Jump to content

tomasznet

Members
 • Content Count

  323
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Męski Browar
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  <110
 • Miasto
  Chełm

Kontakt

 • Imię
  Tomek

Recent Profile Visitors

1069 profile views
 1. Przerabiałem różne gniotowniki i śrutowniki począwszy od przystawki do maszynki Zelmer i Gniotownika Gabej jeden jak i drugi okazał się porażką. Przez ostatnie 3 lata używam gniotownika od Patryka sprawdza się w 100 %. Moja rada, jeśli planujesz przygodę z warzeniem Piwa na krótko to nie inwestuj w śrutowniki, zamawiaj słód zmielony, natomiast jeśli warzenie ma być długoterminowe to zamów porządny gniotownik a nie zabawki.
 2. Jeśli jesteś z Chełma to mogę odstąpić z 200 g mrożonej szyszki.
 3. Mam do oddania wysuszone szyszki ok 1,2 kg chmielu Cascade z własnej uprawy, preferowany odbiór osobisty.
 4. Szału nie ma, aromat z opakowania fajny w piwie przy chmieleniu na zimno brak.
 5. Dzisiaj chmieliłem BW na goryczkę, pierwsze wrażenie po otwarciu opakowania bardzo pozytywne, zapach niczym rasowy Amerykanin żywica + grapefruit. Czy stosowaliście Chinook PL 2017 do chmielenia na zimno, cena jest prawie 2 x niższa niż US więc warto spróbować.
 6. tomasznet

  tomasznet

 7. SafAle BE-134 to szczep polecany do szerokiej gamy piw w stylu Saison, charakteryzujący się dość wysokim stopniem przemiany cukrów w alkohol/szybką fermentacją. Pozwala uzyskać owocowy aromat i przyprawowy charakter orzeźwiającego i pijalnego piwa. Estry: 45 ppm, zalecana temperatura fermentacji: 18-28°C, dozowanie: przeciętnie 11.5 g na 20 litrów piwa Opakowanie zawiera: 11,5 g w saszetce. Proszę o opinie odnośnie tego szczepu.
 8. Święte słowa potwierdzam.
 9. Na początku mojej przygody zaczynałem od Zelmera, niestety czas śrutowania nie był powalający a więc zdecydowałem się na gniotownik Gabeja co okazało się następną porażką. Wałki w gabeju są wykonane z nieprzystosowanego materiału po kilku dziesięciu warkach słód (ślizga się ) nie jest wciągany. Obecnie korzystam z gniotownika od patryka i stwierdzam że to jest to. Nie znajdzie się lepszej maszyny w tej cenie. Po kilku dziesięciu warkach czas śrutowania jest taki sam.
 10. Nadal aktualnie, jeśli nie będzie zainteresowanych to puszczam na OLX
 11. Beczkę dostałem, jest nowa nie zalewana, sucha, posiadam również instrukcję pierwszego użycia. Jest wypalana a jak nie wiem pewnie ogniem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.