  [Sprzedam] Zestaw surowców na piwo pszeniczne

  W instrukcji piszą żeby robić z dekokcją?
 6. LewySierpowy

  Mój sterownik grzałek zacierania

  To nie jest do końca tak - triak też jest tylko 1/0 - fazowo ucinasz kawałek sinusa (np. załączasz na szczycie i wyłączasz w zerze, czekasz do szczytu załączasz i wygaszasz w zerze = 50%) a grupowo załączasz określoną liczbę cykli np. jedna połówka załączona jedna wyłączona = 50% dwie połówki załączone jedna wył = 33%. Przekaźniki mają mniejszą żywotność mechaniczną przy 50Hz połówka sinusa ma 10ms - przekaźnik szybko by się zużył.
 7. LewySierpowy

  [Giełda] chlodnica

  Cu czy nierdzewka?
 8. LewySierpowy

  Potrzebny elektronik

  Więcej szczegółów - od czego to konkretnie i co nie działa. To od pieca CO?
 9. LewySierpowy

  wysokość wspawania nypla do KEGa warzelnego

  Wspawaj nisko, najwyżej dasz sobie kolanko gwintowane skierowane do góry ewentualnie z dodatkowym kawałkiem rurki.
 10. LewySierpowy

  Topaz

  A gdzie się zaopatrywałeś? I tak wypróbuje ten chmiel, bo na razie znam mało odmian.
 11. LewySierpowy

  Topaz

  Dobrze wiedzieć tym bardziej że niedługo będę robił Red Ale z tym chmielem. Jak chmieliłeś?
 12. LewySierpowy

  Browar Złoty Sierp

  Warka # 2 Polskie pszeniczne Słody Słód pszeniczny Heidelberg – 1kg (55%) Słód pilzneński Soufflet – 0,6kg (33%) Słód Carapils (karmelowy) – 0,21kg (12%) Chmiel Lubelski 10g – granulat na 60’ (na delikatną goryczkę, może 45’) chmieliłem 50’ gotowania i wrzucone na jakieś min przed rozpoczęciem wrzenia. Przy gotowaniu 60’ wychodzi IBU=13 Zacieranie 45°C – 15’ 55°C – 15’ 62°C – 35’ 72°C – 30 76°C – 8’ Wysładzanie 9L 76oC Dostałem około 11L Po odparowaniu do 9L 13 BLG – wydajność 68% Filtracja wysładzanie poszło bardzo sprawnie, pewnie dzięki wyższej temperaturze zacieru i wody do wysładzania. Drożdże Test FFT 25-lis-2014 blg ~2 – drożdże WB-06 dodane może w trochę za wysokiej temperaturze – uwodnione – fermentacja ruszyła koło 17 w dniu zadania przez pierwsze półtora dnia bardzo mocno pompowało CO2. Temperatura otoczenia fermentatora ~23oC Odfermentowanie: 84,6% teoretyczne wg producenta 86% Inne: Przy wąchaniu wyziewów z fermentatora dobrze czuć banana. Wrażenie: Piwo uważam za udane - brakuje mi porównania z domowym pszenicznym. Z komercyjnych przykładów kupiłem żeby mieć rozeznanie Benedikitiner Weiss, Ciechana i Książęce Pszeniczne - dla mnie najlepszy był Ciechan potem moje, potem Benediktiner i Książęce. W smaku kwasowe i lekki goździk w tle, wysycenie dobre, goryczka ledwo odczuwalna. Piana trwała, obfita, grubo-pęcherzykowa. Zapach bananowo-ziołowy. Spodziewałem się więcej bananowego smaku ale i tak wyszło dobre piwo. Następnym razem do pszenicznego użyję kangurów i prawdopodobnie zrobię dekokcję i FWH.
 13. LewySierpowy

  Browar Złoty Sierp

  Warka #1 (Polskie ale) Zacieranie: 2.4kg słód plizneński Soufflet 8l wody ~3.5L/1kg Jednotemperaturowe (67st C) – 60h 76oC – 10’ Fitracja – wysładzanie Oplot + widro po glukozie woda do wysładzania około 70oC Uzyskano ~11L ~13blg – wydajność 65% Woda do wysładzania lekko zakwaszona kwaskiem cytrynowym Chmielenie Marynka 12g - 60’ Lubelski 12g - 15’ Gotowanie 70’ uzyskano ~8L 15,5 BLG Drożdże US-05 ~7g – krem Test fermentacji 0,2L + 2g drożdzy US-05 12-lis2014 blg ~3 15-lis-2014 blg ~3 – odfermentowanie 80,6% (teoretyczne 81%) Fermentacja Temp otoczenia 17oC 9-15-lis-2014 Od 15-lis-2014 temp otoczenia 20-21oC na przedpokoju na górze 22-lis-2014 zniesione do piwnicy temperatura koło 15st Butelkowanie 03.12.2014 Podsumowanie: Piwo wyszło dobre kilka pierwszych butelek było słabo nagazowanych ostatnia "pękła" 24.01.2015. W smaku lekko owocowe, "zieloność" chmielu którą odczuwałem w pierwszych piwach w ostatnim nie występowała. Smak słodowy i lekko owocowy, goryczka umiarkowana, niezalegająca przyjemna. Piana przy spokojnym laniu na około 1,5cm do końca picia została cienka błonka. Piwo ładnie się sklarowało, spokojnie można przeczytać gazetę patrząc przez nie. Stojąc w piwnicy na dnie butelki cienka warstwa drożdży. Generalnie jestem zadowolony gdyż to moja pierwsza warka w życiu i od razu z zacieraniem, chyba załapałem bakcyla.
 14. 1. Polskie Ale 2. Polskie pszeniczne 3. AIPA - citra, chinook
 15. LewySierpowy

  Żeberka w sosie piwno-cebulowym

  Oooo w pytę dobry przepis - muszę spróbować.
×