Jump to content

tkaa85

Members
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

 1. o Orkiszowym: Niezwykła jest też fermentacja tego piwa. W pierwszym etapie jest to fermentacja dolna – dla wydobycia niezwykle przyjemnego, czystego zapachu i smaku orkiszu. Etap drugi to fermentacja górna, która wydobywa pszeniczne cechy tego piwa. Dzięki temu otrzymujemy piwo delikatne, czyste w swym smaku, a jednocześnie nieco przyprawowe. Piwo to pozbawione filtracji jest zatem nie tylko rezerwuarem witamin i mikroelementów, ale także syntezą nowoczesności z tradycją. Składniki: woda, słód jęczmienny 55%, orkisz 45%, drożdże, chmiel Metoda warzenia: tradycyjna, niefiltrowane Paster
 2. o Irish Beer wiem tylko tyle Składniki: Woda, słód jęczmienny jasny, słód jęczmienny ciemny, chmiel Metoda warzenia: Tradycyjna, fermentacja dolna Pasteryzacja: Tak Gatunek piwa: Lager ciemny Barwa: Ciemno-wiśniowo-brązowa
 3. Hej, Bardzo smakują mi 2 piwa z browaru KORMORAN, a mianowicie Irish Beer i Orkiszowe. Czy ktoś próbował klonować któreś z tych piw? pozdrawiam!
 4. cane sugar corn sugar który z tych dwóch to odpowiednik "GLUKOZY"?
 5. mam jeszcze jedno pytanie. korzystając z kalkulatora pytają mnie o "Enter the desired volumes of CO2" A jaka jest skala jeśli chodzi o poziom nagazowania? np. 10 to dużo czy mało?
 6. tylko że mi glukoza została po ostatnim rozlewie. To ile dać tej glukozy? proszę napisz mi liczbę konkretną i nie będę o nic więcej pytał tylko dodam tyle ile powiesz . Jak nie wyjdzie to będę miał na kogo zwalić
 7. z tego co przeczytałem z powyższego linku to trzeba dać 4g glukozy na 0,5 litra + jeśli to glukoza to 15% więcej . Czyli 8g na litr = 184g + 15% więcej to będzie ile? i czemu tak dużo? ostatnio jak robiłem to dałem 120g na 23 litry i piwo wyszło smaczne dobrze nagazowane. Do ciemnego dodaje się więcej? czy mniej glukozy?
 8. hej, proszę o pomoc zrobiłem piwo Geordie Mild Ciemne http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/ekstrakty_slodowe/brewkity_nachmielone/geordie_mild_1,5_kg za 2 dni kapslowanie, tylko nie wiem ile dać glukozy na 23 litry pomoże ktoś?
 9. jeszcze jedno pytanie. przed dodaniem drożdży piwo miało 1040. Po siedmiu dniach jest 1009. Czy to znaczy że fermentacja burzliwa zakończona? czy raczej ma dojść do 1000? Jak obliczyć ile będzie alkoholu? 1040-1009 i pomnożyć? tylko przez co? dzięki!
 10. hej, jutro zaczynam butelkowanie tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Czy mam do butelek dodać cukier czy glukozę do refermentacji? Drugie pytanie: ile tego dodać? (zrobiłem 23 litry piwa Coopers Draught) z góry dzięki!
 11. hej, póki co chciałbym zrobić 3 piwa z brewkitów. A z ekstraktów co byś proponował tylko póki co proszę bez zacierania. może jakiś link.
 12. hej, chciałbym zrobić 3 piwa z ekstraktów a mianowicie: - 2x piwo jasne - 1x piwo ciemne (lekko słodkie) co byście proponowali ze strony browamator: http://www.browamator.pl/katalog.php?grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F183095&grupa_rek[6]=&ngrp=&sortuj=#183095 jest strasznie duży wybór i nie wiem do końca które będzie lepsze. ekstrakt powinien nie przekraczać 70zł ponieważ do każdego chcę także dokupić 1, 7 kg ekstrakt słodowy w syropie zamiast cukru. z góry dzięki za każdą radę!
 13. hej, jak wybrałem " Pojemnik fermentacyjny (fermentor) ze skalą 31l z pokrywą to pytają się czy ma być otwór na kranik i na rurkę. Mam zaznaczyć jedno i drugie? Wiem, że na pewno będę robił do tego filtrator z oplotu więc otwór na kranik jest potrzebny ale czy na rurkę też? chyba, że się mylę. Rozjaśnijcie proszę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.