Skocz do zawartości

Kociamber

Members
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. dzięki za odpowiedzi doświadczenie z winem mam niewielkie akurat dokupiłem więc ekstrakt i zrobię to jak należy - brewkit, ekstrakt do fermentacji i glukozę do dofermentowania
  2. Czyli trzymając się instrukcji brew-kit'a - do garnka z 2 litrami gorącej wody wlewam puszkę ekstraktu coopers'a (tego spod linka - zamiast cukru) i dolewam zawartość puszki z brew-kit'a? Później dodaję resztę wody, drożdże itd..
  3. Witam! Jestem początkujący i stwierdziłem, iż na początek zrobię piwo z brew kita. Nabyłem Coopers Irish Stout zacząłem przeglądać forum. Wyczytałem, iż warto zamiast zwykłego cukru użyć glukozy. Zanabyłem więc coś takiego i znalazłem przy okazji ekstrakt słodowy coopersa do piwa ciemnego.. czy zatem sama glukoza wystarczy, czy skusić się też na ten ekstrakt? O ile pamiętam procedurę dobrze, to ekstrakt mógłbym użyć zamiast cukru (i glukozy) przed dodaniem drożdży przy pierwszej fermentacji. Glukozę natomiast już bym dosypywał do butelek (ok 4g) do drugiej fermentacji - zgadza się?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...