Skocz do zawartości

tomasznet

Members
 • Liczba zawartości

  321
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

2 obserwujących

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Męski Browar
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  <110
 • Miasto
  Chełm

Kontakt

 • Imię
  Tomek

Ostatnie wizyty

687 wyświetleń profilu
 1. Jeśli jesteś z Chełma to mogę odstąpić z 200 g mrożonej szyszki.
 2. Mam do oddania wysuszone szyszki ok 1,2 kg chmielu Cascade z własnej uprawy, preferowany odbiór osobisty.
 3. Szału nie ma, aromat z opakowania fajny w piwie przy chmieleniu na zimno brak.
 4. Dzisiaj chmieliłem BW na goryczkę, pierwsze wrażenie po otwarciu opakowania bardzo pozytywne, zapach niczym rasowy Amerykanin żywica + grapefruit. Czy stosowaliście Chinook PL 2017 do chmielenia na zimno, cena jest prawie 2 x niższa niż US więc warto spróbować.
 5. tomasznet

  tomasznet

 6. SafAle BE-134 to szczep polecany do szerokiej gamy piw w stylu Saison, charakteryzujący się dość wysokim stopniem przemiany cukrów w alkohol/szybką fermentacją. Pozwala uzyskać owocowy aromat i przyprawowy charakter orzeźwiającego i pijalnego piwa. Estry: 45 ppm, zalecana temperatura fermentacji: 18-28°C, dozowanie: przeciętnie 11.5 g na 20 litrów piwa Opakowanie zawiera: 11,5 g w saszetce. Proszę o opinie odnośnie tego szczepu.
 7. tomasznet

  Śrutownik od Zelmera

  Święte słowa potwierdzam.
 8. tomasznet

  Śrutownik od Zelmera

  Na początku mojej przygody zaczynałem od Zelmera, niestety czas śrutowania nie był powalający a więc zdecydowałem się na gniotownik Gabeja co okazało się następną porażką. Wałki w gabeju są wykonane z nieprzystosowanego materiału po kilku dziesięciu warkach słód (ślizga się ) nie jest wciągany. Obecnie korzystam z gniotownika od patryka i stwierdzam że to jest to. Nie znajdzie się lepszej maszyny w tej cenie. Po kilku dziesięciu warkach czas śrutowania jest taki sam.
 9. Nadal aktualnie, jeśli nie będzie zainteresowanych to puszczam na OLX
 10. W instrukcji nie ma informacji o producencie
 11. Beczkę dostałem, jest nowa nie zalewana, sucha, posiadam również instrukcję pierwszego użycia. Jest wypalana a jak nie wiem pewnie ogniem
 12. Sprzedam beczkę dębową nową 15L, cena 220 zł + wysyłka
 13. Do chmielenia na zimno chmiel wsypuje luzem do fermentora, później filtruje za pomocą Hopstopera, ten sposób sprawdza się bdb. Chmiel na cichej pływa luzem w piwie, tym sposobem oddaje więcej aromatów.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...