Skocz do zawartości

mamdobreklapki

Members
 • Zawartość

  269
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

7 obserwujących

O mamdobreklapki

 • Urodziny 25.05.1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  cHmiELL yeah!
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  85
 • Miasto
  Gdańsk

Ostatnie wizyty

409 wyświetleń profilu
 1. mamdobreklapki

  Fermentum Mobile - FM31 Bawarska dolina

  W przypadku piw pszenicznych, można się pokusić o zadanie dużo mniejszej ilości kultur niż standardowo.
 2. mamdobreklapki

  RED IPA- ocena receptury

  do uzyskania barwy czerwonej bardzo pomaga użycie śladowej ilości słodów palonych ~50g/20l
 3. mamdobreklapki

  Fermentum Mobile - FM31 Bawarska dolina

  Ja mam problem z tymi drożdżami w koźlaku majowym 12*, 15* po dodaniu ekstraktu słodowego w drugim tygodniu fermentacji (długa historia ;p).. Robiłem starter tylko 1L (głupi), drożdże ruszyły bez większego lag'a, ale zeszły przez 3tyg tylko do 8,5°Blg. Przez prawie 7dni dawałem im szansę w temp pokojowej, dojadły może 1blg.. Teraz lagerują (0-3°C). Mam nadzieję że butelki nie po wybuchają.. zastanawiam się nad ilością cukru do refermentacji..
 4. mamdobreklapki

  Sprawdzenie dokładności termometru

  Źle Ci się wydaje Sprawdź pod pachą - mój patent
 5. mamdobreklapki

  BeerMaker – automat do warzenia piwa

  Jaki schemat masz na myśli? Schemat procesu? Będzie to zależne od wersji - jedno czy dwukomorowa. Ogólnie będzie to klasyczny BIAB. Tak, chodzi mi o schemat procesu. Jestem ciekaw jak sobie wymyśliłeś tą automatyzację. W jaki sposób będzie odbywał się pomiar napełnienia?
 6. mamdobreklapki

  BeerMaker – automat do warzenia piwa

  Schemat, schemat, schemat ! Szacun za ambicje
 7. mamdobreklapki

  Sterownik temperatury do chłodziarki dwukomorowej

  Taa.. wszystko super. Tylko tą sondę trzeba skalibrować Może sam sobie kupię
 8. mamdobreklapki

  Sterownik temperatury do chłodziarki dwukomorowej

  Proponuję zakupić zestaw: 2x moduł przekaźnika 2x DS18B20 + dwa rezystory 5K Arduino UNO oryginał bądź klon wyświetlacz LCD 16x2 z magstralą I2C (bądź bez, ale to zaoszczędzi pracy) potencjometr obojętnie jaki + gałka jakieś przyciski.. ewentualnie jakieś diody do sygnalizacji, ładowarka 5v i obudowa Kilka dni i zrobione:) A jeszcze się człowiek czegoś nauczy...
 9. mamdobreklapki

  Cyfrowy miernik poziomu cieczy.

  Taki czujnik zaprogramowałem sobie samodzielnie na Arduino i próbowałem go używać jak miernik poziomu w kadzi zaciernej i kadzi gorącej wody. Problem jest tego typu, że prędkość dźwięku zależy niestety od temperatury powietrza i od wilgotności (w mniejszym stopniu). Jeśli nawet wyskalujesz taki miernik dobrze w temp pokojowej to będzie on pokazywał złe wartości (z tego co pamiętam do 3l błędu) przy zmianie temp i wilgotności powietrza. Pomysł z pompką jest chyba najlepszy z wcześniej proponowanych tutaj.
 10. mamdobreklapki

  Fermentor PP i wysokie temperatury

  Używam jako kadź zacierną - żyję i mam się dobrze
 11. mamdobreklapki

  Prośba o recenzje RIS-a

  Dokładnie, nie wiem jakim cudem osiągniesz te 25l 20blg... Chyba że planujesz jakąś rekordową wydajność warzelni Procentowo udział zasypu ok. Laktozę bym albo wyrzucił w ogóle albo znacznie zredukował, bo będzie stanowczo zbyt słodko. Co do ekstraktu to się nie wypowiem bo nie stosowałem, prędzej użyłbym lasek wanilii na cichą.
 12. mamdobreklapki

  IPA oraz Wheat (?) IPA - prośba o ocenę receptur

  Słód trzymam w trochę chłodniejszym.. poza tym nie zacieram w garnku wiec przez cały czas mieszania zacier mi się wychładza. Zacieranie angielskie. Używam takiego wzoru na temp. wody. Sprawdza się dobrze. =temp. docelowa[°C]+(0.5*(temp.docelowa[°C]-temp.słodu[°C])*ilość_słodu[kg]/ilość_wody[l]) przykład: Temp wody pierwszej temp docel 67.5 temp słodu 19 ilosc slodu 5 ilosc wody 15 temp wody 75.6 "Domowe Warzenie Piwa", R. Lehr Więcej potrzebnych kalkulatorów w moim arkuszu
 13. mamdobreklapki

  IPA oraz Wheat (?) IPA - prośba o ocenę receptur

  Jeżeli chcesz zacierać jedno-temperaturowo, to w zależności od tego jakiej temp masz słód i jak gęsty zacier chcesz mieć.. średnio temp wody spada o 10°C. Polecam podgrzać wodę (3:1) do 76-77°C i wtedy wykonać zasyp.
 14. mamdobreklapki

  IPA oraz Wheat (?) IPA - prośba o ocenę receptur

  Zgadzam się z przedmówcą w zupełności. Nawet na east coast ipa to jest zbyt dużo.. Nie napisałeś jakiej barwy jest ten karmel.
 15. mamdobreklapki

  Stout Owsiany do sprawdzenia

  Planujesz użyć zwykłych płatków czy błyskawicznych?
×