Skocz do zawartości

tomasznet

Members
 • Zawartość

  315
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

2 obserwujących

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Męski Browar
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  <110
 • Miasto
  Chełm

Kontakt

 • Imię
  Tomek

Ostatnie wizyty

554 wyświetleń profilu
 1. tomasznet

  Chinook PL

  Szału nie ma, aromat z opakowania fajny w piwie przy chmieleniu na zimno brak.
 2. tomasznet

  Chinook PL

  Dzisiaj chmieliłem BW na goryczkę, pierwsze wrażenie po otwarciu opakowania bardzo pozytywne, zapach niczym rasowy Amerykanin żywica + grapefruit. Czy stosowaliście Chinook PL 2017 do chmielenia na zimno, cena jest prawie 2 x niższa niż US więc warto spróbować.
 3. tomasznet

  tomasznet

 4. SafAle BE-134 to szczep polecany do szerokiej gamy piw w stylu Saison, charakteryzujący się dość wysokim stopniem przemiany cukrów w alkohol/szybką fermentacją. Pozwala uzyskać owocowy aromat i przyprawowy charakter orzeźwiającego i pijalnego piwa. Estry: 45 ppm, zalecana temperatura fermentacji: 18-28°C, dozowanie: przeciętnie 11.5 g na 20 litrów piwa Opakowanie zawiera: 11,5 g w saszetce. Proszę o opinie odnośnie tego szczepu.
 5. tomasznet

  Śrutownik od Zelmera

  Święte słowa potwierdzam.
 6. tomasznet

  Śrutownik od Zelmera

  Na początku mojej przygody zaczynałem od Zelmera, niestety czas śrutowania nie był powalający a więc zdecydowałem się na gniotownik Gabeja co okazało się następną porażką. Wałki w gabeju są wykonane z nieprzystosowanego materiału po kilku dziesięciu warkach słód (ślizga się ) nie jest wciągany. Obecnie korzystam z gniotownika od patryka i stwierdzam że to jest to. Nie znajdzie się lepszej maszyny w tej cenie. Po kilku dziesięciu warkach czas śrutowania jest taki sam.
 7. tomasznet

  Sprzedam beczkę dębową nową

  Nadal aktualnie, jeśli nie będzie zainteresowanych to puszczam na OLX
 8. tomasznet

  Sprzedam beczkę dębową nową

  W instrukcji nie ma informacji o producencie
 9. tomasznet

  Sprzedam beczkę dębową nową

  Beczkę dostałem, jest nowa nie zalewana, sucha, posiadam również instrukcję pierwszego użycia. Jest wypalana a jak nie wiem pewnie ogniem
 10. Sprzedam beczkę dębową nową 15L, cena 220 zł + wysyłka
 11. tomasznet

  Filtracja chmielenia na zimno

  Do chmielenia na zimno chmiel wsypuje luzem do fermentora, później filtruje za pomocą Hopstopera, ten sposób sprawdza się bdb. Chmiel na cichej pływa luzem w piwie, tym sposobem oddaje więcej aromatów.
 12. tomasznet

  pasteryzator Clatronic

  Ja odpuszczam.
×