Jump to content

LewySierpowy

Members
 • Posts

  84
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Złoty sierp aka Piwo WarZone
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  27
 • Miasto
  Gdzieś na Dolnym Śląsku

Recent Profile Visitors

1133 profile views

LewySierpowy's Achievements

 1. Kolega z pracy chmielił Marynka szyszką świeżą i mu skisło. EG mam otwarte a Iunge chermetycznie zapakowaną. W poście i lagerze wiedeńskim kotś mi polecał Iunge na zimno. Także chyba podzielę na 2x10l jedną połowę zabutelkuje, a do drugiej dorzucę 15g Iungi na tydzień. Ale dalej jestem otwarty na propozycję.
 2. Cześć i czołem, warzyłem ostatnio bittera (ordinary) i przez spięcie w mózgu dodałem chmiel na 15' gotowania zamiast na 5-3'. Fermentacja burzliwa już za mną (nie przelewam na cichą) i zastanawiam się czy można poprawić aromat chmielowy? Zawsze robię FFT i odfermentowało do 3BLG i próbowałem tak z 50ml i armat chmielu jest wyczuwalny ale chciałbym trochę więcej. Pytanie czy ma sens chmielenie na zimno kontynentalnymi odmianami? Mam East Golding (SL) i Iuange (granulat). Wcześniej chmieliłem na gorycz 50' Challangerem, 30' EKG i 15' EG - IBU ~34. Warka 20l drożdże S-04. Warzone było 20go stycznia br.
 3. Krypto reklama - jak chcesz iSpindla w dwucyfrowej cenie pisz priv. P
 4. Mój 1 weizen na wb06 też skończył koło 2 blg także w normie widzę. Na Mauribrew Weiss ostatnio skończyło się na 5blg. Będę robił w Lutym Dunkel weizena 20l pół na pół wb06 i kangury to zobaczę jak wyjdzie bo dopiero 2x pszenicę robiłem.
 5. Wg mnie przy przelewaniu uwolniłeś resztki CO2 które było w piwie. Miałem kiedyś podobnie. Ja bym butelkował. Poza tym powinieneś sprawdzać gęstość to jest wyznacznikiem pracy lub jej braku. Ja robię FFT i od niedawna używam tych iSpindli i widać kiedy jest koniec. Mój Weizen skończył fermentować po 7 dniach. Powtórze ja bym butelkował. Jakie drożdże z ciekawości?
 6. Ja mam coś takiego tylko ale co prawda chyba na 8mm
 7. Warki - 2023 #25 - 29.12.2022 - Marcowe - do fermentatora 23l 13BLG, 10l wody z RO, FM31 Bawarska Dolina #26 - 13.01.2023 - Lager wiedeński - do fermentatora 11l 11BLG, Bavarian Lager M76 Mangrove Jack's, dekokcja pojedyncza #27 - 20.01.2023 - Ordinary Bitter - 18l 9,5 BLG IBU 32, Fermentis S-04
 8. LewySierpowy

  lol :)

  Przychodzi facet do lekarza: -Panie doktorze mam problem z oddawaniem moczu. Pije mleko siekam mlekiem, pije wino sikam winem. Co muszę zrobić, żeby sikać normalnym moczem? -Pij Pan Tyskie.
 9. Super stronka, też się kiedyś zapoznawałem. Nie jest to do końca odpowiedź na pytanie ale ja kiedyś dałem Fermentum bez startera do warki 10l 13blg i nie było problemów wystartowało za 12h. Warto mieć star san w atomizerze albo fiolkę w nim wymoczyć przed otwarciem - mi się czasem zapomina :).
 10. Jest taki konwerter żeby to przerobić na taki sam zestaw jak w Corneliusie. Bo rozumiem, że chodzi o serwowanie piwa z kega? https://pl.aliexpress.com/item/32990144651.html Tanie nie jest ale jak ktoś robi duże warki i ma już kega 50 (albo ma za flaszke/frytki) to może warto. Czyszczenie jest problematyczne.
 11. Ja tam nie stosuje takich rzeczy (jak te blaszki) - klasyczne wiele razy używane patentowe. Prawda jest taka że na 20l które butelkuję (i kapsluję) zazwyczaj maks 5-6 butelek to te z tym zamykaniem. Ja akurat mam takie które są wyższe niż inne butelki więc robią mi problem w układaniu skrzynek jedna na drugiej. Myje, a potem dezynfekuje star sanem a potem jak już butelka jest zamknięta to obracam ją szyjką w dół żeby pomoczyć uszczelkę. Po około 10 warkach w zeszłym roku uszczelki dają rady ale warto je posprawdzać czy trzymają i nie parcieją - co też widać by było jak są obrócone w dół. U mnie te butelki idą jako 1 z każdej warki więc nie wiem jak się sprawdzają na dłuższą metę. Fajne jest to żer szybko się to robi (bez kapslowania) wada wg mnie wysokość. Co do tego co pokazałeś to rozumiem, że to konwerter "klasycznej" butelki na patentowe zamknięcie - ciekawe. Dalej będzie pewnie wyższe niż kapsel ale pewnie niższe niż butelka pod patentowe + zamknięcie.
 12. Za Wikipedią - "Zapiski oficera Armii Czerwonej (od 17 września 1939 roku)[1] – powieść Sergiusza Piaseckiego wydana po raz pierwszy w 1957 w Londynie nakładem wydawnictwa GRYF. Satyra ta opisuje pobyt oficera Armii Czerwonej Michaiła Zubowa na okupowanej przez Sowietów, a później Niemców Wileńszczyźnie, widziany jego oczami. Pisanie powieści trwało od maja 1946. Książka odtworzona została przez autora z pamięci oraz notatek. O jej napisaniu Piasecki myślał już w 1940." Dla mnie świetna i przerażająca książka - 1 raz sięgnąłem po nią w okolicy 2017r - teraz (2022) odświeżyłem sobie ze względu na sytuację w Europie. Polecam książkę jak i samego autora. Dostępna jest również w formie czytanej na yt.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.