Jump to content

ccycekk

Members
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BrewBrowar Whitestok
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  2
 • Miasto
  Białystok

Recent Profile Visitors

488 profile views
 1. ccycekk

  ccycekk

 2. Mój cydr nastawiłem 6 dni temu. POczątkowe to 13 blg - po 6 dniach 2 blg. Widać że cydr jeszcze troszkę pracuje więc zastanawiam się zlewać czy nie? Podpowiedzcie.
 3. Postanowiłem zrobić eksperyment - zrobię cydr na szwedzkich drożdżach do białych win - zobaczymy co z tego wyjdzie. Po głowie chodzi mi aby dodać trochę glukozy do nastawu.
 4. Czytałem o waszych wyrobach cydru z kartonika. Zastanawia mnie mianowicie to iż kiedyś soki z Lidla czy Biedry zawierały cukier. Teraz w Biedra jak i Lidl na sokach napisane że bez dodatku cukru. Czy fermentacja po dodaniu drożdźy rozpocznie się?
 5. POczekajcie- poczekajcie -a gdybyś robił jedną warkę 22litry z 2 puszek niechmielonych ekstraktów to też dodawał być glukoze?
 6. A powiedz co wskazuje ci cukromierz? Ile BLG? w piątek i poniedziałek?
 7. A ja zamiast bawić się w mycie- kupuje w sklepie, gdzie sprzedają Litewskie piweczko lane do plastikowej buteleczki po 60 gr za litrową razem z kapslem
 8. Jezeli chodzi o uszczelnienie fermentatorów i rurki - to czytałem tu na forum, że używa się mąki rozrobionej z wodą tak aby miała postac kleju. Sam tego nie praktykowałem ale wpis pochodził od senior expert.
 9. Do chłodnej, zacienionej piwnicy - i koniecznie na podłodze - najlepiej z betonu
 10. Gratuluje!!!! zaoszczędziłes około 20 zł- Puche kupiłeś za około 50zł dałes cukier i glukoze - i nie wypijesz tylko wylejesz! Jeżeli to hobby to nie ma co oszczędzać !!! Ja popełniłem błąd gdyż zrobiłem Lagerka bez czytania forum - i to był błąd - a ty wiedziałeś co masz dodać tylko poszedłeś po kosztach . W Twoim przypadku OSZCZĘDNOŚĆ = STRATY!!!. Pucha 50 zł + glukoza i cukier + 55zł - i bedziesz pił kwaśny napój - a jakbyś wydał +/- 15 zł więcej i kupił byś ekstrakt to piłbyś piwo a nie siki
 11. Przy pierwszej warce jak umyłeś pojemnik dokładnie płynem i gorącą wodą to nie zakazisz. Potem kup koniecznie pirosiarczan sodu. Cukier i glukoza = to samo co sam cukier - wspomnisz moje słowa że szału nie będzie - a jak jestes bardzo wrażliwy to wszystko co zrobiłeś pójdzie w kanał
 12. Nie będę wchodził w kompetencje PIWOWAROW, GOLD EXPERTÓW - Oni maja zajebiste doswiadczenie w zacieraniu piwa i pewnie żaden z nich juz nie robi piwa z PUCHY!. Tylko pamietaj kolego - jeżeli dodasz cukier lub glukoze - to niestety będą siki a nie PIWO! Jeżeli dasz ekstrakt słodowy - to wtedy bedzie PIWO - co prawda nie tak pyszne jak zacierane - ale będzie bardzo dobre. Jeżeli już Twoja warka fermentuje a ty dałes cukier lub glukoze - to wspomnisz te oto słowa : SZAŁU NIE BĘDZIE!!!!!!!!!!
 13. Napisz czego dodałes do fermentacji - bedzie łatwiej rozwiązać tą zagadkę.
 14. Zrsztą, co ja bym dał za to by moja połówka oprócz spożywania potrafiła i miała chęć pivko uwarzyć... heh! Hmmmmmm - warzenie PIWKA to HOBBY - tej magicznej czynności na pewno nie powierzyłbym dla żony.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.