Skocz do zawartości

Spamer

Members
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Spamer

 • Urodziny 17.11.1981

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Mimoza
 • Rok założenia
  2012
 • Miasto
  Warka

Kontakt

 • Imię
  Michał
 1. Spamer

  Wpływ dodatku ekstraktu i glukozy na Blg warki

  Witaj. Ta maltoza kosztowała mnie 25zł. za kg. Więc dałem ciała Zniechęcać się nie zamierzam bo widzę, że sporo osób warzy i sobie chwali, więc i ja mogę. Poczekam na wolny gąsior/fermentator i heja! Powodzenia przy zacieraniu.
 2. Spamer

  Wpływ dodatku ekstraktu i glukozy na Blg warki

  Dzięki. Pomyślałem, że ta maltoza przy 20l doda coś obok alkocholu- zapach ma ładny i ze słodu. Ale cóż. No i dobra. Czas giąć rurki na chłodnicę i wykombinować coś na filtrację słodu- mam spore, druciane sito ok. 1mm. Dobre to będzie, czy kupić na BA wkład?
 3. Spamer

  Wpływ dodatku ekstraktu i glukozy na Blg warki

  Witam szanowne toważystwo. Jest to pierwszy mój post na forum, więc należy się przedstawić. Mam na imię Michał, jestem z Warki, mam 30 lat. Od lat sycę miody i nastawiam winka. Kożystając z przepastnej skarbnicy wiedzy, jaką jest internet- natrafiłem na informację o ludziach, którzy warzą piwko. Zainteresowałem się tym i kupiłem dwie puszki Coopersa. Dziś nastawiłem drugą. Miesiąc po pierwszej. Otworzyłem dziś butelkę z pierwszej warki iiii CZEGOŚ TAK OKROPNEGO jeszcze nie piłem. Czegoś, co smakuje jak Warka pół na pół z wodą. I to nie kwestia gustu. Poważnie. Poszło to do kanalizacji. Brzeczka 23l. Fermentacja w 24 stopniach, kilo maltozy. Australian Pale Ale Coopersa. Ta dzisiejsza brzeczka to IPA Coopers. Temperatura będzie ta sama. Tym razem dałem kilo maltozy i 20dag cukru. Dopełniłem teraz do 20l Cukromierz szlag mi trafił i nie znam poziomu cukru- pewnie coś koło 11/12blg? Pierniczę te puszi i biorę się za zacieranie. Nie zemną takie numery. Tyle, że nastawiłem tą puszkę i dokończę to co zacząłem. Miody nauczyłu mnie cierpliwości. Jak myślicie. Wyjdzie z tego płyn, który będę mógł nazwać piwem? Pozdrawiam.
×